Ce minunat e sa nasti in Romania!!!

Ce minunat e sa nasti in Romania!!! | Autor: michelle7

Link direct la acest mesaj

Iata ce a publicat ATAC cu privire la nasterea copilului Iulianei Marciuc. Ce minunat e personalul din spitalele romanesti!!! Sa nu-i mai vorbim de rau fetelor !

"Iuliana Marciuc a nascut, vineri, la ora 22.00, un baietel, la Spitalul Elias din Bucuresti. La nastere, copilul a avut o greutate de 2,700 kg, o lungime de 50 cm si a primit nota 10. David Mihnea, baietelul Iulianei Marciuc, a cucerit asistentele, care ii spun „micul voinic“ si il rasfata cat e ziua de lunga. Distractia cea mai mare este cand acestea ii pun muzica, iar copilul (ca o adevarata viitoare vedeta) da energic din maini si din picioare"

michelle7

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

iar ATAC???? astia au ajuns de publica nmai SF-uri!!!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

ce e in neregula cu stirea asta?

p.s.- si cu copilul meu s-au purtat frumos, si cu alti nou-nascuti, l-au adus o data in salon pe frumosul sectiei, un grasunel de-ti venea sa-l mananci!
exista tot felul de asistente,asa cum exista tot felul de oameni, nu e cazul sa facem generalizari.


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

pt ca eu am postat subiectul ma simt datoare sa explic. Am auzit o gramada de povesti despre nesimtirea din spitale chiar si atunci cand dai spaga corespunzatoare. Se pare ca e cu totul alta poveste cand pacienta e o persoana publica . Metamorfoza mi s-a parut surprinzatoare, atata tot.

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Cred k depinde si de spital si de oamenii de acolo si mai ales de cine naste acolo

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

si eu am nascut in R. si mi s-a parut ca asistentele si medicii s-au purtat extraordinar...fata de cum auzisem ca se poarta in Ploiesti...am nascut in Campina...
si recunosc ca le dadeam mici atentii asistentelor...dar nu ca sa se poarte frumos...ci pentru ca se purtau atat de frumos ca ma simteam intr-un fel datoare...dupa aceasta experienta sunt mai convinsa decat era ca "Omul sfinteste locul"...

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Heeheheee, eu una nu neg ca sint si persoane care lucreaza si care sint devotate muncii lor, neavind nevoie de nici un fel de atentii pentru a-si faec treaba bine si constiincios, dar daca o sa fiti mai atenti la cotidianul romanesc, o sa vedeti ca lucratorii publici - de orice natura or fi ei - devin muuuult mai atenti si mai binevoitori cind este cazul de persoane cu nume ! Si vorbesc din cunostinta de cauza - acum citiva ani am avut una ccident de masina pe linga aeroportul Otopeni, cineva a stopat brusc la semafor si toti au frinat brusc, doar ca noi am avut ghinionul de a-l avea in spate pe dl.Adrian Nastase (pe atunci doar membru PSD, oricum, un nume !!), care domn nu a fost atent sa puna piciorul pe frina corespunzator si si-a oprit bunatate de gip in fundul masinii noastre ! Vreau sa spun ca politistul care a venit urgeeent la fata locului avea ochi doar pentru nenea Nastase, mai ca nu il pupa in fund !
Si am mai avut parte de cazuri asemanatoare ... un nume pronuntat la locul potrivit si poate face minuni !
M-am lungit cit o zi de post, dar sper sa nu va fi plictisit !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

quote:
Originally posted by michelle7

Se pare ca e cu totul alta poveste cand pacienta e o persoana publica


Nu neaparat. Am nascut la Elias (tot intr-o vineri, dar cu 4 ani si ceva in urma), sint un banal cetatean de rind, iar comportamentul cadrelor medicale a fost ireprosabil, atit fata de mine cit si fata de copil. Indiferent daca primisera sau nu "atentia". Vorbesc f.f.f. serios! Asa ca articolul nu m-a surprins de loc, nu mi s-a parut "SF"!



www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Eu inca nu am nascut, dar am fost internata la maternitate cu disgravidie. Personalul medical (asistentele) s-au purtat extraordinar de frumos cu mine. Si nu le-am dat nici o atentie. Eu venisem la urgenta la spital, nu ma asteptam sa ma interneze. Cu toate ca aveam program de intepaturi pe toate fronturile, si perfuzii, etc...prin felul frumos in care s-au purtat asistentele, tratamentul a fost usor.

, Deea 26+
Mai e mult pana departe ???
Pozele ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Si eu am nascut la Elias acum trei ani si tot frumos s-au purtat asistentele si la maternitate si la neonatologie. Si le-am dat bani numai la externare, ca asa am simtit eu ca trebuie sa procedez, deci oricum chiar daca nu ar fi primit nimic, acelasi comportament l-ar fi avut. Deci se poate si daca nu esti persoana publica!
Atata doar ca nu peste tot e la fel!!

Catalina & Andrei(3ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Am uitat sa spun ca si al meu era dragalit de asistente si il poreclisera "dolofanul" fiindca a avut 4,150 kg la nastere! Deci asa e acolo!!

Catalina & Andrei(3ani)

Mergi la inceput