Copilasi de iulie-august 2004 (126)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria maica daca ai asa ciuda pe bona de ce nu cauti alta? sincer....chiar ai nevoie de alt motiv sa te enervezi? (mai ales ca daca eu personal as avea asa parere despre o individa precis nu as lasa-o cu copilul meu!)
Alice pai cizmele alea numai de fetite sunt. ghetele de iarna de ziceam eu de ala sun bej, imblanite, inalte, cu sireturi. de alea ai luat si tu? io-s ff multumita ca sunt usoare si calduroase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Io's in hartii pana in gat, am sfarsit de contract/predare de faza vineri...in fine, d'ale mele..
Am intrat numa' sa zic buna dimineata si sa pup voios...:)

Daca facetzi niste fisiere .rar cu pozele de la petrecere (fara sa le alegetzi, le aleg io pe ale Mariei) si mi le trimitetzi si mie la monica_enculescu@yahoo.com sau monica.enculescu@gmail.com...nu ma supar deloc...:)))...Pe alea de la zig-zag (facute de ei) le am...dar pe celelalte numa' le-am vizionat...
(La mine acasa nu merge netul...nu stiu ce mesteresc astia si o sa mai dureze si la servici...in fine...:)))

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roxanaz - stii care-i buba ? Dementa asta are grija de Giulia, in sensul ca are o rabdare si un calm de-ti vine sa o strangi de gat, ii place la aer si plimbari (fata de alte dadaci care au diferite dureri - povesteau mamicile seara in parc ca fiind mai batranele nu prea scot copiii afara) dar acum cu intarzielile ei pe mine chiar m-a terminat psihic, io`s o persoana punctuala, na, ce fraza urata am scris da` stiu io ca ma intelegeti. Ideal ar fi fost sa ramana Giulia cu Mama mea ... si asta ma oftica in fiecare moment din viata mea ...

Gata, nu ma bagati in seamaaaa !!!

Io va invit aici, poate ajutam si noi, cele cu poznasii de 2004 (ce-mi place cum suna) siti voi, si foarte, foarte putin conteaza, nu va suparati pe mine ca insist

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60351
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378




_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar umanitar

Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Nu, Roxana, ghete imblanite ne luasem deja inainte sa ajungem la selgros si nu am mai cumparat inca o pereche ca mi s-a parut ca ajung doua, cite aveam ! Ma rog, doua din care una m-am intors sa o schimb, ca nu am nimerit numarul potrivit, si tanti de la magazin mi-a spus ca nu au numere mai mari, asa ca le-am schimbat in cele din urma cu alta pereche de ghete din piele, dar neimblanite !
Si cu cizmele chiar ca ma oftichez, ca mi s-au parut usoare si potrivite pentru copiii mici, dar roooooz ??? Si nici nu aveau numere mai mari ...

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Buna dimineata... desi la noi numai buna nu e. Sper sa nu adorm cu capul pe comp azi. Matei nu dormit mai mult de 2 ore toata noaptea, a facut 39 cu 7 si nu i-a cedat deloc pana acum, dimineata. Toata noaptea s-a foit, a gemut, l-am bagat pe antibiotic de aseara, i-am bagat Novocalmin, i-am dat antitermice, sosete cu otet, comprese. NU vroia sa cedeze febra deloc. Pana la urma, pe la opt jumate l-a mai lasat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Andreea_s - de la ce febra ??? Offf, sa-i treaca si lui Matei

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar umanitar

Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Neatza si de la noi!
Nicole, nu ne-am suparat , Doamne fereste! Dar luni am avut o zi libera si cum de acasa nu pot intra... Iar ieri am recuperat ziua de luni...
Impresii: fantastic! Atata viermuiala si atata diversitate nu am vazut de mult! Cupii superbi, cuminti si voiosi! Taaare as vrea sa ii vad impreuna la anu' pe vremea asta, cand ne-om intelega ceva mai bine cu ei...
Pareri de rau? Ca ne-am propus, noi, mamicile, sa stam de vorba si ca n-am putut! Decat printre alergaturi de pitici!
Punctul forte? Poza de grup!!! S-a dat strigarea cu un sfert de ora inainte si am reusit sa stam cam 3 minute in formatie completa! Nu credeam ca o sa iasa!
Pozele sunt superbe. Mai am de vazut o serie, dar astea de pana acum sunt minunate... Io am o intrebare, daca nu va suparati, le putem pune pe toate intr-un album separat? Ca asa le alergam peste tot...
Felicitari pentru organizare Mamicii Omidee!
Petrecere de Craciun? Io zic DA! (Da' pot sa-mi iau bona cu mine ca sa stau de vorba cu voi?)
Altfel? Vicu, desi super obosit, nu a dormit toata noaptea si s-a trezit ca de obicei, la 7.30! Ma intreb uneori de unde are atata energie...
Sanatate la cupii bolnavi (Alexia si Pupi)!


Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Daria, eu o am si pe mama mea si pe soacra disponibile si sa stii ca uneori realizez ca le am degeaba, ca nimeni niciodata nu o sa aiba grija de Gizmo mai bine ca mine ! Si eu am un of apropo de mama soacra care zice ca isi iubeste nepotul la nebunie dar nu vine sa il vada, si sta la Tirgoviste, nu in Guatemala !!! Iar mama, apoi asta e alt capitol, maica-mea are stilul ei, ii da peste cap programul pe care l-am obtinut cu detula greutate ... nu ca as fi eu rigida si chitita sa merg stas dupa programul de care vorbesc, dar uite spre exemplu aseara am plecat cu sotul in cora si nu l-am mai luat pe Andrei cu noi, sa ne miscam mai repede, asa ca am chemat-o pe mama sa stea doua ore cu copilul. Cind ne-am intors mama il adormise si l-a tinut asa pina pe la ora 9 p.m. !!! Am simtit ca ma cuprinde nebunia aia rea, dar m-am gindit ca o fi vrut copilul sa doarma, ceea ce cu noi NU se intimpla niciodata ! Asa ca i-a schimbat orele de somn si cine se juca nevoie mare la 11 noaptea ?! Plus ca bineinteles ca a sarit peste o masa ... Si nu pot spune ca nu i-am zis ce si cum sau ca nu stie care e treaba, vorbesc de mama ... Dar asa e ea, incapatinata si cu asta basta ! Eventual sa nu o mai chem deloc ... ca altceva nu gasesc de facut !
Andreea, dar de la ce asemenea temperatura mare ? Pupam Mateiul scump si sa se faca bine repede-repede !!

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

E o viroza nasoala care circula prin oras si care netratata duce la pneumonie. De aia l-a si bagat imediat pe antibiotic ca sa nu riscam sa fie mai rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Multumesc Vrabiuta pentru poze...am primit mailurile...:)

Sanatate la piticii bolnaviori...
Maria si acum e un pic mucioasa, dar ea nu a facut febra, nici nu a tusit...Recunosc ca nu i-am dat nimic, dar cand am vazut ca in afara de muci nu are alte simptome am lasat-o in pace. Sper sa nu fac tampenii, io's mai de la tzara si mi se intampla des...:)

Vara-mea e insarcinata in saptamana 17-18 si tocmai i-a iesit risc crescut de sindrom Down la triplul test...e fiarta....io's fiarta (sunt finii nostri)...Acum caut sa vad ce scrie despre chestia asta pe net...


Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput