Ajutati-ma va rog - punctie/sinuzita !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Eu am facut punctii (cite 6 in fiecare nara)demult tare, eram in clasa a sasea (prin anii 80). Si tin minte ca nu era chiar o placere, mai ales ca stateam cu niste ace infipte in sinusuri vreo 15 minute ,sa-mi amorteasca. Dupa aceea venea doctorul cu o seringa imensa si-mi facea spalaturile, iar la sfirsit, cu o seringa mica imi injecta direct antibiotic!
Era un supliciu, pe vremea aia poate ca nu era alta solutie, nu stiu.Daca poti sa le eviti, evita-le !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Flavia si Tana, vreau si eu tratamentele voastre. Va rog mult.
Multumesc

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii


Exista unele femei care in loc sa-i faca sa sufere pe mai multi barbati, asa cum e firesc,
se concentreaza asupra unuia pana il extermina. Acestea se numesc "fidele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Omu` a ajuns la punctie din cauza ametelilor si pierderii echilibrului cauzat de sinuzita cronica, cronica de 10 ani ... Am vazut procedeul, arata nasol dar macar nu doare.

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar umanitar

Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinnaP spune:


Fetelor, va rog mult, puteti publica pe forum tratamentele naturiste care pe voi v-au ajutat? Sincer, e atata lume disperata care s-ar putea folosi de experienta voastra ! Eu personal, desi am o sinuzita rebela, refuz s-o tratez cu antibiotice, dar naturist parca as incerca (e adevarat, as intreba si un medic, dar as face-o).
Va rog frumos, ganditi-va ca suntem atatia care ne chinuim de ani de zile si nu primim indumari decat spre punctii si antibiotice!

Sanatate multa!


CristinnaP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Tratamentul pe care il aplic eu este asa:
- cate o compresa cu mamaliga de grau timp de 10 zile
- se pune cat de fierbinte se poate suporta si se tine pana cand nu mai degaja destula caldura
- in general seara pentru ca apoi sa nu mai ies din casa la frig
- se infasoara capul (fruntea) cu ceva pt a tine cald
- mare grija la frig si curent
- desfunda sinusurile in functie de cat de avansata e infectia (in maxim 10 zile)

Multa sanatate!

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si eu m-am tratat home. saptamani la rand am stat cu perna electrica pe frunte, dupa inhalatii luuungi cu ceai de musetel si ulei de eucalipt. Nu am mai avut probeleme de acest gen niciodata, dar iarna port caciula cu mare zel

Sanatate tuturor !!! !!! !!!

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar umanitar

Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput