coca-cola si diareea

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anella spune:

Multumesc si eu de lamuriri.Am priceput eu ceva,am extras esentialul.
Va pup si multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anella spune:

Lazy,am uitat sa-ti raspund la intrebarea "de ce papa oamenii?'
Iti dau raspunsul pe care l-am auzit la un bebe de vreo doi ani:ca sa faca buta mae.
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

fetelor, cred ca am scapat!! Azi nu a facut caca si a mancat toata ziua. A baut apa multa, a facut pipilica, ce mai, a trecut! I-am dat pana la urma si cateva guri de cola ca de ceai nu se atinge iar daca incerc sa-i dau se ineaca si isi face greata, mofturosu:) Acuma a papat pilaf de pui si se joaca bine mersi cu sor-sa. Si se bat. Si se pupa. Si iar ce cearta... deci e bine

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Teledon - 3995 de euro, Lumina ochilor pentru Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Ce ma bucur Cristina!
Dar cind ai ocazia cumpara afine si pune pt iarna asa cum am scris sa vezi ce bun e.
Iar pt tuse ,siropul de brad facut de tine la macerat adica un rind de muguri un rind de zahar si tot asapina termini .Il capsezi bine si il pui in pamant pt citeva luni .Dupa il strecoti si-l pui la frigider ,pt ca zaharul e nefiert si fermenteaza.
Sa auzim de bine!



http://www.geocities.com/nistorsoaregaby/Paginamea.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

bine ca a trecut"!1pana la urma de la ce a facut diaree???
sa stii ca am auzit si eu de cola ca ar fi buna si de Sprite chiar ca ar avea cam aceleasi efecte.
Si inca ceva.La migrene,dureri de cap(la adulti ma refer) e recomandata tot cola.Mai ales pentru persoanele care nu consuma de obicei.Dar are efect si la mine,care beau aproape numai cola ,norma mea e cam la 1 litru/zi.

poze de la mare-super!:)
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=1b51&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/my_photos
Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Cristina,abia acum am vazut subiectul.Ma bucur ca e mai bine piticul, sanatate!
Data viitoare sa ai incredere, si eu stiu (de cand sunt in De) ca Salzstange si Cola sunt primele chestii indicate la diaree. Si in Egipt cand am fost, tot boborul nemtesc era cu diaree si serveau numai Cola sa se dreaga.. Noua si dr. ne-a spus! Deci Salzstange (sticksuri cu sare) si Cola, un pahar ca nu se moare din asta!

Mama de Lara Celine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Bine ca s-a rezolvat.

Da, stiksurile sunt indicate, si Robert, cand a fost internat la Sp. Sf. Maria din Iasi a rontait numai stiksuri ptr. ca avea diaree... deci si in Romania unii dr. merg pe ideea asta. Mucilagiu si smecta nu a vrut in ruptul capului.
De cola si diareea chiar nu stiu nimic, dar, cum zicea mamica dulce, migrenele chiar trec cu cola (mie-mi trec cu cola light- beau o sticla de 500 ml si-mi trece ca prin farmec durerea de cap).

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Robert, 14 decembrie 2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

I-am dat cateva guri de cola de nu mai scap de el, am facut prostia sa-i dau din sticla si acuma cum vede prin magazin incepe sa tipe ca vrea si el. Andra se uita f curioasa ca ea n-a "pupat" asa ceva.
Dar de-acuma stiu, nu mai ajungem in situatia asta. Sticksuri si cola rapid cum observ ceva in neregula si gata treaba! Si paine alba (noi mancam numai neagra), covrigi de la brutarie etc.etc. Si pilaf de pui ca au bobinat ieri de m-am speriat, la un moment dat n-am mai vrut sa le dau sa nu le vina rau.:)

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Teledon - 3945 de euro, Lumina ochilor pentru Alina

Mergi la inceput