Bebelusi de martie - aprilie 2005 (36)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rp spune:

BRAVO, SONIA! Te pupam.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/roxanapav03/my_photos

roxana si marutza (22.03.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Bravo,Sonia!
rrox,sper ca macar tot weekend-ul sa fiti impreuna,ca aud ca se pune de-un meci duminica,la noi...
cat despre supozitoare,eu nu le recomand pentru ca mie personal nu-mi plac,nu ca n-ar fi bune.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Rrox - ma bucur ca ai tot familionul! Un weekend cat mai placut si plin de aerosoli!

Oanamaria - multumim de urari si le intoarcem, sa-ti traiasca baietelul si sa fie sanatos!

Daria, An-k, Mamacita - tocmai am venit de la dr...
Nu stiu unde-oi fi gasit-o, cand i-am zis ca am un test de sarcina pozitiv si ca am nascut in aprilie, a facut o fata luuunga... si pe un ton prapastios si ingrijorat mi-a spus ca e prea devreme... si ca ar fi trebuit sa mai astept 1 an... "il vreti?" "Normal ca-l vreau!! (io de ce m-am "chinuit"??)"
Mdaaa....
M-a controlat si a confirmat: sarcina 5-6 saptamani, iar luni am eco, tot cu ea
A reusit sa-mi inece jumatate din corabii (cealalta jumatate se tine tare, ca a facut piticul azi 6 luni). Cealalta dr, la care am fost acum 2 sapt, a zis ca nu e nici o problema, ca pot sa ma apuc, colul e refacut si totul e ok. Doar ca cealalta m-a subestimat, era cea cu "nu imposibil dar putin probabil" - nu ne cunoaste, pe mine si pe Ionut...si mai nou, si pe Irina

Se pare ca eram insarcinata cand am luat Augmentin-ul, si cistita m-a lovit tot datorita sarcinii. Acum imi explic de ce a aparut.
Eu stiam ca Augmentinul e permis in sarcina, ea mi-a explicat la fel de prapastioasa ca de fapt nu se cunosc efecte teratogene asupra sarcinii, adica sa nu cred eu ca e totul ok. De ce sa gandesc numai de bine?!?
In fine, ea sa fie sanatoasa, ca eu vreau bebele!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Ariadna - felicitari!!!
Irina deocamdata e la capitolul "tropait pe loc"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana71 spune:

Ninocikap, Daria evelin, Adseana, Andruzza, Mamacita, Rp, An-k, Ariadnabr, Andira, Rrrox, Danna_J (sper ca nu am uitat pe cineva)multumim mult pentru urari! Sunteti niste dragute!

La multi ani sarbatoritilor de astazi (Irina - Andira, Bianca- An-K, Rares-Oanamaria_luiza si Alexandra-Adela20)! Sa fiti sanatosi, norocosi, destepti si frumosi si sa va bucurati parintii!

Rrox, ma bucur ca nu mai e nevoie de antibiotic si ca Ioana nu are ceva mai grav! Sanatate multa! De cand ai inceput engleza cu Mariuca? Se observa progrese?

Ma cam grabesc acum, dar as vrea sa va intreb: s-o pun pe Eva in premergator? sau e prea devreme? Ma dispera pentru ca vrea sa se catere tot timpul , nu pot s-o mai las singura in patut ( se ridica si cade, tot in patut, dar oricum nu-i placut)si toata ziua trebuie sa stea cineva doar dupa ea . Cat de cat (pentru 10 minute maxim) in premergator poate fi lasata singura (am incercat aseara si azi). Ce credeti?

Va pup,

Ana, Victor (2.01.2000) si Eva (13.03.2005)

http://photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Aici n-am fost prea clara: Eu stiam ca Augmentinul e permis in sarcina, ea mi-a explicat la fel de prapastioasa ca de fapt nu se cunosc efecte teratogene asupra sarcinii, adica sa nu cred eu ca e totul ok.
Adica nu exista studii, si ca se poate intampla si ce e mai rau. Deci, eu sa nu ma culc pe o ureche ca e ok...

Da' mie nu mi se pare ca as avea MARI probleme: rolul unui medic ginecolog n-ar trebuie sa fie cel de a incuraja o sarcina??
Cica "il vreti?" Nici macar nu s-a obosit sa-mi studieze expresia fetei, ca s-ar fi lamurit ca abia astept o confirmare!!
Cand colo, ea mai avea putin si-mi sugera sa renunt! Si de ce, ca n-au trecut 2 ani?? Mi se pare aberant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:

Andira, stii engleza? Vreau sa-ti trimit un PM si sa stiu daca il traduc sau nu


Madalina si bebe Sonia
www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">Aici poti schimba viata cuiva!

www.babiesonline.com/babies/s/sonia/" target="_blank">Sonia
Sonia 7 luni!
Sonia in vacanta - 6 luni!
Sonia la 5 luni Sonia la 4 luni Botez Sonia pana la 4 luni

www.snugglepie.com/ezb/214953.png" target="_blank">Varsta Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coco spune:

Draga Andira,
de ce 2 ani? Ai avut cezariana (eu da) Doar atunci exista complicatii la o a 2-a sarcina mai devreme, din cate stiu. Iti tin pumnii sa fie o sarcina sanatoasa si usoara.Parca am uitat cum e sa fii !!
Nu-mi raspunde nimeni: faceti bb-ilor vaccin antigripal sau nu, urmati doar schema nationala de vaccinare??! Dar voi care alaptati faceti acest vaccin, eu as vrea sa-l fac!!

Corina si Vladutz (d.n.11 martie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Ariadna - stiu destul de bine , da'ncoa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Coco - am nascut normal, tocmai!!
Dar nici nu m-a intrebat cum am nascut, s-a apucat sa-mi spuna ca e prea devreme fara macar sa ma intrebe, si inainte de a ma controla.
Eu i-am replicat mai timid (nu ma apucam sa ma contrazic cu ea) ca mi s-a spus ca e ok, ca am fost deja la un control, la care ea nu a acceptat alte argumente, era chitita sa-mi spuna cu cuvinte voalate ca bat campii, si cum de nu m-am gandit ca e prea devreme!
Cam asta se subintelegea...

Mergi la inceput