Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (132)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

Buna dimineata!
Am intrat sa va salutam si dorim multa sanatate la copilasi si mamici: Kro si Roxana sa va treaca repede raceala,si lui Danut mucisorii, si sa iasa tuturor caninii astia mai repede!
Andrea, bafta la servici, o sa fie mai greu primele zile, dar te vei obisnui, sigur.
Carmen, eu ii dau Ilincai cereale de la Hero, cu fructe sau fara (8 cereale), unele sunt si cu miere. Si le mananca cu iaurt sau fructe. Asa, cu lapte nu mai bea demult. Sunt fine si nu se fac cocoloase.
Si am mai cumparat si de la Nutriben, care au cam aceleasi sortimente. Si sunt avantajoase la pret.

Va pupam , o zi buna si usoara (mai ales pentru mamicile de copii Duracell)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ioana, inca o data bine ati venit! e o dulce Maria!
mandrelor am capu cat o banita. buah, urasc starea asta! imi vine sa am culc pe birou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata si de la noi. Eu dupa cum va spuneam am o saptamina infernala - ieri filmari toata ziua (am facut un frig!!!), astazi incepe sedinta regionala si am prezentari pina la 8 diseara dupa care programul se prelungeste pina pe la 1 noaptea.... Asa ca tati are astazi zi totala cu piticul: hranit, imbaiat, culcat...

Nu mai tin minte daca v-am spus, dar l-am tuns din nou - are capul ca o biluta si ambele bunici mi-au sarit in cap ca ce am tuns copilul acum cind vine iarna...de parca nu ar purta caciulitza...

Si acum sa vad ce am citit din urma...
Carmen - eu ii dau lui Stefan cereale de la Humana sau Milupa - dar nu i le fac de obicei solide ci ii pun citeva masuri in laptele de dimineata - pina acum nu am vazut sa faca cocoloase...
Lia, pupici lui Danut cel mucios - ai incercat sa cumperi pompita care se monteaza la aspirator - eu mi-am luat-o, e drept ca nu am testat-o inca pentru ca Stefan nu e mucios (Slava Domnului!), insa toata lumea o lauda! Si subscriu si eu la folosirea Karvol-ului noaptea - face minuni la nasul infundat!
Nicole - pupici si pe vinataile moatei sa treaca cit mai repede!
Andreea, felicitari pentru job - vezi ca pina la urma s-a aranjat? Puiul o sa sufere putin, dar sa vezi ce bucurie o sa fie pe el cind o sa vii acasa!
Andreea, multa sanatate bunicului!
Si nu in ultimul rind - bine ati venit Ioana si puiutzei Maria!
...si sper ca nu am trecut pe nimeni cu vederea...



Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

neata neata!

Ioana, am vazut pozele cu Maria, e o scumpa si o dulce ...si cat de vorbareata este, bravo, aveti fetita mare, dupa amiaza va adaug si pe voi in lista, acum iesim afara si nu am timp, ma bucur mult ca v-ati alaturat clubului de piciti si gagici!

Andreea, bafta la noul job, probabil ca Pupi simte el ceva si din cauza asta sta lipit de tine, dar o sa-i treaca, se va juca cu buni si ii va face ea ceva bun bun de papa ...

Caro, sanatate multa, sa-ti treaca repede raceala si sa nu le "contaminezi" pe fete!

Mitzu, am vazut si pozele voastre, Tudor e dulce rau de tot in costumul ala de barbatel, sinteti niste frumosi toti!

Ema, noi sintem aici, dupa ce pleaca prietena treci la taclale aici, si nu iti mai face griji cu Ric, o sa manance el dupa ce ies dintisorii!

Olivia, spre marea mea rusine, n-am ajuns la medic, n-am facut analize, asta pentru ca nu ma gandesc la mine deloc, mereu gasesc motive si aman sa-mi fac programare pentru analize ...poate anul viitor!

Iren, bey ...esti o pustoaica, si tare harnicuta, ai deja copii mari si esti o mamica super tanara, felicitari ...asa mi-ar fi placut si mie, sa fiu tanara si sa am copii maricei, da mi-a luat ceva timp pana am pus planul bebe in actiune!

pupici, noi fugim in parc, chiar daca e frig ...dar de sambata cica vine iarna, trebuie sa profitam macar acum pana nu ninge!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Neatza de la un zombi! Nu'sh cine mai spunea, dar io nu cred ca mai apuc 10 ore de somn legat pana nu face Vicu treij'de ani. Si ma bantuie si o raceala, ca ma haraie una bucata gat...

So:
Andreea de Philip: bafta la job! Intoarcerile acasa vor fi muuult mai frumoase, ai sa vezi!
Vazut poze de Patrick (buuuna gogoasa!) si de Mariutza scumpa!
Andreea B: multa sanatate bunicului tau. Eu am avut acum o luna aceeasi problema cu bunica, numai ca la noi problema e mai grava: 2 avc-uri cu mici hemoragii cerebrale, cu semipareza pe partea dreapta, dificultati de locomotie si vorbire, iar la tomograf i-au gasit si o tumora inoperabila. Asa ca la mine rezultatul e previzibil, doar finalizarea e incerta.

Aseara am avut o cina de afaceri si am ajuns tarziu acasa. Vicu a ramas cu cumnatica mea. Cum cupilu a inceput sa exerseze cuvinte, i-a cantat matusi'sii "apte, apte" si a baut cu pofta un bibe de 300 + inca aproape 200. (dace cerea cupilu...). Urmarea? Jet de lapte regurgitat pe canapea, cumnata si cupil. Cand am ajuns acasa aveam o cumnata oarecum speriata, un cupil somnoros dar care refuza sa doarma cu matusha si o camera care mirosea naucitor a lapte branzit (oricat s-a frecat canapeaua aia mirosul a ramas o perioada...) Dupa care am adormit in 5 minute una bucata cupil si am mai stat la barfa fro' ora... Asta ca sa ma invat minte si sa mai plec la distractii...

O zi buna sa avem!

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Buna!

Eu sunt pe aici,va multumesc tuturor celor care ne-au urat sanatate...din pacate bunicul nu e bine,azi il aduc la spital,nu stiu mai multe...

Roxana,multa sanatate!si pupici puiului frumos.
Andreea felicitari pentru job,stiu cat de mult ti-l doreai...o sa-mi fie dor de tine.
Ioana,pupam si pe Maria cea vorbareata si frumoasa.

...imi pare rau daca am ratat pe cineva,dar sunt tare suparata...

Sabina este acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi poze noi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Buna dimineata...
Ioana bine ai venit
Andreea felicitari pentru noul job, ai sa vezi ca o sa fie bine.
Va pup pe toate ca iar nu am timp nici sa respir.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna ziua si de la noi !
Sunt rau, nu vad prea bine, ieri am fo` la orl cu sotu` sa faca punctie pt sinuzita, nu va zic ca am vazut tot, io mi-am facut analizele sa vad ce draqu` am de vad prin ceata ca la oftalmo nu mi-au gasit nimic, ce mai , o perioada de rahat.

Bun venit mamicii noi !
Sanatate bunicului AndreeiB !
Philip - felicitari de job !
Kim - sar`na ca ai intrebat de noi !
Leeeloo - vroiam sa va intreb de exercitii cu ochisorii, cum merg ?

Nu mai stiu ce vroiam, va salut din ceata

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar umanitar

Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Hai sa va povestesc ce-a facut mandra mea aseara, am lasat-o fara pampers ,doar cu pantalonasii, in ideea ca incet incet sa ne obisnuim sa facem si pisulica la olitza( cacutza facem si anuntam dar mai avem si scapari, normale la varsta noastra:))La un moment dat a venit si pisulica mult asteptat si-mi pare rau ca nu am putut sa fiu pe faza sa-i fac o poza.Avea o fatza tare mirata,iar cand a venit sa-mi arate ce-a patzit mergea cracanata,ca abia m-am abtinut sa nu rad, ca deh trebuia sa-i fac un pic de morala, ca a facut pe ea:))Si am intrebat-o daca-i place asa uda, dupa care 5 minute a topait cu manuta la poponeatza zicand intr-una uda,uda,uda.Asta inseamna ca-i placea:))
Si eu am vazut toate pozele voastre asa ca pupam toti copii poznasi si dragalasi!!
Si inca odata sanatate la pitici si la mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

dragelor eu am dormit de la 8 seara si pana la 7.30 azi dimineata, cu doua pauze pentru alaptat. ma consider fericita!!! dupa trei zile de trezit la ore imposibile, pot sa spun ca m-am recuperat aseara am adormit atat de profund langa bb incat nu am auzit instalatorii care au reparat doua calorifere la noi in casa!!! instalatorii au sunat si la interfon si la usa, au desfacut scule, au bocanit, au vorbit tare... ce sa mai, nu imi venea sa cred cand mi-a povestit tati cata galagie a fost la noi.
olivia - bona pe care o avem acum (dupa ce am concediat-o pe cea de care va povesteam) este exceptionala. se intelege grozav cu bb, cand intra dimineata pe usa deja nu mai contam nici eu nici tati. dar este bona unei prietene, al carei baietel este la gradinita. a fost de acord sa ne ajute o perioada, pana gasim pe cineva. am dat sfoara in tara, am cerut si cv-uri de la agentii, am vizitat si cateva gradinite. in final am hotarat ca nu mai vrem sa experimentam cu o alta bona pe pielea copilului si ca solutia cea mai buna este gradinita particulara, unde sa fie in grija unor oameni care stiu ce inseamna psihologia copilului, stiu care este etapa de dezvoltare in care se afla si o stimuleaza sa descopere si sa creeze. o singura gradinita in bucuresti are oficial grupa de cresa: acorns british style nursery. au cate o educatoare la fiecare 4 copii, super dotari, carnetelul zilnic al copilului (activitati, mese, alte observatii). acolo va merge lia din ianuarie.

o zi frumoasa tuturor!

foto

Mergi la inceput