Bebelusi de iulie-august 2005 (20)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Kulta sa ai grija de tine. Si eu am avut extrasistole cand avea Adi cam un an, tot pe baza de oboseala, si faceam o cura de slabire. Sper sa fii bine si sa rezolvati si problemele cu mutatul, si sa va linistiti dupa aceea cat de cat.
Anisnumai la par e diferenta.

http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Emaaimee, ai o mie de mesaje si stelute...

vad ca sunt singura pe aici, bintui...

apropos de mincaruri nereusite, am pregatit aseara o cina - cu figuri, mai bine comandam pizza am zis ca aniversam si sa imi rasfat barbatul- bad ideea! ce-o fi cu noi toate?

M

noapte buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Cami, Ana e superba, si pozele sunt intr-adevar foarte reusite.

http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Salutare, gagici!
Truli-luli, m-am delectat si eu cu pozele Anei, e o scumpa si se vede ca-i merge tare bine.

Irina, si pozele voastre le-am vazut, e mortala si Ioana.Noi avem scaun de masa, l-am cumparat inainte de-a se naste, ne-a placut ca e din lemn si se poate face scaun de birou cand creste.

Mamini, ma intreb si eu cand oare voi putea face ceva departe de casa si sa am puterea de concentrare dinainte? Oricum, cumva va trebui sa ma obisnuiesc, sau sa-mi gasesc un job acasa. Am intrat pe la bucatarie si mi-ai facut pofta de carne de elan, desi n-am mancat niciodata. Sunt amatoare de nou si inedit in domeniul gastronomic, pacat ca nu prea am talent(de fapt nu am tragere de inima). Eu cu supa de chimen si spaghetele cu ton ma scot de fiecare data.
Va pup acum, ma duc la nani.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

In sfarsit am pus si eu poze de la botez.


http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Anis asteptam si pozele voastre de la botez ca ai ramas datoare..

http://photos.yahoo.com/ph/gdelia1313/my_photos

dede, Adi 4ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Emaimee nu stiu cat de bine a trecut fornaiala lui Andrei ins anu mai e ca la inceput. Din ce mi-a zis asistenta la tel. i-am curatata nasucul zilnic: ser fiziologic cateva pic in fiecare nara, cate un puf de spray de ex. Marimer si imediat masa ca sa inghita secretia ca la suprafata nu avea nimic si saracul fornaia de parca sforaia o baba...si nu tu muci nu curgea nasul...nu febra slava cerului dar nu stiam ce si cum. Ii mai dadeam dimineata si seara cate o doza de eferalgan sirop (paracetamol). Acum i-am cumparat si cateva capsule de karvol (un ulei amestec care se pune pe o carpa ceva in apropierea capului la somn). Dar cred ca toate la un loc au ajutata sau timpul...ce sa mai zic oricum sunt cam ingrijorata ca nu stiu ce a fost...inca mai fornaie usor uneori dar muult mai rar.
Eu am tot fost la dentist de m-a secat de bani pt o singura masea si mi-a tratat-o 2 sapt de mi-a ajuns...luni sper s-o definitioveze. Am si altele dar nu-mi mai permit...Pupici

Ioana si bebe Andrei 27 iunie 2005

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calina 03 spune:

Dragi mamici de pitici nascuti in iulie-august,

Si eu sunt o mamica care are o printesa nascuta pe 1 iulie 2005. Ne primiti si pe noi in clubul vostru?
Printesa se numeste Daria-Ioana si a avut la nastere 3,5 kg; 51cm si Apgar 9.

Multumim
Va pupacim dulce!

ramona
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ramona_onisa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Uite ca ziceam de raceala:astept sa se incalzeasca apa sa imi beau paracetamolul si sug un oropivaloneNu am iesit din casa,am baut apa la temperatura camerei care mi s-a parut cam receSi in casa e caldutzDoar ce a papacit fata.Ce bine e noaptea nu ma rog de ea sa pape!
mamini-nu ne revenim deloc tot asa suntem,trebuie sa ma obisnuiesc eu cu ritmul ei.Daaa,am si eu 4 stelute.yuppie
Oana zice me,me,mi,ma,ma-mi,ma-ma,dar sunt gangureli cred.Mai e pana vorbim.
anis-si eu zic sa te gandesti daca o lasi pe Ingrid atat singura.Plus ca mi-ar fi teama sa nu pierd lapticul.POate gasit o alta solutie!
Cami-Ana e o dulcina!
Dede-ce ursic scump ai in cosulet.Si Adi era suparat la masa?
Mona-ce bine ar fi sa ma scot si eu doar cu spaghete cu ton.Supa de chimen nu stiu sa fac,dar nu imi place chimenul
Ioana-si eu i-am dat Panadol de 3 ori pe zi timp de 3 zile si am curatat nasucul cu ser fiz-3 ori/zi+un puf de spray nazal+curatat nas cu pompita,dar nu era de la mucisori,era din gatutz.Sper sa ii treaca.Si poate ma dreg acu' si racesc a nu stiu cata oaraSI eu vreau la dentist,dar sunt prea siameza cu fata si acasa cand am fost nu am putut merge,iar aici nu imi permit scorurile astronomice.Ce mi-ar ridica moralaul vizita la dentist
Ma duc la nani cu oropivalone in gura,mi-e somn,poate il sparg intre dinti,dar nu isi mai face efecutul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

mamini-nu stiu ce a fost cu noi cu mancarea,poate conjunctura astrala.Mi-a mai venit inima la loc cand am vazut ca nu sunt singura care a dat chix la mancare zilele astea.Nu ma intelegeti gresit,am vazut ca si voi ati patit-o ca eu ziceam ca m-am ticnitCa eu nu dau gres mai niciodata.Cred ca ar fi a 2 oara cand stric mancarea.E din cauza ca nu ne mai putem gandi decat la bb credCa mie una nu mai imi sta gandul la mancare.
De duminica am slabit 3kg si jumatate.Dar as fi vrut sa nu slabesc deloc,nu in conditiile astea.Mai bine sa fie fata sanatoasa si sa nu se chinuie asa.
Ce naspa e oropivalone,are gust de var mentoloat
Va las si ma bag la nani.Mai e putin si ii dau iar papa.

Mergi la inceput