Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Buna!

Avem absente,motivate,zic eu...am avut pana de net de vineri pana ieri plus una bucata copil cu muulltti muci si din cauza lor nopti nedormite...rezultatul=mama la capatul puterilor,eh dar trec si astea...

Am citit din urma...Ema,draga mea,sanatate multa cat poti tu sa duci,ai mare grija de tine,ca ai doi copii de crescut,te pup.
Marcela sanatate multa si la voi si pupici Alexandrei si tie.
In rest sanatate muciosilor si pupicei tuturor.
Am vazut si cateva pozici cu Pupi blondut si frumos cu palaria lui de cowboy adevarat,pe Lucaciu cel pupacios si pe Codrut frigurosul,pupici pentru ei si pentru toti poznasii.

...nu mai stiu ce am mai citit,sa-mi fie cu iertare...revin,tre sa pun ciorba la foc...

Sabina este acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi poze noi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Uitati programul nostru, neschimbat de cateva luni cred ...
intre 6-6,30 - 170 lapte de vaca
mai dormim pana pe la 8,00
9,30 - 10 - iaurt simplu cu paine
10-12,30 - la plimbare, rontaie cate ceva si baga 200 de Tedy
13,00 - supa cu de toate / felul II variaza foarte putin intre omleta,
mamaliga cu smantana / orez cu legume si carnita / cremvusti
14,00 - 170 - 200 ml lapte de vaca
somn de la 14 la 16, poate si mai putin
16,00-18,00 - plimbare, mai bagam 200 de apa plata pa traseu
18,00 - fructe: 1 banana+1 kiwi+1/2 para+branzica dulce
19-21 - plimbare cu mine :-) rontait o prajiturica si mai bem apa
21 - cina nr. 1 - paine cu cascaval
21,30 - baita
22,30 - 200 lapte cu orez
23,00 - stingerea si dupa 23,30 adormim in sac
Asta e programul nostru acum.

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar umanitar

Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Daria...sunt socata...unde incape atata mancare si atata lichid?!

Hai sa scriu si eu:

7.30-8 250ml lapte Milumil3
10.30 fructe mixate(combinatie de doua fructe sau banana+branzica almette +miere)
11 somn 1/2 ora-2ore(era si mai bine pana l-am dus la socrii "de cosmar")
14 piure de legume/carnesau ou;zeama in care au fiert legumele doar daca o vrea ..cu biberonul(si nu o prea vrea)
18 iaurt de fructe cu biscu;mai rar alte chestii..aseara ,de exemplu,a mancat ce am mancat io..piure de cartofi cu branza almette cu smantana
21 200ml lapteM3..si somn pana dimineata(rar se mai trezeste )


Daria,daca meniul tau era neschimbat de cateva luni..al meu e asa cam de cand a inceput sa manance si altceva in afara de lapte...

Astept raspunsuri cu vit c

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Alexandram bine ai revenit! cam rarut....
la capitolul mancare eu zic sa nu te stresezi. mai ales daca are zile cand mananca si unele in care nu...parobabil e pe chef. nu re alimente favorite? ce fel de suc bea? ma gandesc ca este foarte satios si daca ii si place isi umfla burtica cu suc si mancare mai putin. bea lapte? cam cat pe zi?
de dinti...Patrick pana la un an nu a avut nici un dinte acu ii ies toti odata. dar 8 dinti e ok...ca ies ei si mai multi, nu te nelinisti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua!

Am venit si io la semnat condica...Botosica e bolnavioara si pe la servici mai putinel asa, acasa nu am net...Acum mai fac si curatenie la mine in laborator, varuiesc, asa ca la calculator nu prea stau, dar ii duc dorul...hehehe
Blue angel intreba de programul meu...Teoretic ar trebui sa stau pana la 9 seara la servici...hehehe

Mandra mea are muuuulti muci, verzi galbui si tare vascosi(scuze...da' asa sunt) are gatul facut prastie, vorbeste gros si ragusit dar nu tace o clipita...A vomitat tot weekendul cat am fost plecati, de la muci...tampenia mea ca nu i-am dat nimic, numa ser si pompita am folosit. Ieri s-a lasat cu vomitaturi si plansete ore in sir, am chemat doctorul acasa...In final am ajuns la concluzia ca mai mult de nurofen (desi nu are febra...:)) si desfundat nasul (cand sta) nu pot sa fac....Recomandarea principala a doctorului "inarmati-va cu rabdare!"...hehehe

Sper sa nu o tina mult...
Incerc sa recuperez cu cititul...Pupam voios, o zi excelenta sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Simona si eu ii dau lui Matei, la recomandarea medicului, o fiola de vitamina C pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna Alexandra si bine ai revenit.
Stefan are aprox 10,2 kg(l-am cantarit azi) , inaltime- la 1 an era 76,5 cm
El are 3 mese pe zi (aprox 130 g/masa), 1-2 gustari( fructe sau biscuitei de orez) si lapte de la mami, acum de cand ii ies masele foarte des vrea sa suga.
Doarme 2 ore ziua si 8-10 noaptea.
Sper sa iasa bine analizele, sanatate!

IIdati pe copii cu crema pe fata acum de cand e frig? Stef are pielea uscata tare mai ales pe obraji si pe lateralele nasului. El nici nu prea bea multe lichide.

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

V-a multumesc pentru raspunsuri,cred ca eu sunt un pic cam stresata,sper sa iasa analizele bune,dupa am sa fiu mai linistita.
pupici si multa sanatate

alexandra si bebe Alexander(06.07.2004)
http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ooo, am uitat sa raportez una bucata cucui vinat pe fruncea belitei, aseara mergea ca o don`soara cu miniile in buzunar, noroc mare cu caciula ca-n locul cu pricina avea si blana altfel nu stiu, zau cum iesea din povestea asta.
daria, is socata, unde incape atita mincare in burtica ei? minca-o-ar mama de hranace...
programul ilincai:
7.30-8- 250 ml/lapte cu cereale
13-super_crema_supa_cu_de_toate-n ea, a papat si 400 ml la o masa
18-fructele, amalgam care de regula contine eterna banana si brinza de vaci cu mar/par/ si ce-o mai fi, cam 250ml
21.- 250 ml/lapte cu cereale
nica intre mese, apa cu pipeta, suc cam 100-150 ml toata ziua si tot biberonara sef.
olivia, vazut pozele cu ionut, multe intrebari, placut personajele inclusiv tu... pupici lui uka, chiar a trecut de faza aia cu instabilitatea?

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Monic, sanatate multa, sa va treaca mucii!
Carmen, vorba ta, ce noroc cu caciula........si inca de blana!
azi a fost cam liniste pe aici.
Eli, tu ce faci, nu-i cam tarziu la tine de net? sau faci de paza la computer? nu ca nu e bucuram ca ai si tu timp de o vorba cu noi.....just checking!

Mergi la inceput