Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

neata, mirela, ma bucur ca esti bine si ai chef si de alte chestii ...
tricotajele sunt absolut senzationale !!!!!!!!!!!
si eu ma pricep la modele, dar eu nu am rabdare sa fac ceva asa de mare ... innebunesc, ca eu lucrez pana termin, nu imi place sa muncesc saptamani ...
am pus si eu niste poze, dar putinele, vreau sa mai fac, insa trebuie sa fac curat prin casa intai ... buah, n-am nici un chef ....

aaa, cum se face linku asta ascuns ?!?

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Dienuta, da reply with quote la mesajul lui Mirela si acolo se vede codul pentru linkurile ei, ia doar acel cod si modifica cu linkul si textul tau.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Mirela , esti o mamica de milioane.

Eu am vrut sa va intreb pe cele care sunteti plecate din locurile natale chiar daca unele ati mai scris cate ceva despre asta, cum ati plecat, care au fost imprejuraile de viata ce au condus la despartire. Acuma ca mai avem timp sa scriem si sa citim povesti...


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Neata fetelor!
Sunt racita rau-rau, imi curg nasul si ochii, stranut din 2 in 2 min, insa nu ma simt rau, doar putin aiurea. Asa ca sunt la birou (oriunde e mai bine ca acasa, inca) si trag tare la vreo 2 dosare de emigrare sa nu las oamenii balta fara acte dc ma apuca nascutul. Am ideea fixa sa nu iau acte mai mult de pe 2-3 zile, sa termin zilnic ce am preluat ca sa nu ramana cumva oamenii cu ele nefacute. E penibil s-o las pe colega mea sa zica: imi pare rau, mergeti in alta parte, colega mea a nascut. Ca doar nu e problema lor :))
Sa stiti ca am gasit si eu ceva mohair frumos prin casa, asa ca ma apuc de crosetat dc mai am timp dupa ce fac curatenie. Mi-ati facut o pofta nebuna de lucrusoare frumos colorate si mai ales facute de mana mea! Mirela, ma bucur ca esti bine, parca vad ca nu vei naste tu prima, ar fi o poanta.
M-am uitat ieri de sutien de alaptat, par comode mai ales ca sunt din bumbac 100% ceea ce pot suporta pana si eu pe piele. Puteti cauta cele de la Jolidon, arata binisor si ca estetica fata de ce am mai vazut.
Ina, si eu tot asa stiu, ca au protectie speciala pt cazuri speciale, si in principiu poti face radiografia, expunerea e mica. Insa dc nu e musai-musai si mai poti astepta, nu o fa, dc te simti mai linistita.
Am vorbit aseara la tel. cu canutza-om-sucit, adica Aura, care e ok, se simte bine, s-a mutat in Tg. Mures la soacra :)) - ne-am amintit de Ina si aventurile ei, dar are net prin dial-up si intra mai greu. Va salut eu din partea ei. Azi ne vin patuturile si mie si ei, cele de Gherla din lemn de care v-am spus, sunt super, dar ne-au amanat aia cu trimisul peste 1 luna, si deodata am sunat/trimis mail ca nu mai avem timp de stat dupa ei :) asa ca s-au conformat fte rapid.

Ripley, 34+

Ripley
http://community.webshots.com/user/ripley_ripley2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

aha, traiasca mirela, ca io sunt varza la d-astea ...
Poze


dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

NEATZA fetelor.
LAVI02, ai dreptate cu strangerea de burtica asa intr-o parte si in alta...Am vb cu dr si mi-a zis acelasi lucru, doar ca eu nu intelegeam de ce ma si doare burta si se intareste asa rau. Caziceam eu ca nu sunt durerile ca se misca BOCA ca el nu face asa valuri mari. Si mi-a zis dr ca el este si ca se intoarce si atunci face asa. in schimb, nu-i plac durerile ce le am ca de ciclu cu burto-spate cum le-ai zis tu si faptul ca se intareste burta si madoare de nu pot sa stau dreapta si ma fac covrig....
Dar suntem bine amandoi...clul este si el scurt dar bine, inchis si nu este deloc moale...este tare..a zis ca-i bine.
Ca sunt eu si fricoasa, ma panichez repede, dar i-a zis lui cristi (pe care l-am pus sa faca schimb de tura ca sa mearga cu mine) sa ma lege de pat daca este nevoie, ca nu am voie efort deloc, numai repaus!
Dienuta, vorba ta : ce program vroiam eu sa-mi fac? Sa stapaniti sanatosi aparatul si sa faceti multe poze...
in legatura cu HA ha HA..eu am 65kg de la 50kg ...si mai am ...destul
PUPICI MULTI LA BURTICI

joy + bocanila31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

joy, bine ca esti bine ... lasa programul, ca nu e cazul - inainte sa raman acasa si eu ziceam la fel - o sa ma plimb zilnic, o sa ... o sa ... e, na, stau la calculator si dorm ... si mai fac eu cate ceva, dar nu mare lucru, ca ma cam incomodeaza luca.
fetelor, sor-mea e obsedata ca trebuie sa nasc eu mai repede ... nu stiu ce are, in capul ei sarcina normala are 38, nu 40 de saptamani ... ma enerveaza, cred ca nu mai are rabdare ...


poze
poze
dienuta si bebe-luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Neata,
ca veni vorba de contractii, si eu le am de citeva zile cu niste durerii relativ intense.
Felicitarii fetelor care tricoteaza, excelenta chestie!La noi in familie e un pic invers, eu nu stiu sa tricotez, dar Victor stie, face goblenuri, mileuri si alte chesti de genul asta.Acum pe 10 o sa facem 6 ani de cind suntem impreuna, asa ca daca aveti idee cum sa sabatorim, avind in vedere situatiasi lipsa de ideii, v-as multumii.
Cit despre numele,Ilinca e tare frumos, adinc cu valori spirituale,plus ca atunci cind va creste mare, denota si o tenta sexy.
Repley, si eu am ajuns in aceiasi situatie, mi s-au umflat amigdalele, am temperatura, la fel si Eva, suntem doua mucioase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Neatza burtici! Am facut si eu ochi in sfarsit la o ora mai...normala! Ma trezesc numai la 11-12 am de obicei!

Felicitari Dienuta pentru aparat si sa faceti multe poze bb-ului cu el!!
Mirela ma bucur ca esti in forma! Tine-o tot asa!
Anda si sa revii cat mai curand la discutii cu noi!!

In rest va pup pe toate si traiasca net-ul ca am si pot sta cu voi la taclale!!!!

Diana
Poze cu mine :http://community.webshots.com/user/dordia2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Imi pare rau pentru voi fetelor care sunteti racite si sanatate multa, multa de tot!!!

Diana
Poze cu mine :http://community.webshots.com/user/dordia2000

Mergi la inceput