Endometru,ovulatie,monitorizari,temperaturi-75

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Ma, nu stiu mare lucru, caci la etapa asta inca nu am ajuns (trec eu si prin asta, nu ma las, le fac pe toate in viata!!!), dar ma gandesc ca ar fi important de stiut cand ai facut acest gravibinon....
Adica au trecut mai mult de 5-7 zile de la el????
Mirela la domni stiam ce face, iar la doamne stiam ce face in perioada ovulatiei, nu stiam de contributia lui in perioada de dupa testul de sarcina pozitivat..........
Dar ajung eu si la etape atat de evoluate........., intr-o buna zi sau era..... Pana atunci invat teorie la greu, sa stiu toate subiectele de examen (cu 10 la teorie si cu 4 la practica poate ma trec si pe mine, pana nu incaruntesc de tot....)
Sa auzim numai de bine, din toate partile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelas76 spune:

Fetelor va tin pumnii: Simonette, Dana P, Rocado...mai e cineva?!


aaaa, te-am uitat tocmai pe tine Mirela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Daaa! Ultimul l-am facut pe 29, octombrie! Deci au trecut 14 zile...Imi pare rau ca te stresez, da' spunemi si mie de ce am senzatie de fierbinteala acolo jos? Ca atunci cand vine vb. de facut dragoste, n-am chef, deci...nu sunt excitata! Hai ca m-am tacanit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Iouuu imi dau cu presupusul, ca sa nu las foaia goala, ca asa am facut la unele examene si am trecut , desi, sincer, habar nu aveam despre subiect.....
Deci, cat timp e fierbinteala si nu e durere, atunci e excelent, ai trecut examenul, esti admisa la gravidutze....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Da, mai Simonette, chestia cu fierbinteala ... si cu cealalta parte pe care ai mentionat-o mai sus imi miroase a gravideala, eu asa ma simteam cand am ramas! Si Oana are dreptate, eu cred ca trageam acum la lozuri... nenumarate! ... nu stiu cum rezisti!
OANA, mi-a fost dooooorrrr de tine!
LIANA, tinem pumnii! Maine are loc evenimentul cel mare?
Mirelaishappy, sa stii ca e posibil ca testul sa fie pozitiv si asa devreme daca nivelul hormonului de sarcina a crescut repede (ar putea fi 2 embrioni)... dar cel mai bine ar fi sa repeti ecografia si sa te asiguri ca e la locul lui bb-ul. Eu iti doresc sa ai bucuria asta curand!
Mirela, nu cumva esti si tu pe lista de asteptare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Carmecitoooo bine ca ai venit sa-mi soptesti, ca deja incepusem sa functionez pe imaginatie, experientele mele limitandu-se la ziua 31 de CM, cu fierbinteli doar spirituale........
Asa e..... ce-ar fi sa fie 2 sau chiar 3....
Am o prietena care are 3 si ce fericita e....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelas76 spune:

Carmen.citooo, mi-ai pus gand rau??? ( deschide mess-ul ala..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Aaaaa, ca mi-am adus aminte... fetelor, Catty, Cami, nu inteleg situatia expusa de voi, pe cuvant! Toate armele sunt in mainile noastre , trebuie s-o faceti 'prin invaluire' si sa folositi toate armele din dotare in zilele 'cheie'! Si uneori stau si ma gandesc ca nu trebuie sa stie sotii nostri chiar totul, asa, ma refer la marimea foliculilor, etc etc, uneori ii inhiba chestiile astea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Trei? Super! (desi eu m-as speria, ca ma stii ca-s micuta)... Dar la 2 tot visez...

Simonette, se stie ca hormonii de sarcina dau senzatia aia de 'fierbinteala' pe care o simti tu... gravibinonul era e cam 'vechi' ca sa mai aiba acum efectul asta la tine! Acum te-am tentat sa incerci un loz?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

La al meu intra dimensiunea folicului pe-o ureche si ii iese pe alta... Dar imi place ca face o figura fooooarte serioasa cand ii povestesc, ca la toate lucrurile feminine pe care i le narez, cu spor.....
MI-as dori sa tina minte macar unde e sarea si zaharul prin casa, dar e mai usor sa strige dupa mine, in acele situatii...
L-am setat sa stie ca atunci cand vreau inseamna ca incepe distractia si tine maxim o saptamana, dupa care are program de voie, dupa sufletul lui... Seri romantice, mancare buna, tinuta de gala o saptamana pe luna, ca altfel se obisnuieste cu situatia........
Asa ca el accepta saptamana fierbinte, iar eu inteleg placerile lui din celelalte 3 saptamani.....
Daca functioneaza comunicarea sufleteasca (si umorul!), merge ca unsa o casnicie. E adevarat ca am ajuns la aceasta stare dupa vreo 10 ani de traspiratii si naduseli, dar ce frumoasa e casnicia de la acest prag......

Mergi la inceput