Teledon-3945 de euro, lumina ochilor pt Alina

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Lia multumim de mesajul tau.Pentru ca Anka s-a oferit sa stranga pe adresa ei banuitii celor care vor sa o ajute pe Alinuta m-am gandit (cunoscand-o personal) sa-i fiu alaturi in aceasta campanie pentru ca stiu ca nu e simplu.Ea a fost cea care mi-a spus de caz (cand acest caz a ajuns intr-un punct mort) si cand am vazut pozele cu Alinuta am fost convinsa ca are nevoie de ajutor si asta cat mai repede. Este o fetita care ar putea sa vada si ea jucariile si sa se joace cu fratiorul ei, poate ar putea deja sa umble, si din cauza ca parintii nu-si pot permite sa suporte o astfel de operatie ea inca nu poate sa vada.Deoarce s-au intamplat sa se faca ajutoare si 'persoanele ajutate' sa se dovedeasca a fi doar 'profitori versati' noi trebuie sa ne luam toate masurile de precautie, sa putem in continuare sa o ajutam pe Alinuta!De aceea avem nevoie de o scrisoare de recomandare a Dr. Balta Florian, in care sa ne expuna de ce se recoanda aceasta operatie aici in Belgia, pretul si clinica, doctorii care o vor opera (asta putem verifica aici la fata locului). Ca sa fiu mai clara, exact ce face An-k, strange banutii care i se trimit de donatorii din afara tarii, majoritarea de pe acest site, care vor sa participe la acest act umanitar, de a o ajuta pe Alinuta sa vada cat mai repede.Actiunile din Romania si tot ce se face acum pentru Alinuta, cu ceea ce se strange aici speram ca sa fie cat mai cu 'spor' pentru ca sa stranga banii necesar pentru operatie. Eu am speranta ca impreuna vom putea sa strangem acesti bani cat mai repede cu putinta, pentru ca acest ingeras de fetita sa nu mai stea in Intuneric!Multumesc tuturor celor care ni se alatura in aceasta actiune !www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Teledon - 4000 de euro, Lumina ochilor pentru Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Gabriana multumesc

am trimis pm tuturor fetelor care vor sa o ajute pe Alinutza

Lucia mulumesc pt post, cum bine zice Danna j dupa cazuri de frauda ca al lui Silviu, este bine sa fie totul verificat, de aceea sper ca sa fie dr deschis la vorba in seara asta si sa ne dea mai multe detalii, ca sa pot comunica cu dr de aici, am deschis topic pt ajutor pt creearea unui site pt Alinuta:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62645" target="_blank">http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62645

va pup si va doresc numai bine

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">teledon, 4000 de euro, lumina ochilor pt Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Si eu sunt alaturi de voi cu toata inima si dragostea aveam un picut banuti stransi ptr Silviu care trebuiau sa pleca azi ..Dar vor pleca spre Alina

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Arata ca esti OM!Putin poate insemna ptr o fetita minunata...VEDEREA!




Specialii 2005 , Poze de pitici voinici

"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Alessia www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Teledon - 4000 de euro, Lumina ochilor pentru Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Mie mi-a venit o idee, dar nu stiu daca se va putea materializa, cineva care locuieste in apropierea parintilor, cineva cu credibilitate aici pe forum, care sa vada diagnosticele, eventual sa le scaneze pt ca parintii ei sunt oameni simplii de la tara, si nu stiu cel putin mama ei a zis ca poate doar mari diagnosticul la xrerox si sa-l pozeze mai mare dar nu a intales cuvantul scanat, asa ca

ar fii de mare ajutor daca s-ar oferii cineva sa faca o vizita familiei Ivascu, o fata de pe forum s-a oferit sa scrie la pro TV, daruiesti si castigi", sa vedem ce raspuns va obtine

pupici

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">teledon, 4000 de euro, lumina ochilor pt Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_lia spune:

Pai... dar eu am trimis diagnosticele scanate!!! Sunt sigur postate undeva, chiar daca nu se cunosc foarte bine. Dardaca s-au ratacit, aduc maine CD-ul unde le am salvate si vi le trimit din nou. Le-am rescris pentru ca nu se cunostea prea bine fiecare cuvant in parte, dar ele exista scanate, parca le-am trimis la cineva aurelia1278.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Lucia, imi pare rau, dar nu mie mi le-ai trimis. Am cautat la subiectul vechi, cred ca le-ai trimis la anda141.

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58070&whichpage=2

De abia acum am citit mailul de la tine, scuza-ma te rog ca nu am scris nimic aici despre problemele tale cu forumul.

Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61953" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61761" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61690" target="_blank"> Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Am vorbit cu Dr. Balta FLorian care a confirmat faptul ca Alinuta are nevoie de aceasta operatie in Belgia, ii asteapta pentru ca sa le dea o confirmare si trimiterea la clinica din Belgia. Plus dansul mi-a spus ca va cere clinicii din Belgia sa-i faca o estimare exacta a operatiei si o (pre)programare Alinutei iar atunci cand are banii stransi sa poata pleca la operatie. Am uitat sa intreb daca nu cumva Alinuta are nevoie de o consultatie in Belgia inaintea operatiei.De aceea am si vorbit cu An-k si ea s-a gandit ca ar fi bine ca daca se ofera cineva de pe forum, sa o insoteasca pe Alinuta si fam ei, saptamana viitoare la consultatie la Bucuresti la dr. Balta .Sunt proceduri care trebuie urmate, progamari, vizite, trimiteri, anumite demersuri care se fac in aceste cazuri.Am inteles ca vor pleca la bucuresti saptamana viitoare! Le uram Drum bun si o cale cat mai scurta pentru Alinuta in drumul ei spre lumina!Am obs ca in topicul precedent initiat pentru Alina au participat mai multe fete as vrea daca vreti sa fim impreuna pentru Alina in continuare .www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Teledon - 4000 de euro, Lumina ochilor pentru Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Asa este Dana, la subiectul celalalt s-au alaturat mai multe fete, oare de ce aici nu mai intra?
sper sa ni se alature in continuare cat mai multe persoane, sa ne ajutam reciproc si impreuna sa o ajutam pe Alina


anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">teledon, 4000 de euro, lumina ochilor pt Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_lia spune:

Bonjour fetelor!
Aseara dupa ce m-a sunat Dana si imi cer scuze daca ne-am inteles mai greu, se descarcase telefonul, am vorbit si cu familia Ivascu, cu mama. I-am comunicat ca trebuie sa ajunng\ la dr. Balta, vorbise in cursul diminetii si sotul ei cu medicul. Azi am vorbit iar cu mama, mi-a confirmat ca luni va pleca cu Alinuta la Bucuresti, era nitel ingrijorata din cauza vremii, sa nu fie zapezi. Mi-a spus ca are banii necesari pentru Bucuresti si ca imediat ce se intoarce va veni la Barlad cu toate actele. Deci, deocamdata nu sunt motive de inngrijorare in privinta acestei deplasari. Desigur, poate ca n-ar fi rau daca am avea cum s-o ajutam macar dupa ce se intoarce din Bucuresti, eventual asa cum a spus parca Anka, sa o ajutam cu unn pachetel ceva de sarbatori, daca nu cu decontarea cheltuielilor. Voi ce ziceti?
Va imbratiseaza,
Lia

Mergi la inceput