taste cu 3 simboluri

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

da heny si in plus de asta la tastatura frantuzeasca cifrele de pe rindul de sus se fac tinind apasat pe Shift, asta e cea mai mare diferenta dupa mine ca iti trebuie timp sa te obisnuiesti dupa ce esti obisnuit cu tastatura englezeasca, asta fiindca tot pe tastele cu cifre se gasesc si literele é è ç à care trebuie sa se tasteze siplu ca si literele obisnuite.

olo, scuze vad ca si tu i-ai spus initial de cel de-al treilea simbol

Hai sa mai scriu odata, sa fie clar si pentru altele:

Cel de-al treilea simbol este considerat cel din partea dreapta a tastei! Nu cel de sus, nu cel de jos.

Exista in total 13 taste pe tastatura frantuzeasca care au cel de-al treilea simbol(de la 2 la + si tasta $£¤) , simbol care se obtine cu ajutorul tastei AltGr.
In plus mai exista (doar pe tastaturile mai noi ) inca un simbol care se obtine cu ajutorul tastei AltGr . Acesta este semnul euro € care se afla pe tasta E.



Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

http://fr.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

da, pe tastatura mea scrie azert, insa atunci cand apas pe aceste litere imi apr literele ca pe querty, in asa fel incat am scos tastele si le-m schimbat intre ele.

din cate am inteles de la voi, eu cred ca am tasta alt gr defecta.

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Disperata esti MORTALA!!!! Ai schimbat tastele intre ele!!! :))
Nu m-as fi gandit.

Draga mea, tastatura ta e DECLARATA in sistem ca fiind QWERTY nu AZERTY (adica americaneasca nu frantzuzeasca) De aia nu obtii tu simbolurile alea smecheroase...Nu ca ar fi tasta AltGR defecta.
Ori schimbi declaratia tastaturii, ori iti faci rost de un tabel cu codurile ASCII si formezi ALT+codul ASCII al simbolului.

Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

am verificat, tastatura mea nu e declarata qwerty. asa ca...

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Pai draga mea, daca zici e declarata AZERTY si cand apesi pe tastele AZERTY (asa cum erau inainte de a le schimba) apare QWERTY, atunci e clar ca nu-i declarata AZERTY ci QWERTY...

Mihaela
www.desprecopii.com/info.asp?id=512" target="_blank">Anaïs & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303" target="_blank">Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

AZERTY or QUERTY that is the question!

Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David


Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

disperata ai fost mortala cu schimbatul tastelor!!

Am ris de n-am mai putut

Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

http://fr.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

m-am ta,pit de tot. nu se verifica din control panel - keyboards?

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Ce Windows ai instalat in calculator pe engleza sau pe franceza?


Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

http://fr.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

scuze de intarziere. am xp , in egleza. are vreo importanta?

s-auzim numai de bine! si

sarbatori fericite!

Mergi la inceput