Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

quote:
Originally posted by anda77

cristina, eu mai vreau sa-ti multumesc o data pentru ca ai grija tot timpul de partea tehnica. noi vorbim, plecam, radem bla-bla si tu esti pe faza mereu si ba completezi lista, ba verifici mailul comun si ne mai instiintezi de una-alta, ba ne raspunzila diverse, ba faci subiect nou. si toate la timp! multumim!



Ma alatur si eu Andei cu aceleasi multumiri; esti o comoara la "casa" noastra!+

La fel si tu Lavi02 ptr. sfaturile foarte pretioase/utile - vezi, nu te uit, stiu ca esti geloasa si te burzuluiesti daca te neglijam si incepi sa te rasfeti sa ti se dea atentie +

Pupicei o mie!
Ina si bebelusha sughitzoasa 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

iar eu ma alatur Inei si andei cu multumiri pentru Cristina...

Ina- este bine cu listele. Pacat ca eu le fac si le pierd...de exemplu imi fac lista de cumparaturi si o uit acasa.lista cu ce trebuie sa spun la doctor si uit sa scot lista din buzunar...

cat despre gatit...imi facusi pofta. eu ii inebunesc pe ai mei cu friptura la cuptor...am descoperit un sos minune-de conserva -care merge si la pui si la porc si fac friptura pentru o saptamana+piure cartofi sau vegetale, eh-trebuie sa schimb si eu ceva la meniu.

meems-mini vacanta placuta....

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-36

poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra
Puterea corupe. Puterea absoluta corupe absolut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Felicitari Ripley si Irinuca R pentru puiutii sanatosi,si voi sa va-ntremati repede si sa va bucurati de bebelaci.
Cat despre Lavi02 si Cristina,asha e,sunteti o enciclopedie la acest capitol,dar nu numai asta,ca doar avem si noi bunici,mamici,etc,pe langa noi-mai le-ntrebam si pe ele-dar voi ne explicati cu atata logica si sfaturile se retin asha de bine,incat,cred,hmmm,ca suntem cam dependente de voi!!!
In ceea ca ma priveste,din discutiile cu voi,mi-am acoperit multe"lacune",dar nu rasuflati usurate...mai avem inca un miliard...de-ntrebari...

Pupici la mamici si burtici,

silvia si stefanel,37 spt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariailin spune:

Camelia, asa e, pe Vladut l-am nascut normal, lucru pe care l-am regretat pana am ramas insarcinata din nou. Mai bine zis pana am fost internata pt. cerclaj cand am ajuns la reanimare unde erau aduse mamicile cu cezariana. Si dupa ce le-am vazut saracutele dezbracate, cu sonda atarnand, cu dr. si rezidentii care le verificau tamponul de cate ori aveau chef, nauce de la anestezie si disperate sa vada bb-ii (la care ajungeau abia a doua zi) mi-a trecut si de cezariana. Acum o sa vad cum va decide dr. si bb.
Cat despre nerabdare......incerc sa mi-o tin in frau pt. ca stiu ce ma asteapta. Incerc sa ma bucur de "avantajele" graviditatii: pus sosetele, ghetele cu gafaituri, taiat unghii in pozitii acrobatice.....stiti voi cum.

Lavi02, chiar asa: cum a reactionat Silvia ca mie tare mi-e teama de reactia lui Vladut (3 ani si 3 luni). El deja e putin dezorientat pt. ca sora mea a nascut acum 2 luni jumate si cand il intreb cine e la mami in burtica imi zice ca "verisoara mea". Si e gelos pe oricine o ia in brate pe cea mica, cu exceptia surorii mele.
Nu stiu cum ma voi descurca. Pare s-o iubeasca pe nepotica mea, o pupa, vorbeste cu ea, vrea sa doarma langa ea dar.....

Maria
Povestea nasterii lui Vladut http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19701

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

LAVI, ce masura trebuie sa aiba scutecele de finet, 70-70 sunt OK?Si paturicile astea absorbante sa inteleg ca sunt de unica folosinta?

ESTI O COMOARA LA CASA OMULUI!

ILENUTZA, 35+3 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

multam tare pt laude, dar daca sunt pe faza nu-mi ia cine stie cat...

io am o presimtire cu we asta... nu stiu de ce, da' asa simt eu. aseara am dormit ca valiza in gara, dupa un drum inutil pana la spital, ca dr tocmai intrasse intr-o operatie urgenta, si estima la vreo 2-3 ore... asa ca nu l-am mai asteptat. mi-a zis sa ma duc duminica... eeee, si nu-mi place! duminica e 13... nu sunt de fel superstitioasa, dar se suprapune si cu "feelingul" meu... am avut mereu ideea fixa in cap ca eu fac copii in weekend. andrei e nascut sambata... acum ma cheama duminica... da' am zis ca numai la ambitie si ma duc singura si fara bagaj, macar sa se adevereasca presimtirile...
stiu cand am fost mai demult la un control, auzeam ce vb dr cu o tipa... pai tu ai dilatatie 4... nasti azi... nu mai pleci acasa... si mi-a stat inima in loc! cred ca lesin acolo de emotie daca aud asa ceva! una peste alta, abia astept, da' poate am si eu un we linistit.


Cristina 37+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:


Cristina, pai mai stai si tu un pic...mai ai rabdare...eu ti-am luat nr. ca sa-ti trimit sms luni, cu ce am "facut"...si tu vrei sa nasti inaintea mea?

Oare sa-i trimitem un mesaj dienutzei? Sper ca e bine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

phi, ce liniste si pace aici...
aseara m-am apucat sa ma uit la astrogramele copiilor de aici (v-am mai zis ca ma mai pasioneaza astrologia). Hai sa le dau ascendentii aici. Pentru cine nu e pe lista n-am avut ora nasterii sau n-am putut identifica (din lipsa de date) coordonatele locului nasterii.
Scorpioni toti:
Natalia - Ascendent in Sagetator
Maya- Ascendent in Taur
Sarah- Ascendent in Fecioara
Bianca Maria- Ascendent in Sagetator
andrei Ciprian- Ascendent in Scorpion
Daria- Ascendent in Balanta
Raluca-Ioana- Ascendent in Berbec
ana Ecaterina- Ascendent in Fecioara
d.p.d.v. profesional (astrologic), astrogramele dariei si ale anei-ecaterina mi s-au parut cele mai spectaculoase...niste indivizi f. interesanti...

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Neata burtici,
Hai ca m-am uitat pe lista noastra si eu sunt urmatoarea la nascare....vai ca deja ma ia cu calduri!
Insa tot nimicuta, aseara am fost la petrecere, pana la ora 1 am fost cea mai in forma, am mancat cel mai mult si am palavragit cate in luna si in stele, iar azi dimi m-am trezit inaintea tuturor cu chef de iesit la plimbare! Ce-o fi?
Azi e iarasi pronosticul amicilor nostri, deja au pregatita sampania si ma tot suna :)). Io insa cred ca luni ma paste iarasi un control unde o sa stabilim data exacta ca bebelina nu are de gand sa se execute singura!

Va pupic si va urez o zi insorita!

Alina si Bebitza Amalia 39+

Puiutul meu e pe drum:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20717;2/st/20051113/dt/6/k/83eb/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

alinus, pe mine ma ia cu frig-cald si fara sa fiu urmatoarea pe lista...asa ca te inteleg...pai, iesi la plimbare daca de asta ai chef...poate se mai intredeschide colul ala......am inteles ca e mai bine singurica decat cu provocare la spital

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput