Salvati-l pe Mihaita ! (7)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragi prieteni,

Am gasit un net in noapte, am venit sa luam si restul bagajelor si sa ne stabilim cu toata casa dupa noi la pensiunea de langa spital. Dan face bagaje eu incerc sa mai fac pe net din ce nu am reusit pana acum .... Sa va spun despre Mihaita:

astazi a zambit .... un zambet care ne-a dat puteri supranaturale si ne-a bucurat enorm. inca este timid, nu vrea sa scoata nici un sunet, cand ii vine sa zambeasca fereste capul intr-o parte ca sa nu il vedem noi, nu cumva sa se dea de gol ca i-a trecut supararea, ce mai ... suntem pe gheata subtire si ii suntem recunoscatori ca macar zambeste ....

din noaptea asta il scoate de tot de pe morfina si ne asteptam la cateva zile agitate, speram cat mai putine ... de asemenea am inteles ca s-ar putea sa aiba probleme de constipatie, cam naspa dupa operatie

vestea mai proasta este ca are febra in continuare, cu perioade de pauza insa cel putin la doua zile face febra si ii dau paracetamol cu ceva care sa si protejeze ficatul, cica paracetamolul este foarte nociv pt ficat. medicamentele sunt extrem de multe, slava Domnului ca le accepta .... nu se stie cauza febrei si asta nu e bine ... antibioticele sunt permanent in schema de tratament, ar cam trebui sa scape de ele dar cum le opreste creste febra foarte tare, ciudat insa ne rugam sa fie bine, sa nu mai fie complicatii

cu mancarea e la fel de greu, mai mult il fortam ... astazi a acceptat mai usor iaurturile dupa care era innebunit inainte de operatie, si mi-a mai venit inima la loc ... are 8.800 kg si sa dea Domnul la cat mai multe. i-a mai trecut din galbeneala, se face un frumusel si mai si decat era, analizele de ficat sunt insa instabile si pericolul de reject este mare. medicii sunt cu ochii pe el, analize de sange de cel putin doua ori pe zi si de cate ori are febra, ecografie zilnic, fizioterapie de doua ori pe zi, aici e jalea de pe lume, cand il apasa pe piept si pe operatie am senzatia ca i se opreste respiratia de durere insa dupa ce termina de apasat este foarte linistit si am incredere ca stie dna aceea ce face ... mai horror este la sfarsit cand ii pune mana in jurul gatului si ii apasa pe acolo de zici ca il strange de gat, chestia asta il sperie ingrozitor ....

a inceput sa ne accepte mai mult pe langa el, se bucura cand ne vede, cu toate ca prefera sa stea destul de mult timp singurel in patut, parca s-ar gandi la toate probleme lumii, insa mereu se asigura ca suntem prin preajma .... suntem bine, slava Domnului, ne bucuram de fiecare zi, este o minune, traim o minune .... Doamne iti multumim

Mihaita este un luptator, vorbim cu el tot timpul ii explicam de ce este acolo, prin ce a trecut, de ce trebuie sa stam acolo, ne jucam insa nu prea are chef, se plictiseste repede, parca s-a maturizat dintr-odata, are o fata atat de serioasa, de matura, parca intelege absolut tot ce se intampla in jurul lui ... sa-l vedeti cum se,uita la doctori, la asistente, parca ar spune "eu stiu de ce sunteti aici .... " este oarecum resemnat ca trebuie sa stea acolo, sper ca intelege si ma bucur ca accepta medicamentele fara sa trebuiasca sa il fortam sa le ia

a avut cateva nopti mai grele in care se schimonosea in somn si medicii ne-au spus ca e normal, ca e speriat si ca e posibil sa aiba cosmaruri si ii mai dau uneori ceva pentru relaxare ... am fost putin speriata am crezut ca sunt niste droguri usoare insa m-au asigurat ca nu au efecte secundare si ca dau frecvet la copii postoperator, cand sunt foarte speriati.

va multumesc la toti din suflet, am citit cu lacrimi de bucurie mesajele voastre, sunteti in rugaciunile noastre de multumire ... Dumnezeu sa va binecuvanteze pe fiecare

Doamne ajuta!
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Gabriela, ca de obicei iti multumim pentru faptul ca ne scri vestile pe care le asteptam mereu despre Mihaita.
Ma bucur mult ca Mihaita a inceput sa zambeasca. :)

Ne rugam mereu la Dumnezeu ca sa fie totul bine.
Multa sanatate la luptator!

_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Doamne Ajuta !

Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Dumnezeu sa va ajute sa treceti cu bine si peste acest mare si sa speram ultim hop.
Multa sanatate si multa putere va doresc!

Sabina este acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi poze noi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Multa sanatate si refacere cit mai usoara!

Doamne ajuta!

PS. Gabriela, ai un talent deosebit la povestit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina costin spune:

Ne rugam pentru Mihaita si pentru voi,trebuie sa fie bine,nu se poate sa fie altfel.
Multa putere.
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Gabriela iti multumim pentru vesti,chiar daca nu sant in totalitate bune,dar nu va pierdeti speranta,totul va fi bine.Imi pare nespus de rau prin ce trece Mihaita,mi-se rupe sufletul de durere prin ce treceti voi.Ma rog la Bunul D-zeu sa va ajute sa treceti peste tot cu bine si TE ROG DOAMNE FA CA FEBRA SA DISPARA SI IAI TU DURERILE LUI.
Cand mai este timp(si daca se poate)sa ne mai scri de Mihaita ,in fiecare zi si noapte ma rog pentru EL.
DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Doamne ajuta!



s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Gabriela, nu ma mai satur de cate ori am citit ultimele vesti.Citesc si iar citesc...Ma bucur si eu pt zambetul timid al lui Mihaita....sper ca a mai dat drumul la cateva pana acum(stii tu, inceputul e mai greu....).
Sanatate multa ....


Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dalina spune:

Gabriela, nu cred ca Dumnezeu v-a ajutat sa ajungeti aici pentru a va parasi...sunt sigura ca totul va merge bine, trebuie sa aveti numai rabdare - Dumnezeu stie cat e de usor sa spui si cat de greu sa faci dar voi va descurcati admirabil!
Va dorim din suflet sa va intoarceti cat mai repede acasa!
Dalina

Mergi la inceput