Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-74

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Draga Andicu: merci de lamurire si sa dea Domnul sa nu fie nevoie sa ajungi la FIV, ca e naspa rau de tot (psihic vorbind). Au am facut FIV fara a-l avea alaturi pe sotul meu si nici macar familia apropiata. A fost o luna cumplita... Insa sotul meu mi-a zis ca acum tre sa reusim, ca vom trece impreuna prin tot, nu ma va mai lasa singura.

Ingerasule: dr. mi-a zis sa fac stimulare cu ova-mit sau clostilbegyt, din ziua 3 pana in ziua 7, 1 / zi (nici nu stiu daca sunt pastile sau injectii...)si in ziua 11-12 sa ma duc la eco (cu speranta ca ovulez pa partea stanga). Luna asta daca vroiam sa fac IA trebuia sa fac un pregnil pe 6 seara si pe 8 sa ma duc la IA. Nu stiu daca s-ar fi potrivit cu ovulatia mea... Normal ca imi doresc un cadou de Mos care sa vina pe lume vara viitoare (ca acum chiar nu se mai poate... - ca doar nu creste intr-o luna cat altii in 9). Dupa 5 ani de asteptari (+ alti 5 ani inainte fara protectie...) ar cam fi cazul, nu?

Bine ar fi ca de Craciun sa avem toate vesti bune si f. bune.... Eu deja ma gandesc la atmosfera de sarbatori.

Pana atunci, tinem pumnii la cele care asteapta zilele astea o confirmare sau un rezultat.

Tabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DANUTZA_C se apropie clipa. Da Doamne sa fie bine si sa ne dai vestea cea buna. Sumt cu gandul la tine, desi nu ne auzi pe nici una dintre noi.
SIMONETTE multumesc pt ca te-ai gandit la noi si ne-ai trecut in acatistul tau. Sper sa fie cu ochisori luna asta.
Va pup pe toate

Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui nicodata "sunt prea fericit".

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

TABITHA si sotul meu are babalai si defecti(astenozoospermie)...insa noua ne-au spus ,atit ginecologul cit si urologul ca exista oricum sanse sa ramin insarcinata pe cale naturala...cu un tratament adecvat bineinteles...luna asta pe 23,sotul meu va face o eco testiculara si in functie de rezultat presupun ca urologul ii va da tratament sau ii va spune ce avem de facut...in ceea ce priveste ziua in care ai ovulat,nu stiu ce sa-ti spun pt ca asta e o materie noua pt mine,e prima luna cind am inceput sa-mi iau temperatura,in mod gresit printre altele...
Te pupacesc si bafta!

BUBULINA am uitat sa-ti zic ca sotul meu mi-a promis solemn ca va lua tinctura de BU...a zis ca maninca si iarba,numai sa ma vada linistita...totul s-a petrecut in timpul unei crize puternice de plins,care a durat 5 min neintrerupte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

HAI DANUTZAAAAAA!!!...sintem toate cu okii pe monitor sperind sa ne dai o veste buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

quote:
Originally posted by Tabitha

Buna ziua (ca s-a cam dus dimineata de cand tot citesc ce s-a mai scris pe forum).

Sa va informez cum decurg temperaturile mele:

am incepu monitorizarea pe 1 nov (Cm mi-a venit pe 22.10 - dar f. putin, CM cu scurgeri normale mi-a inceput pe 25.10). Asadar incepnad din 1 nov. am avut urmatoarele temperaturi:
1 nov - 36.7
2 nov - 36.5
3 nov - 36.4
4 nov - 36.9
5 nov - 36.7
6 nov - 37.1 (ziua 16 sau ziua 13, in functie de cum ma decid pe care sa o consider prima zi: 22 sau 25 oct)
7 nov - 37.2
8 nov - 36.8
9 nov - 36.8
10 nov (azi) - 36.9.

Sa consider ca ovulatia a avut loc in ziua de 6 nov? Care ar fi perioada fertila? CAre ar fi simptomele ovulatiei, ca eu pana acum nu am remarcat nimic diferit? Mentionez ca ma pregatesc de IA si as vrea sa stiu ce si cum... Daca ar fi fost sa fac IA luna asta, in ce zi ar fi fost oportun sa o fac?

In rest, ma pregatesc psihic pt. luna urmatoare, cand sper sa ovulez pe trompa buna.

Astept cu nerabdare sa primim vesti bune de la toate fetele care au simptome, au facut IA sau FIV.

Tabi




Eu cred ca ovulatia a avut loc in 3 nov.Pentru ca atunci ai avut ce mai mica temperatura si a doua zi temperatura a crescut cu 5 unitati.Ca la carte.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Fetelor...dimineata am rugat-o pe Danutza sa ma sune ea sa-mi spuna rezultatul...sunt cu ochii pe telefon ca pe butelie, dar vad ca nu a sunat inca. Acum i-am dat un mesaj...astept sa-mi dea un semn. Eu va spun sincer: nu am curaj sa o sun!! Poate ca nu a primit inca rezultatul...astept cu sufletul la gura sa ma sune ea! Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Salutare...inca nici o veste de la Danutza..va anunt imediat ce ma suna...
marrina...am luat oscciloccoccinum...intai ca pentru raceala si apoi ca pentru prevenire...dar tot am racit....
Andicu...merci mult pentru informatii....o sa incep si eu tratamentul asta pentru o perioada mai lunga...tentative am avut...dar m-am tot imbolnavit..cat despre imunitatea mea....cred ca o sa incerc niste echinaceea si vitamina c...
Piccaflor..imi pare rau iubita...uff...suntem noi mai sensibile la schimbarea de vreme...dar sa stii ca de mult n-am mai capatat-o asa....am inceput sa ma caut pentru diferite...si le-am gasit...vorba aceea..."daca te cauti...si gasesti"....si cand am inceput tratamentele...am dat dintr-una in alta...plus 2 raceli...da las ca vine gerul...si ingheata pana si germenii
Simonette...iti tin pumnii sambata!!!

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetelor, este 14.50...nu am putea sa o sunam pe Danutza???

Ii tinem pumnii stransi si ne rugam sa-i fie bine si acum sa fie "beata" de fericire!!!

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Fetelor, io nu mai am rabdare! Pe bune, parca as avea un motoras in stomac! N-are nimeni curaj sa o sune macar pe Oana, ca s-a dus cu ea la giulesti? E aproape ora 15...nu stiu ce sa mai fac! Eu n-am numarul Oanei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Fetelor parca e mai grea asteptarea cand nu esti tu in cauza, nu credeti?
DANUTZA_C da-ne o veste buna. Te rog frumos. Macar asa o sa ma ajuti si pe mine sa imi gasesc optimismul care momentan imi lipseste.

Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata "sunt prea fericit".

catalina

Mergi la inceput