Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Pai vezi mai Salisa de ce imi era asa de dor de tine?


fetelor imi place activitatea asta de pe forum, parca ne-am mai mobilizat si noi acum, in apropierea nasterilor

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 32+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Eu am cam inceput de vreo citeva seri cu dureri pelviene..ma doare destul de nasol seara...si cind aud sa ma duc la culcarica, mai bine ma impusti, ca stiu ca o sa stau cu ochii pe tavan pina dupa miezul noptii si fac ture intre pat si baie....si cind mai ai si un barbat pe linga tine care sforaie ...of!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cristina - idei: slapii poti sa-i iei intr-o punga, o sa-i pui pe tine la internare si in schimb ii dai cizmele lui Tati sa le duca acasa. eu am un bagaj de travaliu mic si altul pt dupa, mi-l aduce tati dupa ce nasc.(Fiindca la Giulesti n-am voie cu bagajul mare in sala de nasteri) Solutie pt tati si bagajelul cu care ramane: sa dea o fuga pana acasa si sa se intoarca pt asistat. Nu stiu cat e de fezabila la bb2. Plus ca depinde si de ora la care se petrece toata aventura, de trafic... stati departe de spital? Nu stati pe linia lui 41 pe undeva?

Intrasem pe mamica noiembrie sa pun si eu numele bebitei mele...

Tania, si mie imi place insufletirea de pe forum! Nu-mi vine sa ma dau dusa desi Silvia zice ca e ora de culcare. A, nu va entuziasmati, nu vrea sa se culce, s-a jucat cu noi de-a gradi, ne-a dat 'mancare" pe farfurii si acum vrea sa ne culce.

Ripley eu chiar ca sting calculatorul acum. Daca nasti noaptea asta sau maine dimineata eu te si iti doresc mult curaj, sa fii calma, sa nu intri in panica! E foarte foarte important! Bebita o sa iasa sanatoasa si o sa va iubiti mult, mult, mult! Sa vezi!

Va , noapte buna!
Lavi02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Da' chiar fetelor, la voi trebuie sa fie trecut de 10 pm, nu aveti somn? ( eu una ma bucur ca am companie!!!! ).

Alina astazi te-am pus absenta..

Pupicei,
Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

quote:
Originally posted by lavi02
Nu-mi vine sa ma dau dusa desi Silvia zice ca e ora de culcare. A, nu va entuziasmati, nu vrea sa se culce, s-a jucat cu noi de-a gradi, ne-a dat 'mancare" pe farfurii si acum vrea sa ne culce.

Lavi02



stai Lavi ca mai este putin si voi scapati; o sa va inlocuiasca Natalia si atunci Silviutza o sa poate practica in toata regula..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Avem un bebelus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Abia acum am reusit sa mai intru si eu!
Felicitari mandyksch! Sa-ti traiasca puiutul!


Fetelor vreau si eu parola.Mail-ul meu este smileypico@yahoo.com.
Pupici la burtici
36

Raluca si Ioana (09.04.2003) si bb mic(DPN 22.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

quote:
Originally posted by lavi02
Intrasem pe mamica noiembrie sa pun si eu numele bebitei mele...

Poti sa intri mai des si sa faci modificari cand mai apar si observati ca celelalte intarziem.

Cristina, mergi la spital cu bagajul tau, iar bagajul lui tati de-ntors acasa se va "naste" la fata locului, deci n-o sa fie problema cu el, pana pleaca el acasa va face parte din bagajul tau oficial. Vai ce stresuri te apuca si pe tine.

Ina, imparti atata bucurie din pozele cele noi... N-o sa scapi de stresul cu soacra, cand iti va fi lumea mai draga va interveni un telefon de la Romanika, important e sa nu faceti compromisuri, tu si sotul tau. Ati reusit sa scapati de ea... in ruptul capului sa n-o mai chemati.

Tania, Salisa, si eu sunt extrem de curioasa cu cata precizie voi nimeri dpn-ul.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Cristina, nu-mi aduc aminte sa-ti fi dat aprobarea sa faci public albumul foto comun.
Cred ca am fost EXTREM de clara cind am spus ca imi pun poza doar daca albumul ramine privat, intre noi. Mi s-a raspuns, nu stiu daca tu sau altcineva, ca albumul ramine privat. Mi-au picat maselele acum cind vad pe prima pagina pozele.

Eu imi scot pozele IN CLIPA ASTA.
Mi se pare o indiscretie teribila pe care ai comis-o si, sincer, sint foarte furioasa pe tema asta.
NU-MI POT IMAGINA CUM AI PUTUT SA FACI CHESITA ASTA!

NU TREBUIA SA AM INCREDERE!!!!
Fetelor, eu ma retrag de pe acest forum.
Va urez nasteri usoare si vieti frumoase.






DPN 31.10.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

bic, s-ar putea ca sa le vezi pt ca in temporary internet files te-ai logat candva cu parola
si la mine uneori se logheaza direct!!!!
eu n-am mai umbl;at la albume...am pus doar link

cineva care nu a intrat niciodata cu parola pe cont nu va vedea albumele private. chiar nici nu stiu cine si ce a mai facut privat...eu am intrat cand mi-am pus poza, la inceput, apoi una la echo... in rest nu stiu care sunt ultimele caracteristici, cat de "publice" sau "private" sunt albumele...
linkul pe care eu l-am dat e cel neutru...
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nov_dec_2005/my_photos
daca inlocuiesti in el nov_dec_2005 cu hornoiuc, id-ul meu de yahoo, garanmtat n-o sa-mi vezi albumele private. doar pe cele publice.
e valabil pt oricine are album pe yahoo, pui id-ul daca vrei sa vezi albumul public.
eu stiu ca a fost discutia cu albumele publice si private, si a ramas ca cine nu vrea pozele in albumele publice, create atunci, sa creeze unul privat...
cel putin acum, daca nu ma loghez pe photos.yahoo.com, imi apare public doar albumul cu echografii! verifica daca atunci cand vezi toate albumele, dand clik pe linkul respectiv, nu apari cumva logata cu nov_dec_2005!

si inca ceva... linkul ala e acolo de la subiectul trecut...

sper sa vezi mesajele astea, si sa verifici inainte daca am sau nu dreptate. daca eram eu singura care umbla acolo, intelegeam sa dai vina pe mine... dar de la data cand am creat contul, si difuzat parola, habar nu am ce s-a mai intamplat.
doar pe mail am facut folder special pt arhivele cu subiecte, sa nu stea asa, la gramada, cu cine stie cate mailuri vor fi pe-acolo... asta daca le vrea cineva...
la albume chiar mi-am propus sa nu ma bag, tocmai pt ca e alegerea fiecaruia daca pune sau nu poze...sau la ce categorie le incadreaza...

Cristina 34+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Cristina,Bic eu nu am nici o parola si tot ce pot vedea eu sunt 4 ecografii, alte poze,nu!

Deci,sa nu ne suparam acum la sfarsit

Raluca si Ioana (09.04.2003) si bb mic(DPN 22.11.2005)

Mergi la inceput