Bebelusi de martie - aprilie 2005 (36)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

hello!
nici macar sa citesc nu prea am apucat,dar sa mai si scriu.
mamacita,
mersic oricum ca te gandesti la noi
Am fost ocupata aziAm fost la stilistAvea nevoie parul meu de tuns si vopsit si ceva masti iar eu de o schimbare de look.A iesit ok,sunt multumita,am renuntat la suvite si mi-am tras o culoare ceva mai apropiata de naturalul meu,un blond inchis spre saten.Sotul zice ca-i place dar sunt sigura ca-i placea mai mult blonduta
Bubu e bine,a mai papat o masa solida la ora 8pm si anume aproape un castronelde 7cereale.Nu le-a vrut"goale sub nici o forma asa ca i-am pus 2-3 lingurite de fructe pana la urma ca urla rau(si mi se rupea pipotica-n mine) si nu le accepta.Dar sper maine sa nu-mi faca surprize la masa de legume.O sa i-o dau tot prima din zi de solide si o sa-i dau restul de juma de borcanas de dovleac.
In rest a fost un chiraici si-un rasfatat si l-a obosit pe tac´su cat am fost eu plecata,vreo 3h jumate.
Ankule,
ma bucur ca te bucuri de invitatie Pupam nora cea frumoasa!
andira,
nu mai pune la suflet ce- a zis individa care s-a purtat nasol cu tine.Iti tin pumnii sa ai o sarcina usoara si un bb2 frumos si sanatos tun!
Pupam toate fetele(scuze ca nu pot raspunde acum tuturor)si somnic usor si linistit!


Nicolemami de pici cu lipici (19.03.2005)

People see God every day, they just don't recognize him.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Danna, Daria, Oanamc va multumim din suflet si voua!!!

multi din partea Alexandrei si noapte buna va dorim!

Adriana si Alexandra (15.04.2005)

poze Alexandra si noi

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;33/st/20050415/n/Alexandra/dt/7/k/eb65/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Alexandra, la multi ani! Sa cresti mare, frumoasa, norocoasa !!




mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzza

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Andruzza multumim frumos!

Adriana si Alexandra (15.04.2005)

poze Alexandra si noi

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;33/st/20050415/n/Alexandra/dt/7/k/eb65/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Abia acum reusesc sa intru, si sper sa nu uit ce vroiam sa spun:

Alessia - nu stiu daca ti-am zis, sunt cam chiauna, dar nu vroiam sa plec fara sa-ti spun La Multi Ani, sa te bucuri de copii si sa fii toata viata fericita si implinita!
Sa stii ca am citit povestea nasterii lui Sebi, chiar cand eram insarcinata, si crede-ma ca m-am umplut de nervi! Daca mi-ai fi aratat atunci doctorita care ti-a vorbit cum ti-a vorbit, si cum s-a purtat cu tine, cred ca o dadeam de toti peretii!!
Cred ca as fi ramas traumatizata... Esti o curajoasa, ai facut si al doilea bebe si ai mers inainte. Bravo tie!

Mamacita - iti multumesc pentru sfaturile pline de bun-simt si stiu ca te gandesti sa-mi fie mie bine. Stai linistita, nu e cazul sa fii precauta in ceea ce ma priveste, stiu ca nu e pic de rea intentie in ceea ce te priveste, si orice sfat imi dai sa stii ca e bine venit - in acord sau nu cu ce vreau eu la momentul respectiv, important e ca vine de la tine.
Sunt de acord cu tine, probabil dr a vrut sa se asigure ca stiu tot ce implica o a doua sarcina. Insa mai avea putin si imi spunea in fata ca sunt inconstienta, in conditiile in care un alt dr imi spusese deja ca e totul ok. Si pana la urma nu sunt nici prima, nici ultima care face bebelusi unul dupa altul. Doar ca la mine a fost intetionat si mi-a si iesit.
La o asemenea diferenta mica de varsta, de obicei mamele sunt luate prin surpirndere.
Vreau sa va spun ca abia astepta sa scape de mine. Toata consultatia a durat 10min, cu tot cu imbracat, dezbracat si control, abia am indraznit sa-i pun 2-3 intrebari la sfarsit.
Nici nu mi-a pomenit de acid folic (Rrox - am inceput deja sa iau, desi cam tarziu), nu mi-a pomenit decat ca e riscant, ca e devreme etc.
In conditiile in care vezi ca un om e hotarat, eu zic ca ar fi trebuit sa ma incurajeze sa pastrez sarcina, nu sa fac un avort.
Mamacita si Rrox - spuneti-mi orice considerati ca e necesar sa stiu, realizez ca imi va fi foarte greu la inceput, dar imi doresc foarte mult bebele. Si apreciez orice sfat din partea voastra.

Mamacita, nu ti-am spus ce varsta am, asa-i. (Apropo, n-am luat anticonceptionale, si-mi dau seama ca eu si CatXO suntem cazuri mai rare ). Pe 25 oct acum fac 30 de ani. Deci pe Irina am facut-o la 29 ani, iar bebe2 va veni la 30. Eu zic ca e ok.

Ninocikap - asa e, daca e sa consideram varsta de 5-6 sapt, inseamna ca bebele a fost conceput in Grecia. "Iar ne-a iesit din prima", i-am spus sotului. Si cu Irina la fel a fost. E clar ca nu e cazul sa ne hazardam, iese / nu iese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Buna fetele......



Hai ca v-am mai aratat o fata a mea........asa is io mai de genul..."halatu , cat e halatu" ...dar ma alesei cu ceva...pai al meu nu a cheltuit de ziua mea cat mi-a dat azi ..... sarbatorile de juma de an sa TRAIASCA !!! ca-s mai decat cele traditionale ...si nu dai nici de baut .......va jur ca azi m-am simtit mai bine ca de ziua mea

Sper din tot sufletul ca nu v-ati suparat pe mine


Anyway...


Adseana

La multi ani Alexandrei!

Sa creasca mare, sanatoasa , voiasa , norocoasa si sa va umple sufletele de bucurie cu implinirile ei ......imi pare rau de incidentul de aseara Doamne ajuta sa treceti cu bine de asta ...sa va puna bete in roate asigurarile ..Doamne ajuta cat mai putine harti si alergatura ...va poate mai uitati asa un pic.


Daria nu prea stiu eu ce sa te sfatuiesc... Benny papa iaurtel( de fapt ditamai iaurtul) ...apoi mai papa si altceva( biscuiti sau cereale) ..in mai putin de 2 ore ..dar Benny e la stadiul in care manaca orice ii dai ..acum 2 zile a mancat mar crud spre exemplu ..musca cu pofta din el de ziceai ca are "experienta" in domeniu ...Eu la Sebi ii mai puneam si barnzica in iaurtel si/sau biscuiti sau mai tarziu painica ...

Danna...scuze de farsa ...dar uite asa am adaugat un surplus la banii de Shoping ..next weekSarut-mana de telefon ...aia da supriza...Si chair asa par asa tinerica???

zuzu si noi va asteptam cu drag daca veniti prin Belgia...pai daca vizitati fetite nu vreti si un pic de "cafteala "intre baietei( normal ptr fetite sau ptr masinute?!?!) Uite o idee ce as putea sa fac cu banutii de cadou de 6 luni....sarut mana ZUZU!!!

Noi mai stam un pic pe forum si apoi in patut ..maine o sa o intru abia spre seara cand se va mai incepe un nou capitol( un cap la 2 zile ..bravos mele dragi)
Noi maine avem santier in casa si Benny va sta ptr prima data (mai mult de 1 ora) cu altcineva..sper ca va fi cumintel toata ziua..

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)


Poze de pitici voinici


"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Alexandra sa cresti maRE si frumoasa, si sa fii fericita alaturi de familia ta
LA MULTI ANI

Ninocikap, pe unde umblii?, sper ca sunteti bine, pupici

Andira, ma bucur ca-i totul bine, sarcina usoara, a.. si bine ca schimbi dr, madama respectiva lasa de dorit, pupici

zuzu, pupam si noi inapoi

noapte buna tuturor


anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Alina doreste sa-si vada mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Daria - mie mi-a recomandat dr sa-i dau Irinei iaurt, tot cu cereale. Si vom incepe de sapt viitoare.

Rrox - m-ai intrebat la ce dr am fost. Prima, cea care mi-a zis ca e totul ok dar putin probabil, e dr Magda Petrache. Am auzit multe pareri bune despre ea, dar cu mine a cam dat-o in bara. De doua ori. Prima a fost cand mi-a spus categoric sa renunt la Irina, din cauza Zanocinului luat in primele 2 sapt de sarcina, si a doua acum, cand a fost la fel de sigura ca nu prea sunt sanse sa raman.
La ea ma duc vineri la eco, sincer abia astept sa-i vad fata cand o sa-i spun ca sunt in 6 sapt.
Iar cea la care am fost azi se numeste Liana Ples. E prima si ultima data cand ma duc la ea.
Tu la ce dr ai fost si nu ti-a placut? Macar sa evit. La Magda Dorobantu? Ea e la Giulesti, sunt tare curioasa daca vorbesti despre ea. Ca o sa-ti spun mai multe, in cazul asta.
Iti multumesc mult pt sustinere si pt sfaturi, astept si altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Alesia, la multi anim multa sanatate si fericire, cu intartziere, sper ca nu te superi, si eu am citit povestea nasterii lui Sebi cand eram insarcinata, te apreciez pt curajul tau de-a merge inainte, dar nu mai tin minte unde ai nascut..., felicitari esti o femeie puternica tine-o tot asa
pupici

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Alina doreste sa-si vada mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Daria, eu am primit niste reclame acasa cu iaurturi pt bebei de la 6 luni, azi l-a papat pe primul, si i-a placut, au gust de iaurt cu fructe sunt f bune, uite-te in supermarket unde sunt alte mussuri pt copii, danette si care mai sunt... tre sa fie si in ro ceva de la 6 luni sau pt sugari, io i-l dau simplu deocamdata, dar voi intreba pe 26 cand mergem la control
pupici lui Brien

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Alina doreste sa-si vada mamica

Mergi la inceput