Oligospermie (13)- putini, da' (ne)buni!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Dariana:si eu zic sa ne spui valorile spermogramei sa vedem cum stati.
diciule:tineti-o tot asa ca lucrurile sunt pe drumul cel bun.
Vad din ce in ce mai multi cu rezultate pozitive la analize,poate se vor materializa si in copilasi.Ca daca tot vine frigul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

greuceanu...thanks...sper sa fie asta drumul ce bun...
si voua va doresc la fel...voi ati mai facut ceva investigatii?...parca stiam ca erai trist de faptul ca nu prea stiti cauzele..
succese tuturor!

anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Investigatii nu mai fac,urmez tratamentul asta vreo 3 luni si apoi mai vedem cum ne mai prezentam.Speram sa fie mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Anda, multa bafta la noua spermograma .... unde o faceti?
Beatrice, care este cauza la voi? Parerea unui doctor foarte priceput in materie de infertilitate masculina este ca si naturistele pot dauna .....
Greule, multa bafta asemeni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

nounou..o sa o facem la medsana...prima am facut-o la sanador si a iesit dezastroasa....nu cred ca la medsana va iesi spectaculos mai buna...dar am auzit ca ei le fac mai precis si mai bine...


anda

DICIU&LICIU

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

Greuceanu, a luat Zanocin OD 10 tablete, una pe zi.Acelasi medicament l-am luat si eu.Acum asteptam rezultatul la spermocultura, sa vedem daca mai este si la ce este sensibil.O sa cer sa imi dea injectii ca mi-e greata de atatea pastile. Antibioticul este stabilit de antibiograma, ca altfel il iei degeaba. Iar cu frigul, ai ceva dreptate, e o chestie, nush ce sa zic.....
P.S.Parintii mei sunt in orasul tau. Stii cumva s-a reglemntat circulatia CFR spre Bucuresti, ca mi-e dor de mama ...
Nounouta, da, se raporteaza tot la spermogramele facute la Matei, ca altfel am innebuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Aysha 2 te intrebasem de naturiste cat timp le-a luat ca sa vad cam in cat timp produc efecte.Cum adica parintii tai sunt din orasul meu.Pai tu nu esti tot de aici?Chiar daca ai plecat.Sau situati a sta altfel.Nu stiu de situatia pe calea ferata nimic,din fericire nu mai circul pe acolo.
Nounou:merci pentru urari.Ceva nou nou pe la voi?Ca ar cam fi cazul.
Diciu:motivele le stiu sunt datorate mie.Sunt trist uneori ca m-am nascut.Alte ori sunt si mai trist ca m-am nascut aici.Iar alte ori sunt trist ca n-am un pui sa ma inveseleasca cu dumele lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Helou, Greule....!!! Ce e cu pesimismul asta?? Mai bine te tii de comunicatul ministerelor mai jos amintite, sa-ti revina veselia, ca asa nu se poate ... Nimic nu e intamplator in viata asta, Dumnezeu ia cu o mana si da cu alta, asa ca bucura-te de ceea ce ai primit pana acum si nu inceta sa speri, o sa se intample si minunea la un moment dat ...
La noi e ceva nou, dar mi se pare atat de stupida toata situatia ca mi-a fost si nu stiu cum sa mai povestesc ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

ok, hai sa va spun despre ce este vorba:
volum 3 ml
vascozitate crescuta (mucus++)
lichefiere normala
leucocite 2x1000000
concentratia 5o,4x1000000/ml
mobilitate totala 44%....progresiva 27%...non-progresiva 17%...imobili 56%
indice de mobilitate 157
velocitate 12 microni/sec
mobilitate: a) 0; b) 27; c) 17; d) 56
concentratia spermatozoizilor mobili 22,2 x 1000000/ml
concentratia spermatozoizilor progresivi 12x1000000/mlconc. spermatoz. functionali 5,6x1000000
prezenta de aglutinate +
anticorpi antispermatici +
agregare +
forme tipice 22,5%
la forme atipice aproape toate sunt bifate
IAM 2,8
concluzie: astenoteratospermie moderata

Spermograma a fost facuta la dr. Matei

E....ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Dariana, sansele voastre de a concepe natural, dupa capul meu, nu lipsesc (a fost in caz aici, pe forum, al ulei fete care ramasese natural cu numai 1 mil ), insa sunt in categoria nimic nu-i imposibil ... daca la tine totul e in regula ...
Mai realiste as spune ca sunt sansele inseminarii artificiale, mai ales daca ati folosi mai multe probe bine preparate la aceeasi incercare ... eu zic ca merita ...

Mergi la inceput