FIV (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Hai ca m-am mai eliberat si am intrat sa mai vad ce si cum... ZisaCami iti doresc mult, mult noroc de data asta! Stimularea cu ce o faci? Combinata? sau doar menogon/puregon/gonal f? E foarte bine ca ai reusit sa slabesti atat. Eu m-am ingrasat in urma fivului si culmea e ca am inceput sa pun kilograme cam la o luna dupa fiv; atunci chiar in timpul tratamentului slabisem vreo 2-3 kg...acum am multe in plus. Asta este! Si imi cam cade parul...in schimb creste cu constiinciozitate prin locuri unde nu ar trebui!

Crinuta sper ca stai linistita, nu? Evita sa stai pe scaun/fotoliu etc.

Cecilia cred ca se face mumoasa la ora asta, pentru evenimentul de maine... tinem pumnii maine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Lachinu nu m-a durut Pregnylul.Am inteles ca sambata o sa fac ET,dar maine vom fi siguri.Te pup dulce si merci pt. tot.Sa dea Dumnezeu sa reusesc ca sa-ti dau si tie putin din norocul meu.Cum ti-am zis azi la telefon,am eu o presimtire ca anul asta de Craciun Mosul nu va mai uita de tine.
Moni eu sunt programata la 10,30 asa ca tu stii cand poti veni.
Ca si Lachi urez tuturor Muuuuuult succes!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Cecilia iti timn pumnii pentru maine.Pe la mijlocul lu noiembrie sa vezi tu ce veste buna ne dai.
Crinuta

Fetelor nu stiu ce e cu mine dar am o stare de fericire si abia astepta Craciunul.Anul asta sunt hotarata sa tin postul de carne.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

BAFTA MULTA CECILIA MAINE!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Zisa cami cum ai reusit sa slabesti asa de mult?
Eu nu am reusit pana acum decat sa depun.
Poate ai o reteta demna de urmat.
Cecilia bafta la punctie sa ai cat mai multi si sa se fecundeze toti.
Crinuta stiu ca e greu sa stai cuminte , dar asa e mai bine.Dureri poti sa ai , dar nu intra in panica .
Danutza sa fie cu noroc de data asta.
Lachi
Moni si Mihnea
fetele FIV-iste noroc si multi
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Cecilia multa,multa bafta maine la punctie

Crinuta,incearca,straduieste-te sa stai cat mai mult in pat.Vezi tu..o carte buna,ceva filme care sa te relaxeze...Hai,ca mai e putin si sigur ne vei da vestea cea buna,care sa ne incurajeze pe noi,cele care urmam la FIV.

Cami,iti tin pumnii si sa dea Domnul ca de data asta sa fie cu noroc(stii ca 3 e nr sfant)

Mishi

Delia ma bucur tare mult ca ai trecut pe aici.Sarcina usoara in continuare si pupici pe burtik

Monica iti doresc din suflet sa fii mereu la fel de fericita alaturi de Mihnea

Pupici la absolut toate fetele si...sunt cu ochii pe voi



"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Lachi, Monica multumesc de raspunsuri. Incerc sa stau cat mai mult in pat, cu pauzele de calculator (dar intru rar, vedeti), de masa si ma mai ridic cate putin ca amortesc. Dar inca nu am iesit din casa, de abia m-am abtinut sa nu merg azi pe la cumparaturi. Din pacate am stat si pe fotoliu ca a venit cineva pe la mine, dar am stat mai spre orizontal, sper sa nu fie probleme. Insa disper cand simt orice durere in zona de jos.
Cecilia iti tin pumnii pe maine! Astept sa vii cu vesti bune. Bine ar fi sa fie cum zice Galinarodica.
Asi pentru tine.
Danutza C iti doresc succes.
Dodo ce mai faci?
Va pup pe toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Cristinici, Flori 76 va multumesc de incurajari.

Fetele va las acum, merg in pat. Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salut fetelor

ptr iliuta: la medsana ajungi f usor de la gara iei metroul pana la statia eroilor si de acolo max 10 min pe stradute mers lejer !
analizele am inceput sa mi le fac in iunie si au durat aprox 1-1,5 luni . testele genetice nu am gasit in alta parte decat in bucuresti in ghencea la Geneticlab. alea au costat in jur de 5 mil(ptr amandoi).
testele de sange le-am facut majoritatea la medsana iar cele care au tre in ziua 3 a CM si 21 le-am facut in bv.

programarile sunt f lungiiiiii adika cu cel putin o luna inainte tre sa faci rezervare... in rest daca mai ai intrebari si pot sa iti raspund, astept pe email sau pe forum .

ceci, sunt asa de emotionata ptr sambata de le fac pe toate pe dos.
crinuta ce faci? sper ca esti ok !!
monica, mihnea mik sa traiasca si sa se faca mare si sanatos ! cand aud de el ... imi da un impuls ptr pilu(pii mei) .
lachi, cum te simti ? esti ok ?
fetelor va doresc numai bine si va pupic pe toate asa muaaaaaaaaaah
danita



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Buna fetelor!
In primul rand sunt cu pumnii stransi pentru fetele care au facut deja FIV-uletul. Ma rog pentru ele sa-si vada visul implinit cat mai curand. Sunt alaturi si de fetele care se pregatesc sa faca acest pas, inca nu stiu cum este dar citind aici la voi am vazut ca toate, dar toate fetele au avut emotii, ceea ce este normal.
Eu dupa 8 inseminari nereusite am hotarat impreuna cu dr. ca in primavara sa trec la actiunea FIV. Pana atunci voi mai incerca sa mai fac si alte inseminari, nu stiu daca este pierdere de timp (si bani) dar ....
La ultima intrevedere cu dr. i-am cerut sa imi spuna ce analize as putea sa incep sa fac ca sa nu ma aglomerez atunci cu toate. In mare ea mi-a spus ca nu o sa fac asa multe analize, cele mai importante vor fi cele hormonale dar ea ma sfatuieste sa le fac in preajma evenimentului ca sa fie cat mai recente. Noi nu avem probleme foarte mari - TPC negativ, eu FSH destul de maricel, dar cu toate astea din ianuarie 2005 de cand m-am monitorizat lunar am avut luni in care am avut si 2 foliculi obtinuti natural, fara stimulente. la mine faza luteala este buna, intre 15-16 zile, deci nu as avea probleme cu progesteronul. dar cu toate astea nu am reusit nici o sarcina in cele 8 inseminari. La inceputul anului 2004 mi-am facut la Cantacuzino si analizele Zoonoze - cele cu toxo etc - care mi-au iesit bune. Dr. nu mi-a cerut sa le repet, doar s-a mai uitat pe ele si atat. Eu am citi pe aici cum ca ar mai fi unele analize esentiale - ureaplasma daca nu ma insel. Poate se indura si de mine una dintre voi, care aveti listuta cu analizele principale sa mi le trimita si mie pe PM.
Am mai citit pe aici ca unele fete dupa ce au facut FIv dar din pacate nereusit, abia atunci dr. le-au cerut sa faca unele analize ca sa vada cauza esecului.
In legatura cu ICSI as vrea sa ma lamuriti si pe mine. Nu se face la toate FIV-urile? Din ce am citit pe aici sunt cazuri cand se face FIV fara ICSI dar nereusit si abia la al doilea FIV se trece la ICSI. Nu era mai bine sa fi facut fiv + ICSI de prima data ca sansele sa fie mult mai mari?
In cazul meu, daca mi se recomanda sa fac FIV fara ICSI as putea sa cer sa se faca ICSI? Stiu ca orice operatiune se plateste dar parca as prefera sa platesc in plus iar sansele sa fie mult mai mari. Va rog sa ma lamuriti si pe mine ca sunt cam in ceata. Deh, sunt si eu mai la inceput in ale FIV-ului. Cand o sa intru in "focuri" atunci cred ca o sa va bombardez cu intrebarile mele.
va pup dulce pe toate

Mergi la inceput