Deserturile Nataliei

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Da, eu am gustat din tortul Nataliei cu branza. Ce sa va spun?

DELICIOS!!! Si nici calorii nu are asa multe.

Noi toti acolo ne-am lins pe botic si am mancat tot, iar fetita mea de un an, pursimplu nu avea rabdare de la o lingurita la alta si imi tragea ea lingurita mai repede( si trebuie sa mentionez ca ea nu este deloc o mancacioasa, abia o conving sa manance cate ceva).
Si eu am sa o fac cat de curand, mai ales ca mi-am achizitionat si vas cu fund detasabil...

Ce sa mai vorbim? De cand cu dulciurile Nataliei am inceput sa ma fac gospodina si mai fac si eu cate ceva, nu de alta dar sta cam departe de noi si pana ajungem iar pe la ei, mor de pofta



Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella spune:

Buna, fetelor! Ma bag si eu in seama pe aici pt. ca am vazut tortul cu jeleuri al Nataliei. Arata super! Eu il fac cu fructe din compot dar am preluat ideea!

Ella

http://photobucket.com/albums/b224/Descintec/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:



Fetelor, felicitari!




mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzza

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Ieri am sarbatorit cele 6 luni ale fetitei mele, Alexandra, si am incercat tortul cu jeleuri al Nataliei. Super usor de facut si absolut delicios. Dovada o vedeti aicisi aici.


Oana,de Alexandra-Elena (18 mai 2005)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Oana, ce ma bucur ca ti-a placut acest tort! E foarte original ornat, cu figurinele alea din jeleuri. Iar sarbatorita e dulce rau, sa-ti traiasca!

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella spune:

Oana, arata super si fetita si tortul, felicitari! Ce aluat ai folosit pentru pateuri?

Ella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Valenka spune:

Arata si suna bine retetele tale. Dar ai putea sa-mi zici pt. Brownies la ce cantitati te referi cind scrii un pahar?!(3/4 pahar zahar,1/2 pahar faina, 1/2 pahar nuca samd)
Multumesc
Valenka

Valenka si Alex(n.22.04.2005)
http://community.webshots.com/user/dumval

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by Valenka

Arata si suna bine retetele tale. Dar ai putea sa-mi zici pt. Brownies la ce cantitati te referi cind scrii un pahar?!(3/4 pahar zahar,1/2 pahar faina, 1/2 pahar nuca samd)



E vorba de un pahar/cana standard, de circa 230 ml.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Valenka spune:

Multumesc Natalia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Va multumesc pentru incurajari.Pentru pateuri am folosit aluat de foietaj Linco, am fost foarte multumita de el.Altul nici n-am incercat. Si eu vreau sa incerc in curand brownies capuccino, vin aici sa raportez ce-mi iese

Oana,de Alexandra-Elena (18 mai 2005)
Pozele noastre

Mergi la inceput