A venit iarna...ajutam 9 copii sa se bucure de ea?

A venit iarna...ajutam 9 copii sa se bucure de ea? | Autor: alina023

Link direct la acest mesaj

Prietena noastra, Gabi Nistor (soarenistor pe DC), mamica a 9 copilasi, are nevoie de ajutorul nostru.
Pentru cei care nu le stiu povestea vedeti aici http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48865&whichpage=4

Sunt in mare pericol sa le fie demolat atelierul din care capul familiei castiga atat cat sa nu-i moara copilasii de foame. Au de plata 16 mil. plus penalizari impozit la primarie. Au fost somati deja.

Pe langa asta copilasii au nevoie de hrana, cel mic de Milumil 3 si pampersi, cel de 13 ani de o geaca pt iarna, toti 9 au nevoie de hrana.
Ma gandesc ca este greu sa cresti un copil dar sa cresti 9... si mai ales cu venituri foarte mici...

Va copiez aici ce a scris Gabi:

"buna ,fetele.

Citind mesajele voastre ,lacrimile imi stau nod in git.Dimineata m-am trezit ,am vrut sa mananc ceva ,nu am putut ,nu intra nimic,nici macar apa .
Multumesc fff mult pt ca sunteti alaturi ne noi.
Inca de la prima ora a diminetii ,am vazut cum buldozerul a demolat unui vecin magazinul,si ma gindeam daca si pe noi ne asteapta aceeasi soarta ca acel buldozer ,nemilos sa darame atelierul, singura noastra subzistenta.Pling cind va scriu aceste rinduri.
Copii vad schimbarea asta brusca ,chiar daca maschez eu intrun fel,tot ceva se vede .
A fost sotul meu dimineata la primarie si nu a rezolvat nimic.
Pe anul acesta nu am platit impozitul de loc,adica cam 16 milioane plus penalizari
Referitor la nevoi;in primul alimente ,pampers ,lapte praf-milumil 3,geaca pt cel mare 13 ani,cosmetice ,etc.
pupici


nistor gabi"

Haideti dragelor, putem sa-i ajutam macar putin??? Sunt sigura ca ne putem lipsi de un pachet de tigari sau de un suc, sau poate aveti hainute care lor le-ar fi de mare folos.
Haideti sa-i ajutam, va rog!!!

PS Ii rog din suflet pe moderatori sa lase subiectul la Generale macar 2-3 saptamani pana reusim sa facem cazul cunoscut.

Va multumesc mult

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

stupid question: statul mai da lapte praf? ca sa stim daca cel mic poate beneficia de acest ajutor, cat de mic dar... ar fi totusi ceva.

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Cristina, Fabian a primit la un moment dat echivalentul nemtesc al lui Milumil si de atunci nu mai vrea altceva. Acum Gabi ii da altceva (nu stiu daca este cel primit gratuit de la stat) si bebeul nu prea mananca. E mic dar stie ce vrea.
Imi amintesc ca si Luca al meu la fel a facut. Dupa ce a simtit cum este Milumil nu a mai vrut altceva... Ce-o avea lapticul asta de este asa de bun???

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Eu tocmai m-am intalnit ieri cu gabi si i-am dat hainute pentru copii si mamica si ceva de incaltat pentru copii doar ca eu am avut pentru varste mai micute si ea ar avea nevoie si pentru copii mai mari.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Gabi, da-mi te rog adresa ta pe PM.
Multumesc.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna .
Acum am dat de sub,multumesc mult ALINA.
Cristina ,primesc lapte praf ,bebelac'' dar nu-l vrea,i-am pus si cereale si tot degeaba.
ANDREEA multumnesc ff mult pt hainute si inaltaminte.
Am fost dimineata la primarie ,nici nu a vrut sa auda ,mi-au spus asta termenul asta-i legea,noi nu putem face nimic,mergeti la arhitect ,el este in masura sa va prelungeasca termenul.Mam dus pe parfumului si surpriza ,,arhitectii nu au azi program cu publicul ,veniti miine ''.
azi e ultima zii ,miine la ora 8 trebuie sa fie gata.
Primarul nu este de gasit,2 sapt este plecat in luna de miere .
pupici

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ara_kis spune:

Gabriela, ati reusit sa rezolvati ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Gabi, ma rog cu tot sufletul la D-zeu sa se gaseasca oameni cu suflet sa va ajute! Eu din pacate, tu sti ca nu am deloc posibilitati, ca daca as fi avut primii ati fi fost care v-as fi ajutat sa va salvati atelierul.

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos
http://community.webshots.com/user/sebastieng10
POZE
POZE NOI POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Azi abia am citit povestea asta de viata! O poveste ca cea cu "un ochi plange, altul rade"....Caci cel putin un ochi trebuie sa rada avand in fata 9 sufletele de copii ....
Gabi, trimite-mi si mie , te rog, pe e-mail varstele copiilor ,necesitati, masuri la imbracaminte...chiar si la tine!
Astept si voi incerca sa va ajut cu cate ceva...


Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

buna,

Imi cer mii de scuze pt intirziere.
Nu am rezolvat nimic ,a trebuit sa stam toata noaptea sa demolam ceea ce era pe terenul primariei.Ieri la ora 8 au venit sa vada ce am facut.Pe linga faptul ca ne demola trebuia sa-i si platimm.
Ceea ce a putut face pt noi arhitectul momentan, avind o situatie mai aparte sa nu ne amendeze cu 40 000 000 pt ca atelierul este din lemn si sa ne mai lase o perioada pina incepem actele pt a construi .Sotul meu sta cu stres in fiecare zi.
Ma tem de un lucru ,toata vara au venit nu au zis nimic .si deodata acum sa ne dea termen doar 2 zile pt a elibera terenul.asa poate sa faca si cu constructia ,deodata sa le vina si sa ne dea termen ,,,,offff
Cum nu a fost deajuns stresul din ultima perioada ,azi mi sa stricat si masina de spalat.Nu stiu ce voi face ,nu am cum sa cumpar alta .
Noaptea nu mai am somn nu stiu cum am sa ies la liman..

sunteti minunate fetele va iubesc mult.
mult conteaza pt mine acum o incurajare .
va pup ,va iubesc

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna
AURELIA 1278- Am primit banii astazi ,pt care iti multumesc fff mult.
pupici

nistor gabi

Mergi la inceput