Dr. Tutunaru ( 9 )

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Fetelor,
vad ca se cam incinsesera spiritele pe aici,; vroiam doar sa va povestesc experienta mea.

si incep cu o paralela - pediatrul fetitei mele. Cel mai ursuz om din lume, la prima intalnire. Dupa 2 ani il ador. pare ca nu te asculta, vorbeste mereu la telefon, e imbracat mereu in haine de strada (sta la cabinet) - si imi place pt asta ca fetita nu se sperie ca merge la dr. Intr-un minut pleci cu reteta , cu diagnosticul si cu speranta ca totul va fi bine. E nervos si prost dispus cateodata...e om si el. Are un cabinet no name si lumea il suna pe celular pt programari. si totusi e cel mai bun pediatru din lume (pt noi). fetita mea tipa de pe hol ca vrea sa intre la el...Iar prima impresie a fost groaznica, m-am jurat ca nu mai calc pe la el..iar acum am ajuns sa facem glume in cabinet si sa ne intrebe cand il facem pe al doilea...


si uite asa ajung la Tutunaru, insarcinata cu bb 2. la prima consultatie mi-a venit sa fug, apoi am stat, m-am gandit, si mi s-a parut izbitoare asemanatoare cu pediatrul fetitei, dr Stanciu. F bine informat, bun diagnostician, apropiat de pacient atunci cand e cazul. pt ca la a doua consultatie sarcina se oprise in evolutie si nu stia ce sa zica sa ne mai incurajeze....si nici macar nu ne-a luat toti banii pt consultatie...Iar la spital a venit chiar daca era in concediu pt 3 sarcini oprite in evolutie, un cerclaj, si o nastere...ce dr face asta???? Marinescu, oare????Cand stiu o pacienta de-a lui cu dureri groaznice lasate de izbeliste la Giulesti ca a facut greseala sa nasca in weekend??? sa mai spun ca mi-a facut anestezie generala si ca dupa un sfert de ora de cand m-am trezit m-am ridicat si am plecat acasa??Asa ca nu mai imi amintesc absolut nimic.

la un dr te duci daca te potrivesti cu el..aici nu se face reclama nimanui, cu atat mai putin dr care nu au nevoie de nici una, renumiti fiind....nu-i asa??????

If a have a bag of rocks to carry as I go
I just want to hold my head up high....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Hai sa ma mai bag si eu in seama ca vad ca multe si marunte se mai spun pe acilea
Diana draga mea, mie mi a facut anestezie generala la cezariana si nu stiu daca asta i a fost dorinta, insa stiu ca in spital nu mai exista altfel de anestezie...sa i ia draq pe toti managerii si bine le a facut ca i a dat afara ca asta e bataie de joc...prin urmare pe fata mea a vazut o tati intai.
Eu in general am fost multumita de T, au fost faze pe care nu le am inteles, dar m am straduit sa nu pun la suflet si l am iertat pt ca nu m a lasat sa ma chinui (eu am nascut la 42 de sapt, mi a provocat, aveam contractii groaznice si dureri nu mai spun si colul nu s a deskis am ramas sigilata).Recuperarea a fost ok, n am inteles insa de ce nu vine la vizita cat esti in spital. II trimitea pe martalogii aia de rezidenti care sunt in 2 echipe ce nu se inghit unii pe ceilalti. Una imi spunea sa ma dau cu tinctura la operatie si sa nu mai tin pansament si a doua zi veneau ceilalti si ma pansau la lok. Asta kiar a fost de rasu curcilor.
Ma bucur ca am fost tare si eu si fata si n am avut probleme. In skimb sotul meu nici nu vrea sa mai auda de el. Ce sa il intrebe ce i cu mine daca nici nu i raspundea la salut. Si doar cand m am dis sa nasc nu m am dus singura, insa dl doctor s a purtat ca si cum el n ar fi existat, daca il intreba ceva se facea ca ploua.Cred ca daca nu mi facea cezariana in seara aia pana a doua zi eram mutata la alt spital.
Va pup si va doresc sarcini usoare si mult noroc!



Lori&Luanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Fetelor, va pup si va multumesc pentru multimea de informatii despre dr. T, am invatat o droaie de la voi. Am sunat pentru programare, voi merge pe 6 ian. (este la cabinet si saptamana aceasta, pentru cine este interesat).

Poate cineva sa ma lamureasca daca el face si control "normal", pe masa ginecologica, sau doar echo? Asa, si puteti sa-mi mai spuneti unde recomanda sa faca spermograma?

Va multumesc,

mmc

http://photos.yahoo.com/mmc_nd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

mmc_nd, nu cred ca este adeptul controlului "normal"( probabil la nevoie), mai degraba cu eco intra; spermograma o recomanda la dr. Matei la CFR2, daca nu ma insel;

anasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Mie mi-a facut si control "digital" cand a fost cazul - venisem la el cu o eco de la Iosup, in care scria ca e colul cam scurt si a vrut sa vada daca si la exterior e inchis.
Al doilea a fost dupa o sangerare in sarcina, cand nu era convins daca e colul de vina sau altceva.
Daca are motive, evident face si control obisnuit, dar eu sincer prefer eco, sa imi vad puiul...
Magg 16s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

mmmc nu cred ca T face la orice consultatie control vaginal. Eu ultima data cand m=am dus, asta fiind in septembrie nici nu avea masa ginecologica, tot facea misto de mine ca i-au furat-o ( nici acum nus tiu ce s-a intamplat cu masa ginecologica). E de parere ca pentru candide si tricomonas te poti duce f frumos la un laborator sa-ti faci o lama, asa ca nu are sens controlul ginecologic, iar pentru celelalte organe are ecograful. Pentru col exista colposcopia.. asa ca nu as vedea ce rost mai are tuseul vaginal daca nu esti aproape de nastere sa-ti verifice colul sau nu esti in situatia de a avea nevoie de un cerclaj.


cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Saru' mana de informatii! Eu nu ca nu sunt aproape de nastere, nici nu sunt insarcinata inca , dar prefer echo controlului "digital" . Inca un motiv pentru ca dr.T ... rocks!

mmc

http://photos.yahoo.com/mmc_nd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cicicuta spune:

ukado, tot la recomandarea dr.T s-a dus la o doctorita homeopata care i-a dat o sticluta cu un lichid din care ia cate 5 picaturi in fiecare zi timp de o luna. La inceput am fost f.sceptica in privinta acestei "licori" fiindca pe sticluta nu scrie mai nimic decat sulfur LM1 si Plant Extrakt si mai ales la cantitatea pe care o ia am zis ca nu-si face asta efectul in veci...dar uite ca m-am inselat si tare m-am mirat. Cand s-a dus dupa o luna la dr.respectiva si a vazut ca s-a mai imbunatatit situatia i-a dat acelasi lucru numai ca pe sticla asta scrie LM2 pe care trebuie sa le ia tot o luna. Probabil astea sunt mai puternice, nu stiu dar sper sa dea rezultate la fel de bune ca si prima,poate chiar mai bune. El la inceput a avut oliospermie moderata adica a+b de pe spermograma nu era mai mare de 35% iar acum are 44% si am inteles ca minim este de 50%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cicicuta spune:

scuza-ma rocado, te-am botezat ti-am zis ukado
sper sa nu te superi dar las ca mai e putin si vine Pastele si trebe sa vin cu mielu'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Studierea fenomenului "dr.T" continua www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64919" target="_blank">aici



Nicoleta si Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Mergi la inceput