Mamici de septembrie-octombrie (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Marlena, si Petra sta asa la TV, inca intoarce capul daca nu vede bine. Dar oare e indicat sa ii lasam?

Codruta & Petra (9 august 2005)

poze & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii
www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">scoala de schi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Si eu ii fac bbaita pe la 10 seara. Si inca un motiv, in afara de somnul lui mami mai lung? La vara, la 9 abia se intuneca si noi atunci vom veni de pe afara. Ca vara o sa iesim dimineata cand e racoare si seara cand iar e racoare. i daca ne vom aduna pe acasa la 9, la 10 va fi numai bine de baita. Pana atunci are timp sa se invete cu ora.
Langa pozele cu fii-mea am pus si una cu fii-miu. Uitati-va la el si minunati-va ce mamica "nebuna" sunt sa mai fac unul la diferenta asta.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Feteloooooooor, primul capitol de la clubul scutecelor ne asteapta www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61315" target="_blank">aici!

Acolo le asteptam sa se inscrie si pe de pe lista care nu au avut timp sa se laude cu lor.

Ioana, mama Mirunei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Felicitari fetelor! Am reusit sa ajungem la capitolul 100!
Eu tocmai m-am intors de la cumnati si am 2 pahare de bere la bord si o moaca imbujorata!

Cristina eu am avut sfaturi foarte bune de la Anya si tot la indicatiile ei am umplut scoica cu paturele astfel incit sa aduc nivelul undeva la orizontal si nu imi mai fac probleme la cite minute poate sa stea. In rest cind am cumparat caruciorul , ni s-a indicat ca avem voie sa il tin 1 ora si jumatate dar eu nu reusesc sa il pun in scoica fara aceste paturele, sta prea inghesuit!

Acum ca am trecut la capitolul 100 nu trecem la clubul scutecelor?

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

URAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Iaca am ajuns si la 100.
Felicitari pt baietel Hildi si sa fiti cuminti si mancaciosi si mami sa aiba laptic pt pitic.Si noi facem baita tarziu pe la 21.30 si dormim pana la 2 cand papam si apoi pana la 6 iar dormim.Eu cred ca fiecare copil are ritmul lui care insa se invata ca orice alt lucru.
Ioana eu stiu ca cererea pt CIC se face catre angajator si la aceasta se ataseaza copie dupa certificatul de nastere al puiului.Se pare ca numai bugetarii au luat-o razna pt ca secretara de la scoala unde lucrez eu nu vrea nicicum sa imi aprobe cererea pana nu parcurg toate cele 126 de zile.Cred totusi ca poti sa faci cerere si direct la Casa de Pensii ca doar de acolo iti vin banii, nu?
Si maine ne vedem la bebelusi, la fel de in forma ca azi si bineinteles daca ne lasa bbii.Pe maine.Paaaaaaaaaaaaaaa

mary, mamita lui Iaris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Jadi, si eu am aceeasi problema cu scoica. Cand o infofolesc, nu mai incape acolo. Dar am vazut pe net (normal ca nu in Romania) un sac, cu interior de blanita, care se trage pe deasupra scoicii.
Poate daca gasiti din asta imi ziceti si mie, ca e musai sa ii cumpar asa ceva.
Nu punem chiar la inceputul capitolul adresa cu pozele noastre comune?

Codruta & Petra (9 august 2005)

poze & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii
www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">scoala de schi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Daca am deschis capitolul acolo am venit sa imi iau la revedere de aici.



Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Vai, jadi, ce ciudat, sa ne luam La revedere!!!

Codruta & Petra (9 august 2005)

poze & www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii
www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">scoala de schi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Hildi,felicitari pt bb!

Cristinuta si Matei are talus valgus bilateral.Nu eset boala in sine ,este doar o atitudine si se pare ca i-a trecut prin masajul si gimnastica pe care i le-am facut de la nastere pana acum!

Noi tr sa mergem miercuri la evaluarea soldului.A mai facut cineva radiografie de sold?Ni s-a spus ca echo de sold are valoare doar la nastere!

Ioana si Anya sa stiti ca si noi avem salopeta de la TCM!



Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput