Il iubesc din tot sufletul

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alesssia spune:

draga paraluta!

pari cam...rautacioasa! si cam neagra la suflet! sper sa ma insel, dar...vreau sa te intreb - sotul tau era bun inainte de a face aceste crize de care zici? IAR acum , cand viata i-a rezervat aceasta stare nu tocmai placuta, tu te gandesti la alti barbati si EL NU MAI E BUN. Macar din respect, daca nu din iubire pentru el, ar trebui sa-i fi alaturi SI la rau, NU DOAR cand e roz totul.
ti-ar fi placut sa fi avut un accident, IAR el...sa plece, sa te lase balta, pe motiv ca nu mai esti ca inainte? sigur ca NU.
tu? DE CE FACI ASTA?

P>S> nu judec pe nimeni, sunt doar simple intrebari.
ma intristez cand vad asfel de oameni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eryteea spune:

Cred ca este frustrata de faptul ca se astepta mai mult de la actualul ei sot,si defapt a ramas dezamagita.Cred ca< este furioasa in primul rind pe ea ptr. ca a ales gresit.Nu trebuie condamnata,greseala ei nu e chiar asa usor de reparat.Spune-mi daca gresesc.

Ingrid amore di mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexiaaa23 spune:

Draga paraluta,uite ma bag si eu in seama citind atat mesajele tale cat si a celorlalte fete!Sincera sa fiu am ramas socata de mesajul tau!Adica,nu iti poti face o parere despre cineva dupa cum gandesti tu ca ar arata!Intr-adevar o persoana bolnava devine mult mai rea datorita bolii,dar dupa cum au spus si fetele de pe forum nici tu nu stii de fapt ce vrei!Daca e sa o luam logic,nu e frumos ce e frumos,e frumos ce iti place!E bine ca tu ai o parere atat de buna despre tine dar sincer nu cred ca in strainatate conteaza atat de mult aspectul fizic!
Aici pe forum fiecare isi da cu parerea,buna,rea,cum e fetele au incercat sa iti dea o mana de ajutor insa nu toate mesajele au fost pe placul tau!Asta insa nu iti da dreptul sa jignesti!Daca doreai numai parerile celor care ar fi fost de acord cu tine trebuia sa scrii,si celelalte fete nu te mai deranjau!Dupa parerea mea ai fost rautacioasa.
Dar oricum cred ca parerile celor care nu sunt de acord cu tine nu conteaza!
Deci fa ceea ce crezi tu ca e bine si nu mai cere parerea altora daca nu o poti accepta!Totusi fiecare e liber sa isi dea cu parerea,ca nu e interzis!Si inca ceva pune-te pt o clipa in locul sotului tau si imagineaza-ti cum se simte daca poti...
Ai grija de tine si sper sa iei cea mai buna alegere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexiaaa23 spune:

Imi cer scuze pt ca nu am fost coerenta dar nu ma simt bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Paraluta , nu stiu de ce mai stai intr-o casnicie de care doar te plangi. In 11 pagini ne-ai explicat cat de ratat e sotul tau , dupa care mici incursiuni cu "as vrea un copil". POate sunt eu deplasata , dar cand o casnicie care nu merge absolut deloc , cand spui ca sotul e un ratat si ca nu mai suporti , care e motivul pt. care vrei un copil?
Sa-l lasi si pe el sa creasca in atmosfera "anatoasa" incare mamica viseaza la fostul prieten , il face pe tata ratat , iar tata sta in pat depresiv?

Eu una eram divortata de mult timp , e clar ca nu il mai iubesti. Nu divortezi pt. ca omul e bolnav , divortezi ca acusi incepi sa-l dispretuiesti in loc sa-l iubesti si mai mult.
Mi se pare ca te plangi fara sa faci nimic. Trist.

Referitor la ce i-ai scris lui Blue eyes , fazele asea se faceau la gradinita . Habar n-ai cum arata , ce face , samd.
E ca si cum as veni eu dupa ce ti-am citit mesajele sa spun ca esti o urata de 30 de kg cu parul ros si nasul mare...zau , e penibil ce ai scris.


Cred ca e vreun motiv pt. care tu esti obligata sa stai cu el , sau pur si simplu iti este frica sa iei fraiele in mana si preferi sa te plangi.

Mergi la inceput