Robert, alta inima bolnava

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

vLAD
are sau nu pasaport fratele tau????



oricum vestile sunt super bune.....

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Da are pasaport dar a fost retinut la vama .A avut norocul sa vina in tare pe 1 august atunci cand a fost faza cu retinerea miilor de pasapoarte.Au retinut pasaportul cu toate ca avea ascte numai ca nu erau traduse si respestivii au considerat ca nu are cu ce dovedii perioada.
Mama vine maine la bucuresti sa rezolve problema ca poate plecam la drum.
Spuneti-ne daca sti-ti cum sa poate rezolva mai rapid cu pasdaportul.
Apoi suntem din roman nu din iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

eh Vlad, iasi, roman..asta e ..tot Moldova..heheh
mai radem si noi putin..
am vorbit de nenumarate ori cu D-na marcela , amam lui Robert si i-am explicat ca si Bellei i-au recomandat transplant si afara nu e nevoie..asha ca a mai prins sperante..
Am cerut sa vorbesc cu Robert...mi-au dat lacrimile, are o voce atat de sfarsita si imi spune ca el vrea sa lupte dar nu stie cat rezista..are nevoie de incurajari..mama lui are nevoie de noi..FETELOR INIMOASE, DATI-LE CURAJ SA MEARGA INAINTE.
fEMEIA ASTA MINUNATA LA DOUA ZILE DUPA CE A VENIT DIN bUCURESTI, S-A URCAT IN TREN, A LUAT BANUTII DE MANCARE DIN CASA, SA PLATEASCA UN ALT BILET DE TREN, SA VINA LA bUCURESTI SA REZOLVE CU PASAPORTUL.
vA VINE SA CREDETI CA L-AU DAT IN CONSEMN LA FORNTIERE???
de ce?
pai pentru ca Robert a indraznit sa stea in spital mai mult de 3 luni si cand a venit in Romania, i-au retinut pasaportul desi aveau acte doveditoare...
i au dat 30 zile sa mearga el personal sa isi rezolve problema...si cum nu a putut merge ca era in spital, l-au dat in consemn...
E POSIBIL ASHA CEVA????

A venit la Bucuresti iar si daca tot a venit s-a mai dus si la DrOletanu, caci Robert a inceput sa tuseasca sec si i s-au umflat picioarele...
D-na Dr a recomandat schimbarea medicatiei, respectiv a se urma medicatia din Italia si nu cea data aici la spitalul zonal...
au nevoie de un moral ridicat....hai sa ii incurajam

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Multumim pt incurajari
Nu am putut scrie nimic fiindca am fost plecat din oras iar in drumurile nostre chiar nu sa ivit posilitate de a intra pe acewasta pagina. Robert merge acum pe tratamentul din Italia urmand ca pe mercuri sa mergem la Bucuresti. Abia asteapta Robert sa mearga sa fie vazut, isi doreste si ne dorim sa se fac bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Pashosha, Vlad, multuminm de vesti !
CDna Horoiu a intrebat (aveti o copie a emailului) daca dorim sa facem ceva cu mecenatul...
vedeti, lume din doua tari deja incearca sa il sustina pe Robert.
Curaj tuturor, va fi bine !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Adresa lui Robert de mail este "hopeliferobert@yahoo.com daca de ea este nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Probleme si iar probleme.Lui robert ia fost rau astazi, abia sa ridicat din pat , azis ca vede tele albe in jurul lui.Noi suntem acum pusi pe ganduri cum o sa il transportam la Bucuresti.salvare la bucuresti nu vor sa nea dea din cate a vorbit mama.Am putea merge cu o masina dar riscam foarte mult.
Ce sa facem???????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Cum se simte robert astazi ? ar trebui vorbit cu medicii italieni s aspuna ei daca este riscant un drum cu masina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


adina, v am dat pe mail tot ce aveam eu..
Vlad ia legatura cu d-na doctor pentru orice mica schimbare..este decisa sa va ajute...

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

OAMENI BUNI E GROASA RAU!!!!!!

Se pare ca totusi va fi nevoie de transplant..inca nu se stie...medicii italieni sunt pediatri, ei il pot prelua dar nu il pot opera am inteles...azi iau legatura cu d-na doctor si sa vedem ce si cum facem...
ea are o conventie la genova si incearca sa vada ce si cum face sa il ajute si acolo..
trebuie sa il ajutam pe robert...fiti alaturi de el..va rog!!!

putea fi oricare dintre noi...o sa incerc sa ii trimit la St LUC analizele, o sa le trimit la SAN DONATO , am trimis la mecenat la d-na horoiu..
cine ma ajuta si pe mine cu traducerile in engleza...
cine ma ajuta cu site ul...nu se pricepe deloc Vlad si nici el nu mai stie ce sa faca...
cine face ceva si pentru Robert..se lupta cu moartea si nu vrea sa cedeze..
si...stiti ce este cel mai rau? CA CONSTIENTIZEAZA!!!!!!

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput