tratament Puregon+pregnyl

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Tabitha:ai dreptate si tu, dar eu stiam k cel care iti prescrie tratamentul de stimulare ,tot acela tb sa iti faca si monitorizarea, pt k tratamentul se adpteaza in fiecare zi in functie de cum raspunde organismul la stimulare.tratamentul trebuie continuat pana cand foliculul se maturizeaza si apoi se face pregnylul.Iar dc medicul care iti face monitorizarea nu are nici o treaba cu problemele de infertilitate, cum va sti el sa adapteze tratamentul necesitatior organismului?poate la tine in oras sunt medici mai priceputi,si poate vei reusi mai repede .Iti doresc din tot sufletul sa cat mai repede.

aaaa, ce este IAD?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

eu eram din bucuresti si tot nu mi-a facut nici un fel de monitorizare

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

madaluta: eu m-am deci s sa merg la dr. din orasul mey numai pentru a sti daca ovulez pe partea buna sau nu, sau daca nu e ciclu anovulator. In nici un caz nu o sa-i cer parerea daca tratamentul trebuie schimbat, redus sau marit. Este numai un control pe care EU vreau sa il fac, asta ca sa nu merg 400 km pana in capitala si acolo sa aflu ca am facut degeaba drumul, ca ovulez pe partea cu trompa infundata sau ca poate e ciclu anovulator. Dr. din Buc. oricum nu mi-a zis nimic de monitorizare, nici macar cu ea. Pur si simplu m-a chemat in ziua 11 sa vada cum stau cu foliculii si sa decida cand anume se fac pregnilul, in functie de marimea foliculului.

Te pup si sa ne vedem cat mai curand la .

Tabi

Mergi la inceput