Ajutati-ma va rog - punctie/sinuzita !

Ajutati-ma va rog - punctie/sinuzita ! | Autor: szivarvany

Link direct la acest mesaj

Va rog din suflet, daca a facut cineva sau stie in ce consta punctia in cazul sinuzitei cronice. Va rog frumos sa-mi spuneti si mie in ce consta si cat de tare doare ...

P.S. Daca nu am pus bine subiectul, va rog sa-l mutati ! Multumesc frumos.



_________________________________________________
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar umanitar

Supercopiii iulie/august 2004

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Si eu am probleme cu sinuzita de vre-o 7 ani si trebuia sa ajung si eu la punctie. Insa am aplicat un tratament naturist recomandat tot de un ORL-ist si imi merge foarte bine.
Deci despre punctie nu as putea sa iti spun ceva concret, dar daca te intereseaza tratamentul da-mi un PM.


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Si eu pot sa-ti recomand un tratament naturist care mi-a fost recomandat si in cazul meu a dat rezultate foarte bune.
Daca te intereseaza da-mi si mie un PM.
Multa sanatate!

Tana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Va multumesc de ajutor, dar din pacate nu se mai poate, singurul tratament a ramas punctia.

Dar daca aveti timp, dati-mi pe privat tratamentele, nu se stie niciodata, poate ajuta si pe altcineva !

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar umanitar

Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Esta cam nasol ca ai ajuns la punctii. Eu am facut punctii acum vreo 6 ani, trei zile la rand am fost la ORL, m-a "drogat" cu cocaina in concentratie controlata (a trebuit sa platesc "anestezia"), dupa cateva minute, cu niste ace speciale mi-a spart sinusurile (intr-o zi unul, in cealalta pe celalalt)si mi-a facut spalaturi prin acele respective. Nu mai stiu exact cu ce, cred ca era apa. Dupa aceea trebuia sa stau o perioada, cam 10 min., intr-un cabinet amenajat separat cu paturi, pt stoparea hemoragiei. Trebuie sa fi dotata cu batiste, servetele, sa nu umblii prin frig si sa te protejezi.
Dupa vreo 2 -3 saptamani de la pinctii, mi-a facut infiltratii cu diprofos in nas, o injectie la 2 saptamani.
M-am simtit bine cativa ani, dar a trebuit sa mai urmez un tratament, fiindca nu m-am protejat(cap acoperit, la locul de munca era curent).
Multa sanatate si curaj, ca nu sunt dureroase, mai mult sunt fioroase.

poze cu noi



Camelia & Alexandra Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Multumesc de raspunsuri si mesajele cu tratamente, le incercam. Nu e vorba de mine, io am scapat demult de sinuzita fara sa ajung pana aici, e vorba de cineva care nu asculta si trebuia

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar umanitar

Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizy spune:

eu am o prietena care a scapat de punctie punandu-si zeama de lamaie in nas.A usturat-o, a lacrimat dar a scapat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Pt. sinuzita deosebit de eficient este Sinerdolul. Gratiela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

parere personala - punctia mi se pare efectiv o barbarie

si eu am sinuzita si o sa incerc toate tratamentele posibile pe lumea asta, dar refuz total ideea de punctie. Dureroasa, inutila, sinistra si mult prea "invaziva"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Mi-a povestit o prietena cum decurge o punctie si mi s-a zbarlit carnea pe mine. Si mie mi s-a descoperit o sinuzita cronica maxilara. Am facut inhalatii cu ceai de musetel (se sta deasupra unei oale cu ceai fierbinte, capul si oala acoperite cu un prosop, se inhaleaza aburii fierbinti vreo 10 min). Si "am tras pe nas" apa cu sare (apa sarata se inspira pe nas si se da afara pe gura). Dupa cateva sedinte am eliminat pe nas ceva urat, plus ca imi simteam sinusurile si nasul degajate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madda spune:

FLAVIA si TANA daca nu e prea mare deranjul va rog scrieti pe forum tratamentul naturist pe care l-ati incercat voi si ati avut succes pt. ca de multa vreme caut asa ceva.Cred ca mai multa lume ar fi interesata sa le afle.Daca nu va rog sa mi le puneti pe PM.
Va multumesc!

Mergi la inceput