Ciocolata de casa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Se poate face si ciocolata alba de casa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

pai se poate...nu pui cacao si gata.

de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mnarcisa spune:

Eu o fac rulada combinata alb cu negru si rezultatul este nemaipomenit, si nucile le prajesc putin, fara ulei sau alt ceva, doar ele singurele in tigaie pana se maronesc putin si asa au un gust mult mai bun.

Narcis George si Narcisa

"Nu lasati sa treaca o zi fara sa zambiti."

http://pg.photos.yahoo.com/ph/smnarci2000/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Fetelor am facut si eu in wek cioco de casa dupa reteta data de Victoria din linkul de mai sus.A iesit super buna si a fost pt.prima oara cand am facut,au mancat ai mei de s-au spart,.Ma intrebau daca mai am.
Asa ca multumim de reteta.

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

chiar m-ati facut curioasa. o sa incerc si eu, dar n-am curaj cu lapte praf pt bebe. mie mi se pare ca are un gust oribil,chiar nu stiu cum il beau bietii copilasi.

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Da, laptele praf pentru copii cel putin cel de la stat are un miros oribil de tot. L-am trimis la tara sa-l daie socrele la pui.


de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter(1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungureaa spune:

Am incercat si eu ciocolata de casa, am lins lingurita inainte de a pune compozitia la frigider si era miam miam foarte buna. Astazi voi minca si ciocolata sa vad cum e. Insa mmm mi-a facut o mare pofta cind am facut si se pare ca a iesit super !

Singura problema...laptele praf e scump rau de tot aici (Montréal-Canada), am dat aproape 8$ pe 500 gr, deci in jur de 20 lei noi. Mi se pare cam exagerat. Cineva stie unde pot gasi mai ieftin? Era prima data cind cumparam (inafara de lapte de bebelus, normal) si chiar m-am certat cu cei de la casa crezind ca s-a facut o greseala...

Adina si Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Eu am facut in ultima vreme ciocolata de casa doar cu lapte de bebe si a iesit foarte bine! Nu se mai simte deloc gustul/mirosul acela specific (care cred ca e dat de suplimentele de vitamine)...
Citeam pe-aici caci vream sa mai pun azi de o portie, vroiam sa-mi refreshez reteta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Am servit pe un irlandez cu ciocolata de casa cumparata de la un laborator de cofetarie.A fost super incantat de gust si a cerut supliment.
Daca la nivelul de trai nu ne prea comparam cu strainii la mancaruri ii depasim pe multi.Probabil ca avantajul nostru e ca mancarea noastra mia are gust.Pana cand, nu stiu?

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Stie cineva daca se mai gaseste lapte praf Raraul?
Cand eram mica era cel mai bun, mancam cu lingurita, iar ciocolata de casa iese exceptionala.....

Mergi la inceput