Il iubesc din tot sufletul

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Bravo Paraluta!
Sa dea Domnul sa fii vesela de acum inainte!Daca corespondenta cu fostul iubit este balsamul sufletului tau atunci foloseste-l.
Am ras la faza cu "dintii mielului ".

Te pup si ai grija de tine si de sotul tau!

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Draga Paraluta,
Acum am citit si eu pagina ta.
E gra viata, dar mai greu e sa simti aceasta viata , care din pacate e scurta ca mai esti si nefericita.
Eu , asta am invatat din ce mi se intampla in ultimul timp.
Daca simti ca atunci cand corespondezi cu prietenul tau din Ro, esti mai implinita , mai fericita Fa-o.
Si-ti mai spun ceva ...
Lupta pentru tine.Incearca sa faci ce-ti place.
Iti doresc din tot sufletul sa fi fericita.Meriti asta .
Mi-am dat seama din ce mi-ai scris ca ai un suflet mare.TU mai ai multe de daruit si crede-ma multe bucurii de primit.
Pupici si ...mult noroc in viata.
Multumesc din tot sufletul pentru incurajarile trimise mie.
Sa fi fericita iti doresc.

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

...revin dupa muuulte luni de pauza! Dar chiar nu am prea avut timp sa scriu, din pacate!
Intre timp, in urma anuntului scris in revista de specialitate in mai, am primit o sumedenie de raspunsuri. Unul s-a intamplat sa fie pe placul meu, asa ca nu mai este mult si in cateva saptamani voi incepe, cred, o noua viata. Tipul care ma angajeaza, este un om extraordinar de cumsecade, este cu doar un an mai in varsta ca mine, si, ce sa zic, am fost in vara la interviu, aproape ca m-am indragostit instant de el...
Doar ca e casatorit cu copil!
Cum sa nu indragesti o persoana care se poarta frumos cu tine, cand in jurul tau sunt numai oameni rai, ca socru-meu, sau altii de teapa lui?
Cat despre sotul meu, el nu mai ia medicamente, si se simte mult mai bine. Cineva din Ro ne-a spus de niste ultime studii in materie de medicamente pentru psihoze. Se pare ca uleiul de somon face minuni in bolile psihice. Sotul meu se simte intr-adevar foarte bine dupa ele.
El va sta separat de mine, pentru ca a primit loc de studiu intr-un oras care va fi la 100 km de mine.
Promit sa va mai scriu cat de curand, e putin mai greu acum cu internetul, ca stau acuma la sotul meu in oras pana imi rezolv problemele de pe aici!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabgabriela spune:

Paraluta,

Ma bucur mult ptr tine , ptr noul post si ca sotul e mai bine!O meritai din plin!

Asteptam vesti . Ai mai fost in Romania asta vara ?

Sa fii fericita !

Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Paralutza, in situatia ta as ezita sa fac un copil. Copilul trebuie sa apara atunci cind ai rezolvat problemele, altfel totul se va complica.
Din descrierea ta sotul tau sufera de schizofrenie. Asta e un diagnostic foarte serios si nu stiu daca medicii ti-au spus ca exista o predispozitie genetica.
Decizia iti apartine si imi cer scuze daca am indraznit sa-ti dau prea multe sfaturi. E opinia mea, nu trebuie sa tii cont de ea. Sper sa se rezolve totul cu bine.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

quote:
Originally posted by Ramona Jinca nu ma gandesc la copii, pentru ca vreau sa lucrez o perioada.
cat despre diagnostic, nu stiu ce sa zic, m-as abtine. Din felul in care a evoluat la sotul meu, s-ar putea sa fi fost doar o psihoza pasagera; oricum, se pare ca daca timp de 5 ani evolueaza totul asimptomatic, ar trebui sa se revizuiasca diagnosticul.
Doctorii de aici mai mult au incurcat totul decat au ajutat, tot raman la concluzia ca, macar teoretic noi, cei din Ro am facut scoala mult mai buna de medicina.
Ce sa zic, deocamdata savurez clipe foarte placute alaturi de el. Pana si cu Uni merge binisor.Plus ca are o locuinta la marginea padurii, iar orasul unde e este de munte! Este foarte frumos aici!
va pup si revin cu noi vesti!

Paralutza, in situatia ta as ezita sa fac un copil. Copilul trebuie sa apara atunci cind ai rezolvat problemele, altfel totul se va complica.
Din descrierea ta sotul tau sufera de schizofrenie. Asta e un diagnostic foarte serios si nu stiu daca medicii ti-au spus ca exista o predispozitie genetica.
Decizia iti apartine si imi cer scuze daca am indraznit sa-ti dau prea multe sfaturi. E opinia mea, nu trebuie sa tii cont de ea. Sper sa se rezolve totul cu bine.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Nu ai mai scris. Sper ca s-au mai indreptat lucrurile.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paraluta spune:

...Iata ca revin, dar nu cu vesti foarte grozave.
Sotul meu a facut o raceala puternica in urma cu o luna, drept pentru care n-a mai putut frecventa cursul la Uni; sta acum cu mine, si se gandeste sa se transfere cu studiul lui in Romania.
Cat despre mine, nici nu stiu daca e de ras sau de plans, dar dupa numai o luna jumate de munca, am fost data afara nemilos din servici, asa, fara nici o explicatie. Seful cel cumsecade, s-a dovedit o persoana foarte rea, si abia pe urma am aflat ca da afara oamenii dupa cum vrea el, asa, fara motiv. Pentru ca n-am gresit nimic din ceea ce am facut. Dar deja am interviuri, asa ca voi gasi ceva foarte repede. Am, vorbit cu multe persoane, pe la interviurile pe la care am fost in ultimele saptamani, si nu se prea procedeaza asa, sa dai afara pe cineva in timpul de proba. Dar este un om foarte bogat, pe care nu l-a interesat ca am venit pentru jobul asta de la 530 de km, si ca nici mobila in casa nu prea am. Asa e viata.
Sufletul insa mi.-e asa de linistit, nu-i port ranchiuna ca m-a dat afara, stiu ca va fi pana la urma foarte bine, si ca voi reusi.
Sunt o femeie care arata foarte bine( nu ma laud, dar asa e), si stiu ca am sanse bune sa fac ceva.
Va pup, si va tin la curent!
Paraluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Nu te supara pe mine! Esti aceeasi cea cu sotul dragut, cu sotul ce ti mananca nervii pe paine, cu acel fost prieten pe care l adorai si cu acel barbat care ti a fost ghicit in carti ? Eu sunt intr o ceata totala! Brrrr...

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

quote:
Originally posted by paraluta
Sunt o femeie care arata foarte bine( nu ma laud, dar asa e), si stiu ca am sanse bune sa fac ceva.


????? Da' ce job cauti de esti asa de sigura ca a arata bine e de ajuns????

_
O relatie sanatoasa are ca baza: schimbul intelectual, apropierea emotionala si sexualitatea.
_
Cadoul prefect pentru copil? Lasa-i copilaria! Cadoul perfect pentru femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul perfect pentru barbat? Apreciaza-i masculinitatea!

Mergi la inceput