Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Cristina, felicitari!!! Sa-ti traiasca printesa si sa te bucuri din plin de ea!

Monet, unde-s mama pozele alea cu casa, ca nu le gasesc nicicum?! Cred ca-s eu prea ametita azi, nu ma simt prea bine, parca m-ar paste o raceala... Cred ca de-aia nici nu ma descurc in albumele tale.

Meems 35s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Meems si eu am de gind sa fac pomul de Craciun si sa pun decoratiile in fata casei pe la inceputul lui Decembrie, daca apuc, pina nasc.
Pozele sint la contul nostru comun cu poze, la albumul lui Monet ( Maya).

Pupicei,
Ina si bebelusha 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

unde sunteti, iar ati fugit...
eu mi-am completat colectia de decoratiuni de craciun si tropai de nerabdare sa se faca 1 decembrie sa le pun peste tot...
oho-ho, am vazut si auzit ce voce si plamani are iris:))..in poza aia la mami in brate, gura era jumatate din ea..:))
ina, de vreo 2 saptamani parca nu mai esti in forma de altadata...cu care ne-ai obisnuit...
ce vis odios am avut asta-noapte..sper sa visez frumos in noaptea asta..se facea ca nascusem, venisem cu bebe acasa si-l culcasem in alta camera...bineinteles ca dormisem 8 ore, pana la 10 dimineata si cand ma sculasem imi dadusem seama (abia atunci) ca n-am dormit cu bebe in camera si nu m-am sculat sa-l hranesc si sa vad ce face...in consecinta m-am repezit la el in camera si cand am intrat bebe era alb-galben. Pe drumul dintre usa si patut mi-am zis panicata: ori are icter ori a murit. am ajuns la el si i-am pus mana la gat sa-i simt pulsul. In momentul ala m-am trezit fara sa aflu daca bebe traia sau nu.....brrr
andreea 36s+5z


http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Anda, este firesc sa ai astfel de vise; esti ingrijorata, ai o serie de incertitudini si inconstientul isi face "datoria" noaptea, stai linistita.
In ce forma, ce forma, De cozonacel? pai ma cocosez pe zi ce trece si devin mai inceata...asa ca si spiritul meu imi calca pe urme, probabil..
Acum stau si ma gindesc; oare durerile mele de spate( care au inceput de-aseara) prevestesc ceva sau nu? Am intrebat daca mai are cineva dureri de spate dar se pare ca toata lumea este bine, fara dureri, ca nu am primit raspuns.
Daca as stii ca se apropie momentul final, zau ca m-as aseza in pat si nu m-as mai da jos pina marti, cind vine zodia sagetatorului - am si eu boala mea, de!- dar cum sa stiu ?
Ti-am trimis mail mai devreme.
Ce-i cu tine la ora asta, nu ai somn sau te-au asaltat astrogramele si simtul datoriei?
Intr-o jumatate de ora plecam sa maincam afara, asa ca nu o sa mai apar pe forum. M-am imbaiat, manechiurat si de abia astept sa o tulesc, asta-i placerea mea cea mai mare.
Traiasca renovarea, ca nu trebuie sa gatesc nici astazi si nici maine


Ina si bebelusha cu dor de duca 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Fetelor, chiar nu putem afla ce a facut Anamari, daca a nascut - eu banuiesc ca da!- sau nu?

Vreo idee, ceva. fetele din State?

Ina si bebelusha 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ina, da, am insomnie..ca de obicei...parca traiesc dupa fusul vostru orar...
cum si unde te doare spatele? mai sus (catre omoplati) sau mai jos (shale). pe mine ma doare de o luna pe la mijlocul spatelui, dar e de la cele 20 kg in plus...si modul lor de distribuire.. Cand o sa ma apuce nasterea, cred ca durerile vor fi localizate mai jos, la shale..cel putin asa am auzit...ca la colica renala, dupa cum se vorbea pe-aici...
mi-am facut cont pe gmail, merci pentru mailul cu invitatia de acum cateva zile

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Ieri am fost la controale noi, fetele.
La mine - mare surpriza, mare: am "pierdut" 30 lbs, adica vreo 13,5 kg!!! Tot mai tre' sa dau jos, dar e bineeee!!!
Raluca avea ieri exact greutatea de la nastere - 7 lbs 8 oz. Dar eu as vrea sa imprumut de undeva un cintar, s-o cintaresc eu saptaminal, ca la pediatra mai mergem de abia peste o luna!!! Mai e f. putin icterica, dar papa excelent si doarme la fel. Minca-o-ar mama pe ea de pisica!

Asteptam si noi vesti de la Anamari! Nastere usoara si refacere rapida!

A propos de refacere, nu stiu ce metode au astia aici fata de Ro, dar pe cit de rau mi-a fost inainte de nastere, pe atit de repede m-am refacut dupa cezariana! Nici nu-mi vine sa cred!

Pupici tuturor!



Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

quote:
Originally posted by Ina869

Meems si eu am de gind sa fac pomul de Craciun si sa pun decoratiile in fata casei pe la inceputul lui Decembrie, daca apuc, pina nasc.
Pozele sint la contul nostru comun cu poze, la albumul lui Monet ( Maya).

Pupicei,
Ina si bebelusha 37+



Ina, scumpa, multumesc ca m-ai descurcat Nici prin gand nu mi-a trecut sa ma uit la contul nostru comun cu poze, de-asta nu vedeam nici unde casa lui Monet. Am zis eu ca nu ma simt prea bine, ba chiar am plecat azi mai repede de la servici ca a inceput sa ma doara gatul si mi se parea ca incep sa fac si febra. Am venit acasa si am tras un pui de somn, dupa care m-am simtit mult mai bine. Numai raceala nu-mi trebuie acum.

Pupici,

Meems 35s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Anda, durerea este localizata cam pe la sale, jos …de-aceea am intrebat,parca asa retinusem si eu,ca astea ar cam fi semne…
Tot nu mi-ai spus; ce forma ?
Cu placere, stiam ca ti-ai facut fiindca atunci cind ai acceptat-o am primit un mesaj de instiintare + noua ta adresa apare in contul meu automat…
Simina felicitari ptr. greutatea pierduta si ptr. o Ralucutza cuminte.
In ceea ce privetse cezariana,prietenele mi-au spus ca s-au refacut extrem de repede; credeam ca din cauza conformatiei lor – sint mai atletice – dar, auzindu-te si pe tine sa confirmi, imi dau seama ca si indemanare dr.este importanta.

Mai, iar am ramas singura pe-aici...ma duc sa ma uit la TV.

Noapte buna, somn usor si linistit,

Ina si bebelsuha satula ( adica imbuibata! ) 37+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Meems, cu placere! pai, da-i cu portocale, grapefruit la greu si pana maine esti ca scoasa din cutie , mai ales daca ai durere in gat, vit. C - naturala- o sa-ti faca foarte bine!

Sanatate multa!
Ina si bebelusha 37+

Mergi la inceput