Bebelusi de martie - aprilie 2005 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenduta2003 spune:

Buna seara, mamici.

La multi ani pentru Mara, Sara Mihaela, Adela Maria, Rares Ionut si Radu.

Coco, multumesc pentru carticica. Sanatate multa lui Vladut. Am vazut pozele, e tare dragalas.

Alessia, minunata idee. Felicitari.

Daria si Kathywsha, multumesc de urari.





Poze Rares

Varsta lui Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

dariaevelin, foarte foarte frumos inelul. Si tare finut, are gusturi faine Mircea al tau. Doi romantici adevarati! La fel sa fiti si la nunta de aur! Daria, ieri ti-am trimis o felicitare pe dariaevelin@yahoo.com, am vazut ca asta este ID-ul de yahoo messenger.

ligia, felicitari pentru MAMA!!


Si eu sunt tare bucuroasa. Pana acum Rares nu prea statea singur in fundulet, incepusem deja sa-mi fac griji vazand bebelushi de varsta lui, ba chiar si mai mici, cum stau singurei. Ieri s-a ridicat in fundulet dar n-a putut sa stea, a picat intr-o parte. Era in patutul pliant, salteluta aia se misca si probabil si din cauza asta nu si-a mentinut el echilibru. Astazi in patutul de lemn s-a ridicat si a stat singurel cam 5 minute, foarte bine, fara sa mai pice intr-o parte si il alta, s-a intins pe burta dupa jucarii. Si a mai repetat figura de cateva ori! Acum chiar tre sa coboram nivelele la patuturi! Acum ne-am intros de la cumparaturi, i-am cumparat aparatori pentru patut, mi-e teama totusi sa nu se loveasca la cap cand se ridica, ca tare agitat este! Gata, ne-am laudat si pe ziua de azi

rrox, pozici??







mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzza

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Carmenduta, cu placere !
Rrox, asa am sa incerc sa-i dau iaurtul, dar nu-i place!! Vrea doar biscuiteii dc. ii pun in el!!
Daria- super inelul!! Mai voi doi sunteti niste artisti, asa-i?! Nu stiu cu ce va ocupati voi inainte de , dar sunteti o familie completa si tare frumoasa acum!! in cinstea voastra!!
Vlad face si sa va spun faza: l-am uscat in seara asta pe cap cu feonul -pana acum il culcam cu capul umed in caciulita, dar cum mereu si-o da jos...Era tare mirat! Bine, i-am pus mana intre capsorul lui si feon!
Ligia, te felicit pt. 'mama'!! Dar inainte silabisea ceva? Al meu nu vrea sa zica nimic

Corina si Vladutz (d.n.11 martie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/corina_patrascu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Gata mi-au plecat musafirii, am facut si baitza, bebe doarme , sotu cu ochiii in televizor si io pe forum, normal!

Azi cand va scriam primul mesaj, lu radu ii pusesem o patura pe jos si se juca acolo, dupa ce incercasem divese locuri si nu-i conveneau. S-a jucat putin si a adormit bustean. L-am mutat in pat si a mai dormit un pic, apoi l-am trezit ca veneau musafirii si sarbatoritul dormea. Azi am fost asha o mini petrecere, maine intentionez sa iau un tort si vom sarbatori la bunica!

alessia, buna ideea cu specialii! Imi place ce poza ai ales pt Raduc.

kathywsha, super faine cizmulitzele(evident si proprietarul e pe masura). Le-am vazut si la noi la Carefour. Eu deocamdata i-am comandat (am o prietena in Ge si comand la ea, si ea mai imi trimite cate un pachet) niste cismulitze pt neumblatori, sunt din fas si cu blana groasa pe dedesupt.

marox, am vazut pozele din concediu. Ai doi copii minunati. Sa-i traiasca si sa te bucuri de ei in continuare. Mi se pare mie sau seamana intre ei destul de bine Julia si Alex?

Radu da si el semne de dureri de gingiutze, asta asha ca sa fim si noi in pas cu voi, ieri si azi a tinut permanent ori manutza ori o jucarie in gura, iar la cap bale a fost jale, a trebuit sa-l tin cu babetica la gat. Si e si marait si refuza solidele, vrea sa-mi roada linguritza.
A, si azi de ziua lui mi-a mai facut un cadou , dupa 1 luna de caca tare cu bilutze azi a facut un kktzoi maaare si mult mai moale. Doamne ajuta! (Ce bucurii ciudate putem avea si noi mamicile)



Eu si Raducu (22.04.2005)
http://community.webshots.com/user/radu_victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

coco, Raducu e un "vorbaret" si spunea cam toate vocalele, ami putin "i". Apoi cand plingea si nu-l baga nimeni in seama zicea un "ama ama ama" . De 2 zile si-a schimbat stilul de "vorbit" si azi statea pe pat si il aud ma-ma, ma-ma. Nu cred ca mi s-a parut. Poate i-a iesit asha intimplator, ca intr-o zi zicea "apa, apa"

Eu si Raducu (22.04.2005)
http://community.webshots.com/user/radu_victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Ligia felicitari pentru MAMA!! Super cadoul

Geta Sava Bine ai revenit pe la noi!

Kathywsha eu n-am nimic impotriva, din contra, mi-ar placea, dar trebuie sa fie Alessia de acord, respectam dreptul de copyright

Andruzza Bravo Rares! Poate pana acum nu vroia sa stea in fund, ce ai cu baiatul... Cat despre album... Vineeee!! Am ales niste poze din septembrie si din octombrie, din pacate majoritatea facute in patul nostru fiindca nu prea am iesit pe afara, dar le incarc acum si sper sa le vedeti mai tarziu sau maine dimineata. V-o pun si pe Mariuca, ca-i tot fata mamii...

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

http://community.webshots.com/user/rrox3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

coco, oare am apucat sa-ti spun ca am vazut pozele cu Vladut si e un simpatic. Cei place lui in baie! Si Radu iubeste baitza.


rrox3, acu am citit ca si voi atzi sarbatorit ceva, respectiv 10 ani de casnicie. Va doresc tot binele din lume si cum ii spuneam si Dariei, la nunta de aur sa fiti macar tot atit de fericiti.
Paranteza: in 2003 parintii mei au avut nunta de aur. Ei ne tot spuneau ca vor sa faca o petrecere, noi le tot spuneam ca nu are rost, ca lasa, ce e asha important. Glumeam desigur. In ziua cand se implineau cei 50 ani i-am sunat si le-am spus in 2 ore sa fie imbracati frumos ca mergem sa-i luam. Aveam programare la biserica pt o slujba si apoi rezervare la restaurant pt masa cu toata familia. Au fost f impresionati. Intre timp tata s-a prapadit, dar atunci au fost extraordinar de fericiti!


Anca Micaela, cum a fost la intalnirea de 10 ani de la Olanesti. Distractie ? pt Emma

elinia bine ai revenit, ce bine ca ai din nou internet. Si voua felicitari pt 1 anisor de casnicie.
Mei, voi toate v-ati casatorit in octombrie?

raluk, sa inteleg din ce ai scris tu ca te-ai dus la operatie de apendicita si doc au zis ca daca tot te-au taiat sa-ti opereze si chisturile? Ca eu asha am inteles din cea ai scris si mi se pare aiurea tare!




Eu si Raducu (22.04.2005)
http://community.webshots.com/user/radu_victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

ligia ce gest dragut!Imi si imaginez ce entuziasmati trebuie sa fi fost parintii tai!
andruzza draga mea,ti-am trimis PM,am primit felicitarea si iti multumesc infinit! sigur n-a ajuns PM-ul? [:((]
coco multumesc tare,tare mult!

Daria si Brien

Poze frumoase cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Ligia Sper sa ajungem si noi la a 50-a aniversare si fetele mele sa ne pregateasca asa o surpriza frumoasa si sa avem puterea sa ne bucuram de ea... Ma bucur pentru parintii tai la momentul ala Multumesc pentru urari!

Daria tocmai ma gandeam ce surpriza o sa-i mai faci sotului la a 10-a, a 20-a aniversare Ca ar trebui sa fie din ce in ce mai minunate si mai surprinzatoare ca sa aiba efect maxim.
In materie de aniversari cred ca e mai simplu sa creezi traditii, te straduiesti numai o data sa-ti vina o idee geniala... pacat ca nu m-am gandit la asta acum 9 ani

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

http://community.webshots.com/user/rrox3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Gata, am facut albumele, pe yahoo de data asta, m-am saturat de webshots...

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)
poze vechi
poze septembrie - octombrie

Mergi la inceput