Salvati-l pe Mihaita ! (7)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Si eu in fiecare zi ma gandesc la Mihaita si la parintii lui si astept vesti noi .Sper sa fie totul bine si sa fie mai grea refacerea dar sa nu fie probleme mai complicate .

Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela alina spune:

sa va dea dumnezeu sanatate si putere sa treceti peste toate aceste probleme .....si fiti optimisti, o sa fie bine, nu se poate altfel.
Sanatate multa Mihaita.

mamica lui Matei Costin 11.09.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Gabriela, sa-ti pupi puiutul si sa fii tare. Nu se poate sa nu fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Mihaita, ne rugam pentru tine!!

Doamne ajuta!



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Nici astazi nici-o veste.Sunt convinsa ca Gabriela n-are timp de net....dar poate disperata sa ne mai dea ceva vesti.Disperata, ne auzi?Spune-ne si noua ce mai fac Mihaita, Gabriela si Dan?Tu esti mai aproape de ei, ai posibilitati mai rapide de a lua legatura cu ei....

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Si eu astept vestile cu sufletul la gura....

Da Doamne sa fie bine!!!

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

stie cineva nr de tel al ganrielei? pliz? as vrea sa o sun.

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Tu stii povestea cu ratusca cea urata?
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62033" target="_blank"> VA MAI AMINTITI DE LOVE STORY?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

DOAMNE ISUSE,sper ca sant bine ..........?in fiecare zi intru de cateva ori pe acest subiect,astept cu nerabdare sa ne spuna Gabriela ca Mihaita nu mai are febra si ca este vioi ca si inainte de operatie.Santem foarte ingrijorati pentru voi,va iubim si ne ragam pentru VOI .
DACA CINEVA STIE CEVA,O VESTE ,RUGAM SA NE ANUNTE SI PE NOI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Prieteni dragi,

Va rugam sa ne iertati ca nu am mai scris nimic. Ne gandim mereu la voi dar intervine tot timpul cate ceva si nu reusesc sa scriu.

Mihaita si-a facut de cap ultimele zile, a avut febra foarte mare tot timpul zi si noapte termometrul a oscilat numai intre 38 si 40. Medicii nu inteleg de unde aceasta febra iar noi nici atata. Acum 2 zile unul dintre chirurgi a hotarat sa ii schimbe cateterul de pe partea stanga pe partea dreapta explicandu-ne ca uneori organismul poate avea o reactie de respingere la acest cateter deoarece este un instrument care ii sta in vena si nu e deloc placut pentru organism. Asa ca am mers iar la anestezie, iar la terapie si acum suntem pe salon in speranta ca febra va ceda. Au zis ca e normal sa dureze pana la 24 de ore dupa schimbarea cateterului, el are peste 48 ore. I-au recoltat secretii din ambele nari si din gat cu un aparat cu presiune care practic a smuls aceste secretii, i-au bagat un tub lung in fiecare nare si apoi in gat pana aproape de stomac cred ... eu a trebuit sa ii tin ambele maini si capul sa nu se miste deloc .... Mihaita e un curajos, eu mai aveam putin si lesinam pe acolo. Rezultatele au iesit bune, nu virusi, nu nimic rau. Testele de sange sunt bune, slava Domnului, scaunul este ok. Analizele de ficat sunt bune, Doamne iti multumim, bilirubina este 1 ... cineva mi-a spus ca are bilirubina mai buna decat un om aparent sanatos. Nu este complet alb, doar capul si mainile in rest galbeneala mai persista insa cred ca va disparea treptat treptat. Nu asta ne preocupa acum.

Am stat tot timpul cu el, zi si noapte, facem cu randul insa de cele mai multe ori suntem amandoi acolo, sa il facem sa rada si mai ales sa il facem sa manance .... mare problema mancarea ... din pacate chestia asta cu mancatul ma termina cel mai tare, am plans de nu stiu cate ori, parca mi-e si rusine ca nu ma mai pot stapani, parca de-abia cum pot sa ma manifest, toate lacrimile care au fost innabusite pana acum ... as vrea sa il vad alergand, sa il vad mancand, jucandu-se ... le-am zis la doctori ca suntem oarecum pregatiti pentru perioada posttransplant in sensul ca trebuie sa ia o groaza de medicamente la ore fixe, ca trebuie sa il pazim de aglomeratie, ca trebuie sa stam in spital luni de zile, insa nu eram pregatiti sa fca figuri la mancare .... am crezut ca dupa transplant va vrea din toata puterea lui sa manance de toate, ca un om caruia i-au fost refuzate pana acum toate placerile ... dar am luat-o de la capat cu refuzul de a manca si ma doare cel mai tare ca vor trebui sa ii puhna sonda in nas sa manance pentru ca zi de zi pierde cate 50-60 de grame si pana unde vrea oare sa slabeasca

Maine este a doua oara cand ii vor face transfuzie de sange, hemoglobina este mica. I-au mai dar pefuzabil proteine pentru ca nu are suficiente. A trecut iar la bicarbonat care ii provoaca greata. Ne-a "binecuvantat" acuma doua nopti cu o varsatura semnata Mihaita: fara preaviz, in jet, tot ce a mancat de doua zile, am avut senzatia ca a varsat ce mancase si vecinul de camera. Apoi zambeste ... nooi am ramas stana de piatra. Mai problematic este cu medicatia, cand varsa, este la ghici daca trebuie sa ii mai dam o data sau nu, sunt f puternice medicamentele si daca s-a asimilat ceva este f riscant sa ii dam supradoza.

Nu doarme decat daca ne tine de mana, pe unul din noi sau mai noi direct pe pieptul unuia dintre noi. Nici la baie nu ajungem cand trebuie. Nici asta nu e o problema pentru noi. Daca nu suntem acolo, am verificat 2 ore sa vedem ce face daca plecam, la fiecare 10-15 minute se trezea si plangea cateva minute si apoi adormea epuizat. Nu este o varianta ... inca este speriat, se simte atat de bine in bratele noastre, ne stine strans de gat, noi suntem topiti dupa el. Ce bine ca ne accepta si are incredere in noi. Acum incercam sa aranjam camera , e inca plina cu bagaje si cutii, incercam sa facem o selectie cu strictul necesar si asa e mica, cand va veni MIhaita trebuie sa aiba cat mai mult spatiu si loc curat. A ramas Dan cu el la spital, eu spal, calc si intre doua masini am zis ca trebuie sa vin la net sa scriu. Sper ca saptamana viitoare sa fiu mai des la net.

Doamne ajuta! Va multumim pentru toate mesajele voastre, le-am citit cu mare bucurie, nu va inchiputi cate putere ne dau cuvintele voastre, sa stim ca sunt atatea rugaciuni inaltate la cer pentru Mihaita. Va multumim din suflet.

Cu drag,
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Multa sanatate MIHAITA!!! Multa putere! Iti transmitem toata dragostea noastra si toate gandurile bune Gabriela si tie muuulta putere

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62033" target="_blank"> Va MAI AMINTITI DE LOVE STORY?

Mergi la inceput