Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-79

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Bety la mine azi a fost ziua 11 folicul tot pe dreapta de 19 mm si endometrul de 7 mm tri ........
In ziua 8 aveam folicul de 13 mm si endometru de 6,7mm tri, iar mie imi crestea endometrul cu 1mm/zi......... Am luat tinctura de marar si de lemn dulce si sunt socata de cat de putin a crescut endometrul...
Culmea e ca Moisica a avut o premonitie si mi-a zis ca e cazul sa crestem endometrul, desi in ziua 8 era taman bun........
In 2005 n-am stiut ce e aia stimulare, in 2006 s-ar putea sa experimentez si asta....
In decembrie vreau sa ma distrez, sa plec prin tari straine, sa ma relaxez..... De fapt, e luna pe care o ador si in care am cele mai multe sarbatori, inclusiv ziua mea.
De obicei, in decembrie imi fac de cap, iar din ianuarie reincep lupta pe toate planurile.....
In capitala nu ne ninge, dar asteptam cu bratele deschise....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

oanaacum nige bine la Valcea..mi-a zis grasu ca e acolo..dehhh maine e meci si nu lipseste...
bety imi place cum suna..sa-mi mai zici asa
pica multam..mi-a placut serenada


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

pai asa mama sa-mi simtiti lipsa ca altfel inseamna ca nu exist pentru voi

Bety da am facut-o 2 in 1 azi e a 4 zi de la a 2 si a 5 zi de la a 3...hai ca nu mai inteleg nici eu ...

oana cand e mama in decembrie????????pe cat..pe cat...ca sa iti cant..


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Sunt nascuta pe 30 decembrie si ador zapada si tot ce tine de Craciun, Mos Nicolae, Anul Nou........
Dupa mine, as vrea sa fie Craciunul in fiecare zi a anului. Sunt maniaca dupa impodobit casa (a mea, a rudelor, a prietenilor, a vecinilor, a doritorilor........) si deja am inceput sa devastez zilnic magazinele cu obiecte de profil.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Eram siguraaaaaaaaa - Liana, olteanco, pusule mic ca te tii de sotii!!!!
Normal sa ai atatea numere la zile (am priceput bine, hai?!)- ca doar ai sot langa/cu tine...nu-i pe mare ca al meu.
Pica - esti o dulce ca toate de p-aici!
Oana - vor creste, sunt sigura, ca doar vor fi gadilati si indreptati unde trebuie!
Vine zapada/lapovita...a facut o halta la Ploiesti, de la Predeal si Sinaia...
Oana, las' zapada pe duminica, sa scap si eu de ziua de maine!
si pe maine!

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice
Poze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Simonette unde ai disparut fata frumoasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

da nu ma tin de sotii pe bune..ca asa e....
uite...duminica am facut Ia a doua da...deci sunt 5 zile de atunci
apoi am mai facut inca una luni deci a 3IA..si sunt 4 zile de atunci..vezi betycaaaa ..nu ma tin de sotiiii

iar in privinta sau...am avut interdictie...ia antibiotice si Moisica a spus NU si eu am spus totNU..asa ca e nenorocit saracu...ete ca pleca la meci ca sa-si mai revina...

oana am sa tin minte si pe 30 am sa fiu prima care o sa-ti cante ..ai sa vezi..


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Oana, de unde stiu cand a facut poc? Pai pe la 11 noaptea a inceput sa ma intepe ovarul rau de tot si a tinut asa pana pe la 12. Aia a fost ultima repriza de intepaturi. Am mai avut de atuci, si am si acum, da nu asa tare si mai rar. Sper totusi sa se fi spart foliculul.
Mult, mult, mult succes maine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

simo te vad.... te vad
hai apari ca e ultima seara a mea pe aici te

oana numai sa fiu in preajma unui calc..daca nu am eu grija sa-ti spun si altfel...


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Alexia parerea mea este ca atunci s-au spart...da ii dau leg lui oana..ea e "profa"


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput