Mamici de septembrie-octombrie (100)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

vroiam sa va spun ca eu ii fac baitza la 8.30 seara (atunci vine sotul de la serviciu). mananca bebe si se trezeste iar pe la 1 noaptea. cateodata mai tarziu.

dar parca ma emotionai si io... paaa, odisee!!!
mdea. chiar m-am emotionat. ma mut repede ca n-am timp de sentimentalisme.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Buna seara la toata lumea!

Intru si eu sa dau un semn de viata. Nu am avut net pana acum si oricum nu as fi intrat deoarece sunt o mama mai panicoasa. Stau si ma uit la copil toata ziua sa vad daca mai respira, daca nu s-a trezit, daca, daca...

E superba copila, o spun din toata inima pentru ca nu ma asteptam sa iasa din mine asa ceva...Ma rog...cioara stiti voi...

Sunt moarta de oboseala, nu cred ca am mai dormit mai mult de 4 ore la rand de peste o saptamana. In maternitate am racit iar ieri am avut temperatura si frisoane si nu am mai putut sa alaptez, lucru care ne-a distrus si pe mine si pe Irinuca pe care a trebuit sa o hranesc cu seringa deoarece doctorita ne-a zis ca biberonul o dezobisnuieste de la san. Plansete ce au fost pe aici si pe mine si pe Irinuka nu va povestesc. Am crezut ca pierd laptele care curge din mine ca fantana arteziana.
Azi nu am mai avut temperatura asa ca am alaptat din nou si sunt mai calma. Numai ca de vreo ora asa mi se pare ca Irina e cam calduta si mi-e frica sa nu aiba febra...Offf, de acum incolo numai asa o sa o tin...
O sa intru cand o sa fiu mai calma sa va povestesc si nasterea si perioada de dupa. Intre timp am pus si eu niste poze.
Fug ca prea e cuminte copilu'

Sofia


Poze
si Irinuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Hildi Latrishiasa va taiasca puiutii mari si sanatosi

Vin si eu la clubul scutecelor

La revedere

poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Sofia vezi ca ne-am mutat la scutece! Bine ai revenit! te asteptam dincolo cu mai multe povesti!

E minunata Irinuka ta! sa-ti traiasca!!!

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Mai fetelor,ce atatea emotii ca doar tot impreuna ramanem ,ba mai mult,acuma ii avem si pe puiutii nostrii!! Sanatosi sa fim ca maine poimane ii scoatem si la -La Mamma-
Eu am fost cam zombie dupa botez,dar a iesit super!!!!!!Slujba frumoasa,bebe cuminte si vreo 50 de invitati pusi pe meaga distractie!!
Revin cu pozici!
,
Moki si Mario

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Haideti la scutece ca imediat e gata primul capitol!!!

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

bine ai revenit, sofia! sa fiti sanatoase amandoua!
eu am avut mai mult de o saptamana frisoane si febra peste 39. si am alaptat. imi mai puneam gheatza pe sani (mastita) si ii dadeam asa. a fost bine, nu s-a intamplat nik rau.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Sofia, si eu am racit.
ma tratez cu ceaiuri cu lamaie, oscillocinum , vit C si incerc sa ma odihnesc.

sanatate multa si felicitari ptr Irinuca,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
http://photos.yahoo.com/cristina77g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Fetelor, noi, mamicile de noiembrie-decembrie va pupam, va uram drum bun la bebelusi si de abia asteptam sa ne reintalnim acolo! Recunoastem ca am mai dat cate un ochi curios sau nerabdator pe la voi, sa vedem cum e "mai incolo". Acum, am ramas noi ultimele pe aici.

Sa va creasca puiutii mari, sanatosi, frumosi si voiosi iar voi sa le fiti alaturi! Sa fie multa veselie si lumina in casele voastre!

Lavi02 si mamicile de nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Multumim frumos Lavi02 si Bic pentru toate urarile voastre!!!
Si voua multa sanatate si bucurii si hai ca mai aveti un pic si-o sa va tineti minunile in brate! Va fi minunat, va asteapta o mare bucurie!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput