Copilasi de iulie-august 2004 (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mie mi-e rau de nu mai pot - de dimineata tot dau la boboci - nici nu mai am ce vomita ca nu mai am nimic in stomac... Pe la birou lumea ma priveste cu suspiciune, dar zau ca nu e cu ochi - azi e ultima zi de rushi si in plus nici Sf.Maria nu sunt...Nu stiu de la ce poate fi ca aseara am mincat doar un iaurt cu biscuiti - iar de dimineata m-am trezit cu stomacul in git...in fine, sper sa-mi treaca ca iar am azi un sir de sedinte dupa prinz...

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo - , sigur nu e cu 2 liniute ? Spor la lucru iti dorim si o zi fara probleme !

Roxanaz - tuuu ??? Tu care esti suportul nost`moral ??? Linistea starilor depresivo-paranoice ??? sa treaca si la tine reperede-repede !!!

Fetili, da` nu mai stiti nimik de NaomiIoana, Corianai ??? Ca fetele chiar ca nu au mai scris de`un secol ...

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi dar ce se intampla puiule? ai mincat ceva ce nu ti-a priit? acu probabil ca si stress-ul provocat de calatorie si de examanele lui Stefan si-au lasat ceva urme....maninca niste grapefruit si struguri negri, fac minuni!
Daria, oi fi io sprijin moral da si cand imi vars nervii pe astia de aici........se ascund. acu tocmai m-am ciondanit cu pretenul cu care lucrez la spot, ne-am impacat, ne-am pupat, totul e frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Roxana, intrebam doar daca stii ceva-n plus despre claritromicina asta, ca vad ca e prescrisa de multi medici pt diverse afectiuni, de la banalul rosu in gat pana la altele mai complexe....si stiind ca tu esti in domeniu...ma interesa pt mine. Tot ce stiu e ca e un antibiotic f puternic cu spectru f larg, si desi nici mie nu mi-a convenit sa-l indop cu cel mai tare,....n-am avut prea mult de ales cand am vazut ca noaptea nu mai reuseam cu orele sa-l aducem sub 38 si se chinuia atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Buna!

Mai trecem si noi pe aici,din pacate si noi in randul muciosilor,dar sunt transparenti,sper sa nu se agraveze,i-am dat ceva paracetamol so vit C,nici nu stiu daca sa-i mai dau ceva....

Felicitari,Gabriela pentru vestile excelente primite de la medici si multa sanatate tie,ceva lamaie,pentru greturi...zic si eu

Liliana,multa sanatate taticului,sa dea Dumnezeu sa fie bine,.

Olivia,cam nasol cu furtul identitatii,dar parca e a doua oara cand ti se intampla,nu?...sau sunt ametita.

Carmen,sanatate tzucuricii,draga de eaca sa treaca.

Daria,cum e Giulia,mai bine?Despre ce pompita vorbeai tu?

Carmenuta,pupicei nazdravanului de Matei,un dulcic si tu esti foarte frumoasa graviduta.

Andruska,se pare ca nu merge nici msn-ul,ti-am scris aseara mult si bine,credeam ca esti la ex,dar dupa mesajul tau mi-am dat seama ca nu ai primit nimic.

Nicole,cum e moata,mai are muci?

Roxa,bine ca au trecut nervii,.

....cred ca mai voiam sa zic ceva,dar a adormit....neuronu'...

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Intrebare pentru mamici de baieti
Cum le faceti igiena intima la putza? Eu am observat de cateva zile ca putzulica e rosie in interior, asa trebuie sa fie? Doctorita mi-a zis ca de ce nu am decalotat putzica, dar eu am tras o data mai tare si i-a dat sangele, pe urma mi-a fost frica sa-i mai fac ceva si l-am lasat in pace. Pe de alta parte stiu ca trebuie decalotata, dar cum? Oare nu s-a infectat de e rosie asa? Si se si trage de putza cum il las gol imediat duce mana la putza....sper sa nu-ui fac ecva rau la putzulica sa ma blesteme toata viata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Lia, ok, zi asa ca nu poci sa ghicesc ce vrei sa afli tu din 2 cuvinte. nu e un antibiotic ff puternic ci nou - nici pe departe nu se compara cu cefalosporinele de ultima generatie de ex. este un antibiotic din clasa macrolidelor, fiind sora cu alte 2 subtante noi (azitromicina - sumamed si roxitromicina - rulid). are o absorbtie digestiva buna, cu distributie favorabila in toate organele corpului (asta inseamna ca se absoarbe din tractul digestiv in proportie satisfacatoare si ca este indicat ptr infectii localizate in diferite zone ale corpului). este mai bine tolerat ca sora ei mai batrana, eritromicina. este activ pe infectii localizate in zona ORL si respiratorii (sinuzite, amigdalite, otite, bronsite, pneumonii), infectii cu bacil difteric, acnee, foarte activ pe germenii hemofili. multumita? daca te mai intereseaza ceva mai intreaba si spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Doamna Bibi - ce bine ca mai intri ... desi nu te pot lamuri, cred ca fetele mamici de baieti iti vor spune cum stau lucrurile pe acolo

Roxanaz - esti extra,super,maximum

AndreeaB - uite aci pompita aia magica dezmucitoare care se pune la aspirator, acum sa nu credeti ca are asa o forta, este exact cat trebuie pentru copil sa nu-l chinui cu dezmucirile
asa arata cutia, am sa pun poza si cu aparatu` prima poza
http://community.webshots.com/album/467394879OAWjjv

(p.s. nu radeti de album, l-am facut pentru o prietema mamica de august de 2005 da` cu care ne "vedem" pe net doar )



_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Dna Bibi, eu i-am decalotat de la inceput. NU trebuie sa tragi tare, tragi incet in fiecare seara in timpul baii sau dupa.
Matei a fost rosu in varf cand a avut infectie urinara. Cel mai bine ar fi sa te duci la doc cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

pe mina una m-ai bagat in ceata

quote:
Originally posted by roxanaz

Lia, ok, zi asa ca nu poci sa ghicesc ce vrei sa afli tu din 2 cuvinte. nu e un antibiotic ff puternic ci nou - nici pe departe nu se compara cu cefalosporinele de ultima generatie de ex. este un antibiotic din clasa macrolidelor, fiind sora cu alte 2 subtante noi (azitromicina - sumamed si roxitromicina - rulid). are o absorbtie digestiva buna, cu distributie favorabila in toate organele corpului (asta inseamna ca se absoarbe din tractul digestiv in proportie satisfacatoare si ca este indicat ptr infectii localizate in diferite zone ale corpului). este mai bine tolerat ca sora ei mai batrana, eritromicina. este activ pe infectii localizate in zona ORL si respiratorii (sinuzite, amigdalite, otite, bronsite, pneumonii), infectii cu bacil difteric, acnee, foarte activ pe germenii hemofili. multumita? daca te mai intereseaza ceva mai intreaba si spun.



Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput