Reductil

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

http://manclinik.buzau.org/detaliireductil.html

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

ma bag si eu ca musca in lapte. dupa ce terminati de folosit reductil nu ajungeti sa va ingrasati la loc??? eu sincer n-am auzit de nici o pastila care sa te ajute sa slabesti si sa nu te mai ingrasi dupa aceea. In plus de asta nu se da pe reteta fara motiv. s-ar putea sa va faca mai mult rau decat bine. sau sa va dea metabolismul peste cap si dupa ce incetati folosirea lui sa va ingrasati dubl fata de cat ati pierdut. Ati incercat Montignac?? Functioneaza si fara sport. si nu e greu deloc de tinut.

Michelle 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Ba te ingrasi dupa vreo 2 luni daca nu ai grija pt ca incepe sa revina pofta de papa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Nu exista nici un medicament pe lumea asta care sa te slabeasca pe veci!! Ar fi totul mult prea simplu.
Am doua cazuri in familie de supraponderali.. de fapt cam toti in familia sotzului sunt cam... pufosi. Sotzul meu a luat reductil un an intreg, si singurul efect a fost ca avea tot timpul chilotzii patatzi in fund pentru ca, scapandu-se la ceva grasimi, grasimile inghitite se transformau imediat intr-un ulei pe care aproape ca nu-l simtea cand curgea . E drept ca el nici nu a avut prea multa vointa da' cu toata dieta si cu tot reductilu, xenicalu si tot ce a fost posibil, tot n-am reusit sa-l slabim ( soacra-mea e farmacista asa ca am incercat tot ce se poate). Al doilea exemplu este cumnata mea care a reusit sa slabeasca dar numai asociind reductilu cu o dieta riguroasa fara grasimi, da' nici ea nu a slabit mult si cand a incetat dieta si pastilele s-a ingrasat la loc. SI aici vb despre oameni cu "greutate" care trebuiau sa slabeasca cu zecile de kg si nu cu sutele de grame, ca ala nu se mai numeste slabit..
asa ca.. stiu ce vb cand e vb de slabit.
Ce va slabeste cu adevarat? Da' e off topic.. sportu dragele mele, sportul si o alimentatie sanatoasa ( a nu se citi dieta)

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Mi-as dori sa scrie mare pe medicamentele astea "Acestea nu sunt bomboane". Ma uimeste usurinta cu care va autoprescrieti ceva de genul asta. Da da stiu ca stiti ce faceti si doctorii aia sunt prosti cand scriu acolo +30kg. De fapt ei vor sa limiteze vanzarile ca niste fraieri ce sunt si sa va lase pe voi nefericite cu 5-10 kg in plus.

Ca sa va inhibe foamea exista fibrele. Tot asa la cutiuta daca nu va place varianta naturala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Fetelor,
Scuzati-ma,va rog,dar in tot acest timp eu vorbeam despre Regenon,nu despre Reductil.

Inca o data,scuzati-ma!

Mergi la inceput