Nick-uri furate sau nu

Nick-uri furate sau nu | Autor: principessa

Link direct la acest mesaj

Vi s-a intamplat sa vedeti ca cineva si-a pus un nick asemanator cu al vostru? Daca da, ce parere aveti despre acest lucru?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

din cauza orei tarzii eu chiar am crezut ca esti psiholoaga forumului, a carei activitate o admir. daca te deranjeaza nick-ul ei- de ce nu spui pe sleau? eu cred ca e o coincidenta ca aveti acelasi nick, dat fiind ca tu postezi rar nu avea cum sa te "vada" si sa te "fure".


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Ar trebui ca inca de la inregistrare sa nu poti avea un nickname, care este deja pe forum.....asa cum cineva nu-si poate schimba nickname-ul, pe motiv ca deja are o identitate pe DC, asa nu ar trebui sa se poata sa te loghezi cu un nume deja prezent.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

pai aveam o gandacelu- acum avem si un gandacel.
o papadie-si o papadia.
nu sunt identice, dar pot crea confuzii.ce putem face, sa luam licente pe un nume si pe toate derivatele lui?
recunosc ca nu poate fi placut sa-ti vezi nick-ul aproape tras la indigo, dar nici o solutie nu vad.


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

mey poate este o pura coincidenta.Si chiar daca chiar asa ar fi,nu cred ca vreun nick a fost furat daca este asemanator,daca si persoanei respective i-a placut acel nick si nu vroia sa il schimbe?









poze foarte noi
bubulinele
'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.'
Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Eu cand m-am inregistrat pe forum nu am putut sa ma inregistrez doar cu Elena ca mai erau alte fete inregistrate cu Elena si am adaugat love ca asa vreau eu si 27 de la varsta (cred)...dar daca vad pe cineva cu ElenaLove sunt sigura ca a copiat nick-ul ...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex este micut e diabetic si are mare nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

eu cand am intrat am vrut sa intru cu michelle pt ca folosesc nick-ul asta de 10 ani oriunde ma loggez. cand am vazut ca e luat nu m-am gandit nici o clipa ca daca intru cu michelle7 , michelle se va supara . si nici pe departe nu am avut intentia sa ii fur identitatea.

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

am verificat acum si suntem 12 variante de michelle pe site. Chestia cu furatul nick-ului mi-aduce aminte de o prietena din copilarie pe care nu o vazusem de vreo 2 ani. cand ne-am intalnit aveam intamplator aceeasi nuanta de blond in par. S-a aratat foarte iritata " ca am copiat-o" desi nu ne vazusem de o gramada de timp. Explicatia ei a fost ca ea a avut culoarea asta de ani de zile si deci ea reprezentase inspiratia mea. No comment.

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

am verificat acum si suntem 12 variante de michelle pe site. Chestia cu furatul nick-ului mi-aduce aminte de o prietena din copilarie pe care nu o vazusem de vreo 2 ani. cand ne-am intalnit aveam intamplator aceeasi nuanta de blond in par. S-a aratat foarte iritata " ca am copiat-o" desi nu ne vazusem de o gramada de timp. Explicatia ei a fost ca ea a avut culoarea asta de ani de zile si deci ea reprezentase inspiratia mea. No comment.

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

dupa parerea mea nu cred ca ar trebui sa dam atat de mare importantza nick-ului,mai sunt si alte date despre o persoana,care le asociem aproape involuntar si care fac persoana respectiva unica(cum ar fi zona de provenientza,nr de mesaje si mai ales tonul acestora,poate are si un album,etc)... acest subiect imi aminteste de gradinitza... "de ce te-ai luat dupa mine?"


ancutzathree&alex***raza de lumina si fericire din viatza mea***(17iulie 2005)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">POVESTEA NASTERII
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Nici nu m-am gandit sa caut in lista sa vad daca mai exista contul meu sub alte forme, cu o litera in plus sau fara.
Fiecare isi alege contul dupa inspiratia de moment si asta e cazul meu.
Ceea ce ne identifica sunt mesajele.
Daca vrei sa fii unica poti adauga o semnatura sau un album foto.

Mergi la inceput