Ce carti v-au ajutat in pregatirea maternitatii?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

quote:
Initial creeata de stancutza

Dragele mele, sunt convinsa ca pe noptiera fiecareia din voi se gasete cel putin o cartulica despre sarcina, conceptie, maternitate. In afara de DC, bineinteles, ce alte materiale care v-au cazut sub ochi vi s-au parut utile?


Nu fii atat de convinsa. Eu n-am folosit absolut nici o carte de sarcina, conceptie sau mai stiu eu ce.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huacin spune:

Stancutza! ma bucur ca ai primit atatea mesaje. In mod cert acum ai o idee despre materilale. Iti tin pumnii pentru test!

Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by huacin

Stancutza! ma bucur ca ai primit atatea mesaje. In mod cert acum ai o idee despre materilale. Iti tin pumnii pentru test!

Valentina



Si eu ma bucur, si va multumesc mult!! Dupa testuletz, va dau de veste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huacin spune:

Fetelor, stiti cum se spune ca "cine da lui isi da?" Am intrat in acest subiect in ideea de a oferi cuiva cu drag o informatie. Intre timp, au mai scris si alte fete, mult mai bine documentate. Ideea este ca mie un test facut in ziua 28 mi-a iesit pozitiv, deci titlurile intalnite aici imi vor fi cu adevarat utile, daca medicul va confirma sarcina.

Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

huacin felicitari!!!!Daca ti-a iesit testul pozitiv in mod sigur esti gravidutza!!sarcina usoara si bebel frumos si sanatos!! stancutza iti tin pumnii sa fie cu okisori si la tine si sa iasa testul pozitiv!!!interesant subiectul..o sa caut si eu cartile pe care le-au laudat fetele ca am luat una care nu mi-a placut deloc!Asa cu recomandari e altceva..
io17+ cu Seby
Poze mami si bebeBebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by ama_kaly

huacin felicitari!!!!Daca ti-a iesit testul pozitiv in mod sigur esti gravidutza!!sarcina usoara si bebel frumos si sanatos!!

stancutza iti tin pumnii sa fie cu okisori si la tine si sa iasa testul pozitiv!!!interesant subiectul..o sa caut si eu cartile pe care le-au laudat fetele ca am luat una care nu mi-a placut deloc!Asa cu recomandari e altceva..





Multumesc frumos de sprijin, nu prea cred ca o sa fie copilas acum pt. ca, dupa ce m-au durut sanii cateva zile zdravan, acum m-au mai lasat...adica exact asa cum se intampla luna de luna, inainte de CM. Nu-i nimic, mai e si luna urmatoare o ocazie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Stancutza nu-ti pierde speranta..daca nu e acum e luna viitoare..si eu am asteptat ceva si pana la urma s-a intamplat minunea.Iti tin pumnii sa se intample si la tine si sa ne dai vestea cea mare in curand!
io17+ cu Seby Poze mami si bebeBebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huacin spune:

Multumesc, ama_kaly! Luni merg la eco, abia astept, desi nu prea am dubii...

Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Cat am fost , citeam si reciteam Mami si navigam DC. Mi-a fost destul, dar cand s-a nascut bebitza, Eram tare avida de informatie si de cunoastere, mai ales ca nu prea stiam multe, de fapt nu stiam nimic. Mi-a fost de un real folos si m-a linistit atunci cand ma cam apuca disperarea cartea "Mama si copilul" de Emil si Herta Capraru. Am vazut ca a mai recomandat-o cineva. E foarte amanuntita, iti detaliaza pe etape si pe intelesul tuturor dezvoltarea bebeilor.
Acum ca am capatat incredere in mine ca mama, nu mai citesc decat Mami, m-am obisnuit s-ao cumpar luna de luna.

Geani de Geani(03.04.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Sunt mamica noua de Danut si anul trecut pe vremea asta imbratisam W.C-ul! Si la noi se citea "Cartea viitoarei mame", numai ca de prin luna a V-a, Danut a luat-o inainte cu dezvoltarea. Citeam tot ce-mi cadea in mana despre sarcina. Mie nu mi-a fost prea bine.
Felicitari huacin! E primul?


mami de dani


Mergi la inceput