tinctura Branca Ursului

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Lachione nu stiu sa te ajut, dar in prospect scrie doar atat : " Afectiunile prostatei manifestate sau latente pot fi activate de aceasta planta. In cazul in care apare o jena la urinare, inflamatia prostatei, se va intrerupe tratamentul cu branca-ursului si se va trece la o cura cu plante pt prostata: pufulita (Epilobium hirsutum) si ghimpe (Xanthium spinosum) in special, dupa care se va putea relua tratamentul initial. "


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dasha spune:

Fetelor ,

Cred ca o sa incep sa iau si eu Branca ursului dar spuneti-mi se gaseste tinctura nu? Nu trebuie sa fac ceai..
Va pup.

Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dasha spune:

Ah ,ametita cum sunt am uitat sa va intreb daca as putea lua chiar daca fac un tratament de substitutie hormonala sau trebuie sa opresc medicamentele si saiai doar BU?
Lamuriti-ma va rog.


Va pupic pe toate.



Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Dasha pentru ce faci substitutia hormonala?
Daca faci stimulare e bine sa nu le amesteci pentru ca ai putea sa faci chisturi sau poate prea multi foliculi.
Branca ursului se gaseste sub forma de tinctura sau capsule.Cel mai bun efect in infertilitate l-a avut tinctura.
Succes!




Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dasha spune:


Asi, nu fac stimulare...doar ca avand FSH mare mi l-a prescris medicul pentru a avea CM regulat.Oricum deocamdata astept sa vad ce imi spune endocrinologul cand ii port noile analize si apoi poate incerc si eu BU.
Iti multumesc oricum.

Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miaunika spune:

Buna,

Am inceput si eu sa iau tinctura despre care am citit in Formula AS. Pana acum am luat o lingurita seara. De doua zile am aflat ca o alta colega mi-a luat-o inainte si ca atare, m-am hotarit sa ma pun pe treaba, adica o sa iau 2 lingurite dimineata si 2 seara, combinate cu tinctura de marar, care si ea face bine.
Cum sunt o aspiranta de doar 31 de ani, ma rog aproape.., sunt hotarata sa BU si sa pana cand voi fi .
Jobul meu e in vanzari si trebuie sa alerg toata ziua pe afara si am parte de mult stres, dusmanul bebeilor. Dar sunt HOTARATA si nu ma las si va urez si voua mult succes.
Va tin la curent si va urez sa vi se implineasca visul.
Daca aflu ceva nou despre tratamente naturiste va anunt, pana atunci mai monitorizez site-ul.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Eu am inghitit la tinctura de branca ursului de m-am plictisit ,cred ca am luat cel putin 9 luni de zile .Rezultate din pacate zero barat!Am incercat si un tratament mai complex prescris de Livia ,l-am tinut 3 luni ,rezultat identic ,adica nul .Asa ca din pacate ,chestia cu naturistele nu merge la toata lumea .Poate imi dati vreo idee ce altceva pot sa incerc,ca eu nu mai stiu .


Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Briantis, tu analizele hormonale ti le-ai facut? Dar monitorizari?
Important este sa stii ce problemute are corpul tau ca sa stii ce plantutze te ajuta.
Branca ursului este in special pentru ovulatie. Poate la tine nu este asta problema. Eu la eco luna trecuta am aflat ca nu aveam endometrul bun si am inceput sa iau tinctura de marar. La analize aveam prolactina mare si am inceput sa iau Vitex. Nici eu nu mai iau acum BU, imi facea si pofta de mancare si nu am obtinut rezultate pana acum.


Speranta moare ultima!

Cununia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curcubeu spune:

Buna fetelor,
Am inceput sa i-au BU pentru ca numai imi vine CM si sigur nu ovulez.Insa nu stiu cum s ao i-au oare sa i-au si in timpul CM (dac mi-o venii??) ,iar cu ovulatia nu stiu ca eu niciodata nu stiu cind ovulez deci este greu sa ma opresc la ovulatie.Deci sa i-au fara intrerupere?! Si daca ramin si aflu deabea dupa ce fac testul nu este pre atirziu?? am inteles ca este toxic pentru bebe
Poate puteti sa-mi dati vre-un sfat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Bubulina 1 ,da mi-am facut analizele ,am un fsh cat casa si iau tratament hormonal de substitutie ca si Dasha ,pentru a avea un cm regulat .Am luat bu ,tinctura de marar ,de cretisoara ,macerat de muguri de zmeur ,tinctura de soc ,coenzima q ,ulei de catina ,magneziu ,vitamina e ,am baut tone de ceai de napraznic ,ceai de coada soricelului ,tinctura de lemn dulce ,nici nu mai stiu cate am luat , am facut inclusiv injectii cu gerovital h3.Rezultate zero .Chiar nu mai stiu ce sa mai incerc .Probabil ca ar trebui sa ma impac cu ideea si s-o las balta .Nu mai stiu!

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput