referitor la ceaiuri

referitor la ceaiuri | Autor: Cloe

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,
sunt noua in acest forum - acesta e primul mesaj. Eu locuiesc in State si aici am auzit de la medici ca nu e deloc indicat sa combini metode naturiste (ceaiuri, seminte, etc.) cu tratamente medicale. Scriu asta pt. ca am vazut f. multe mesaje despre ceaiuri si am vrut numai sa va atrag atentia asupra ceea ce mi-au zis mie aici medicii...
Ramane bineteles sa faca fiecare ce crede ca e mai bine.
Ma bucur ca am descoperit forumul asta si o sa-l vizitez de acum incolo.
Va doresc la toate mult succes!!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Intai de toate,bun venit printre noi,in familia asta maaaaare a noastra.
Acum vis-a -vis de ce ai spus despre ceaiuri...
Normal ca dr.care practica medicina alopata va spune intotdeauna ceva rau despre med.naturista findca dintotdeauna a existat o "mancatorie"intre ei.Dar nu te-a pus pe ganduri cand,de ex.:la anumite boli dr.zice: cat de multe ceaiuri?Iti dau ex.si de boli:in hepatita virala tip A spune sa bei peste 2litri de ceai pe zi,in unele afectiuni ale rinichilor la fel,in boli nutritionale la fel si mai sunt atatea!!!Asa ca ,dupa cum vezi ,singuri se contrazic!Pe cine sa mai credem?Eu zic pe cei care s-au vindecat si au dovezi palpabile,nu?

Te pup si sa auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloe spune:

Da, stiu ca este concurenta intre medici si naturalisti. Banuiesc ca tot secretul consta in informarea corecta si sa nu se combine metode naturiste cu metode clasice in contradictoriu.
Te pup si - oare bine tin minte din mesajele ce le-am mai citit ? tu esti deja mamica? Daca da - felicitari si multa sanatate , daca nu - mult succes!!!
Visul meu e ca forumul asta sa se goleasca incet incet si sa il parasim toate cu gura pana la urechi, adica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Daaa,sunt mamica si mai vreau un bebe!!!
te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloe spune:

Iti doresc din tot sufletul succes!

Cloe

Mergi la inceput