Bebelusi de martie - aprilie 2005 (41)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

La multi Ioana Ioana! Sa ai parte de tot ce e mai frumos in viata, sa fi fercitita si pentru ca ai fost cam bolnavioara in ultimul timp iti urez multa sanatate! O pup pe mami ta care e o scumpa si are grija asa de frumos de tine ! La multi ani lui Cezarica ! La multi ani Stefan Calin !Fetelor eu n-am intrat in ultimul timp sa va mai scriu despre noi pentru ca am fost obosici, nu din cauza lui Sara ci pur si simplu. V-am citit mai pe sarite si cat am reusit ! Important e ca bebelusii nostri nu s-au mai inbolnavit si sunt bine! Noi azi mergem in vizita la An-k, Narcis are turneu de tenis in zona si ne lasa la fete sa ne simtim si noi bine, sa ne plimbam prin zona. An-k (mi-a promis ca are ceva lac frumos sa ne arate) oricum ne bucuram ca ne vom vedea azi.Alessia, multumim pentru surpriza, si pentru munca depusa, e frumos albumul boboceilor nostri, si asa este, e prima comunitate de care ei apartin si mamele lor apartin, chiar si virtuala fie ea, dar e prima. Asa simt eu. Sper ca nu e o problema ca Sara are in poza doar 3 luni si ceva iar in albumul am vazut ca e de la 6-7 luni poate iti trimit eu una mai recenta, ce zici ? Il pupam pe Benny si ne e si noua dor de voi. Salutari lui Ben si astept sa ne revedem.Si uite asa mi-am facut si eu cunostine noi in Belgia datorita DC-ului si ma bucur pentru asta mai ales ca avem acelasi interese si mai sunt si scumpe pe de-asupra!Observ ca multe dintre noi au lasat 'pixul' jos si n-au mai iscalit pe aici, inseamna, sper ca sunt bine ele si puiutii lor si inca ceva... chiar nu e nimic daca nu scriem zilnic si daca nu multumim celor ce ne-au felicitat si nu raspundem intotdeauna celor ce ne-au urat cate ceva. E normal sa nu avem timp, sa nu tinem minte toate amanuntele si pentru asta nu trebuie sa ne simtim oarecum ... e omenesc a uita (parerea mea).Eu zic ca in general aici fetele sunt de o politeta maxima, si e foarte bine asa, imi sunteti dragi si nu vreau sa pierdem legatura care s-a format intre noi pe parcursul acestor luni si poate chiar ani pentru unele dintre noi. Din partea mea e OK sa nu-mi raspundeti la o urare sau la vre-un gest in care v-am mentionat ceva si vreau sa stiti daca mai cititi din fetele cu care am fost la Odisee si care ne-au mai zis despre ele eu personal nu am uitat nici una si chiar si cele mai noi dintre mamici cu care ne-am cunoscut pe parcurs si au mai scris de una de alta. Sa ne facem curaj si sa mai postam o vorba despre noi chiar daca nu am tinunt pasul cu cele mai harnicute care au intretinut flacara forumului pana acum!Habar n-am daca am exprimat ce am dorit in acest mesaj, insa sper ca ati inteles cam ce am vrut sa va spun!Rrox, mai vreau sa-ti spun ca mi-a placut f mult albumul, poza de familie, ochelarii tai Hippy, sunteti o familie frumoasa, Ioana o printesa si Mariuca o printesuca mai mare !Ligia, felicitari pentru "mama" stiu cum poate sa-ti topeasca inima cand te striga Radu asa!Va pup pe toate si va doresc o duminca superba!micuta Sara, familia Sarei, poze danna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Valenka La multisori lui Alex!! Sa creasca mare si frumos si sa fie fericit! Imi pare rau ca nu esti pe lista, dar sa stii ca nu te-a sters nimeni. Esti sigura ca te-ai inscris cu Alex pe listuta de bebelusi? Fiindca nu am preluat-o de la mamici din dorinta de a ramane pe ea doar cine vrea sa continue forumeala la bebelusi. Daca-mi dai inca o data datele o sa-mi faca mare placere sa va trec imediat pe listuta.

Adriana La multi anisori frumosi si fericiti!! lui Cezarica

Cameron La multi anisori minunati!! lui Stefan!

Mamacita, Andruzza, Allesia si Danna va multumesc pentru aprecieri si pentru cuvintele frumoase Astazi sunt o mamica mandra

Andruzza tati are intr-adevar ochi albastrii, dar ai Ioanei nu sunt exact ca ai lui, sa vedem in timp cum se fac

Danna ochelarii mei devin hippy cand sunt la lumina de zi fiindca sunt cu lentile heliomate, se inegresc la lumina puternica si devin transparenti la lumina mai putina Mi-a placut tare mult cum ai scris despre participarea pe forum, asa cred si eu si distractie placuta cu An-k si Bia, carora le transmitem si noi !

Ioana a vrut sa-mi faca o bucurie de ziua ei si a papat dimineata 200 ml. laptic din biberonul oferit de mine Si parca tuseste mai putin

tuturor!


Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)
poze vechi
poze septembrie - octombrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Nu stiu ce am, dar m-a apucat cheful de vizionat ornamente culinare. Daca vreti sa vizionati:
http://images.search.yahoo.com/search/images?p=cake&ei=UTF-8&fl=0&imgsz=all&fr=slv1-&b=41




mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzza

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Rrox, La multi ani! Ioanei- sa fie sanatoasa ca in rest are de toate- e asa scumpa, si Mariuca, la fel! Cred ca Ioanei ii raman ochii albastri, fiecare aveti cate o mostenitoare la culoarea ochilor! Si Vlad avea ochii verzi-dar vad ca acum i se transforma in caprui! Sanatosi sa fie! O scoti pe Ioana afara acum ?
Mamacita- prietenul nostru a terminat in Bucuresti 2 fac.: mate-info + filosofie- lucreaza la Academie si e plecat in Italia pt. doctorat...de vreo 3 ani! Deci nu e medic in mod sigur!
Danna-de acord cu tine! prietenie virtuala e tot prietenie!! 'traind in cercul nostru stramt' de mamici, se leaga ceva care initial nu-ti propui sa se intample si totusi se intampla, nu?!

Corina si Vladutz (d.n.11 martie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/corina_patrascu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Ligia, e avansat rau Raducu! Cand te gandesti ca Vlad e mai mare cu 1 luna! Si nu vrea decat sa se catere pe patut sa plece pe picioare!
Cine stie cand imi va face suprpriza?! La fel si cu dintisorii... balute are de la 3 luni .
Acum l-am trimis putin la plimbare cu tati si apoi-papica!
O duminica placuta!!
Corina si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk spune:

salut fetele

scrisesem si eu mesaj dar vad ca intre 40 si 41 nu s-a mai postat....sau nu il vad eu?

in fine sa va zic ca eu sunt ceva mai bine va multumesc pentru suport...

Daria super surpriza de inel ce sa mai zic...bravo mircea...l-o fi ajutat brien?

Mamacita avem tratament de repetat 3 luni...punem ovarul drept pe repaos o perioada cu anticonceptionale,luam ciprofloxacina,injectam polidin si ketonal....durerile au mai disparut....s-ar parea ca se reformeaza chistulete...eh asta e...

Coco da eu cand m-am operat am alaptat cu gentamicina si ampicilina injectabil...mi-au dat voie medicii...

Alessia super ideea ta cu specialii....daca imi dai o adresa de mail trimit eu o poza cu nicola ..o sa incerc sa vad ce e si albumele mele cred ca am setat eu sa nu se poata lua poze...daca rezolv anunt...

Geta bine ca te mai vad sa fim si noi doua din zona sucevei....pupici la micuta...

Felicitari pentru dintisori la bb....

la multi ani la sarbatoritii de ieri...postasem dar nu ma vad...si celor de azi...roxx pupam pe ioana...adriana unde esti...la multi ani lui cezarica


ralu si nicola mica(26.03.2005)
www.rraluca.photosite.com
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;116/st/20050326/n/NICOLA+ADRIANA/k/fb18/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Raluk, bine ai revenit! Trebuie sa te faci bine - eu tot ma tin tare desi nu-s chiar ok!! Intr-adevar, si pediatra mi-a zis ca mai puteam alapta, dar a trecut o saptamana, nici furia laptelui n-am avut, doar imi curge o secretie galbena. Vladutz nu da semne ca mai vrea sa suga (il alaptam seara si noaptea mai ales, sau cand avea el ceva sa planga voia piept)-acum gata. Si imi pare tare rau. Oare sa ma mai mulg si sa incerc sa-i mai dau??
Daria m-ai intrebat unde am facut bronsita-pe fond viral, gripa mai intai (in parca am 'prins-o'). si apoi bronsita asta nenorocita.
Aveti grija de sanatatea voastra si a micutilor, e o perioada mai nasoala asta de trecere cald-frig-cald !

Corina si Vlad (11.03.2005)
Amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Raluk, m-am uitat acum la Nicola- e o scumpa, iti vine sa o mananci!! Are deja bratara, lantic, cercei de Au, etete... Nu se agata de ele?! Ea e deja domnitza...tare dragutza!!

Corina si Vlad (11.03.2005)
Amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenduta2003 spune:

tuturor

La multi ani Ioana Alexandra! Sa te faci reprede sanatoasa, ca sa nu mai fie mami ingrijorata, sa mananci mult si sa cresti mare si sa ramai la fel de frumoasa pe cat esti acum.

La multi ani si pentru Stefan Catalin si Cezar Georgian.

Rares al meu s-aplimbat azi cu mami si tati vreo 3 ore, apoi am ajuns acasa si a mancat pe nerasuflate 225 ml lapte, iar acum doarme dus. Dar nu pentru mult timp, dupa cum il cunoaste mami pe el.

Va pupam dulce.

Poze Rares

Varsta lui Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:

La multi ani lui Cezarica!! La multi ani Stefan Calin!! La multi ani Ioana!! Sa cresteti mari, frumosi, sanatosi si norocosi!!

Madalina si bebe Sonia
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">Aici poti schimba viata cuiva!

www.babiesonline.com/babies/s/sonia/" target="_blank">Sonia
Sonia 7 luni!
Sonia in vacanta - 6 luni!
Sonia la 5 luni Sonia la 4 luni Botez Sonia pana la 4 luni

www.snugglepie.com/ezb/214953.png" target="_blank">Varsta Soniei

Mergi la inceput