Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

In legatura cu bagajul de spital, am gasit un articol interesant
www.reclamamascataatentie/a_111_485_Bagajul_pentru_maternitate_ce_iei_cu_tine_740.html" target="_blank"> AICI

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 31+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am gasit 2 poze, nu sunt reusite...dar decat deloc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Buna burtici,
Trec sa va salut si sa vad ce mai faceti!
Astept vestea pt primul bebe de la noi: haideti Mirela, Monet, Catutza - ca sa va enumar doar pe cele mai avansate- spuneti-ne cum sunteti! Vrem vesti bune!
De Lavi mai are cineva vreo veste? Ca era atat de activa inainte si de ceva timp nu mai zice nimic!

Noki, bravo pt bebelina ta si sper ca analizele sa iti iasa bune, ca sa stai linistita!
Fee sa iti traiasca grasunelul tau fotbalist! Mai dar ce mare e!
Felicia, ce bine suna reteta ta, cred ca o sa o incerc si eu in weekend! Cat despre plictiseala, te inteleg ca si eu sunt cam la fel! Saptamana asta mi-am facut un program, sa vad cum merge, adica in fiecare zi iesit pe undeva, primit vizite, uitat la filme....pana acum e ok!

Cristina, ce frumoase sunt lucrusoarele pt Iris, iar cercelusii sunt nemaipomeniti! Sa ii poarte sanatoasa micutza!

Ina, referitor la intrebarea ta despre stocarea laptelui in pungi, si pe mine ma intereseaza, mai ales ca ieri am vorbit cu o prietena care are un bebe nascut prematur si mi-a povestit cat de important a fost pt ea sa poata stoca laptele in congelator. Nu am intrebat-o, dar cred ca la spital iti pot da pungi sau cel putin sa te sfatuiasca de unde sa le cumperi. Ce m-a impresionat la prietena mea ( apropos, am pus cateva foto cu ea si bebelacul ei care a "inaugurat" masuta de infasat a bebelinei mele) a fost faptul ca s-a decis sa doneze laptele matern ce il avea in surplus la centrul de colectare din spital, pt ca si ea a avut nevoie in primele zile, cand nu putea alapta, si i-au dat bebelui lapte colectat din donatii. Bine ca m-a asigurat ca pt asemenea donatii ti se fac o gramada de investigatii inainte de a te accepta ca donator.

Lavi02, merci pt explicatie, m-am mai linistit. Oricum maine la control o sa il intreb pe dr sa vad ce crede si el. Bafta la examenul de maine!

Madau, nu prea am inteles unde iti putem admira pozele....uf, tehnica ma omoara!Sanatate sotului!

Iar m-am intins la vorba, va pup,



Alina si Bebitza Amalia 36+

Puiutul meu e pe drum:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20717;2/st/20051113/dt/6/k/83eb/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

m-am gindit toata noaptea la mirela - si e aproape 5 dupa-masa in ro. sper ca s-a nascut puiutzul ei cu bine. astept si eu vesti.

de mine, tot fac curatenie prin dulapuri (pun lucruri in cutii, in vederea mutarii), sint rupta de oboseala seara cind termin (asta dupa o zi de servici, bine-nteles , ah, nu mai pot. dar bebitza nu da semne de panica . mai vedem. pina una, alta, miine implinesc 38 de saptamini fix. va multumesc celor care va ginditi la mine.

va copiez un citat din octavian paller, primit azi-dimineata de la o prietena din oradea. mie mi-a placut mult:

***

Interviu cu Dumnezeu

de Octavian Paler



- Ai vrea sa-mi iei un interviu, deci... zise Dumnezeu.

- Daca ai timp... i-am raspuns. Dumnezeu a zambit.

- Timpul meu este eternitatea... Ce intrebari ai vrea sa-mi pui?

- Ce te surprinde cel mai mult la oameni?

Dumnezeu mi-a raspuns:

- Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca...., iar apoi tanjesc
iar sa fie copii; ca isi pierd sanatatea pentru a face bani......iar apoi isi pierd
banii pentru a-si recapata sanatatea

Faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici
prezentul nici viitorul;ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum
nu ar fi trait.

Dumnezeu mi-a luat mana si am stat tacuti un timp.

Apoi am intrebat:

- Ca parinte, care ar fi cateva dintre lectiile de viata pe care ai dori sa le
invete copiii tai?

- Sa invete ca dureaza doar cateva secunde sa deschida rani profunde in inima celor
pe care ii iubesc.....si ca dureaza mai multi ani pentru ca acestea sa se vindece;
sa invete ca un om bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care are
nevoie de cel mai putin; sa invete ca exista oameni care ii iubesc dar pur si simplu
inca nu stiu sa-si exprime sentimentele; sa invete ca doi oameni se pot uita la
acelasi lucru si ca pot sa-l vada in mod diferit; sa invete ca nu este suficient
sa-i ierte pe ceilalti si ca, de asemenea, trebuie sa se ierte pe ei insisi.

- Multumesc pentru timpul acordat....am zis umil. Ar mai fi ceva ce ai dori ca
oamenii sa stie?

Dumnezeu m-a privit zambind si a spus:

- Doar faptul ca sunt aici, intotdeauna.

***


mona, lia (24.04.2004) si simburica mica (37+)

www.seansimon.com/september2005.htm" target="_blank">SEPTEMBRIE - CU POZE NOI

www.seansimon.com/ultrasound.htm" target="_blank">BABY MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

Dragelor, trimiteti-mi si mie instructiuni referitoare la inscrierea in agenda grupului pe adresa irina@ess.ro

Pupici multi multi!!!

IrinucaR 36fix AMR 16 zile

www.irinucasisoru.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Irinuca, am trimis la tine instructiuni si parola.

Madau si Miruna 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

cristina, merci de parola.
M-am inscris si eu, si acum incerc sa pun si poze. Da; nu's de ce merge tare greu.


DPN 31.10.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MONET...SUPERB CITATUL

joy + bocanila33+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/georgiana_cm/album?.dir=26e9&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/georgiana_cm/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

Madau, multumesc mult pentru instructiuni... am actionat!!

Unde punem pozici???



www.irinucasisoru.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

Multumesc tuturor care mi-au scris!!! Am pus si pozici!
Pt mai multe: photos.yahoo.com/dani417


www.irinucasisoru.3x.ro

Mergi la inceput