Robert, alta inima bolnava

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Cine ma ajuta cu saitul lui robert am traduceriele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

[size=4]Un nr de tel de la ambasada italiei cum fac rost.dati o adresa de sait de la ambasada,caut ca nebunul [/size=4]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:


Ambasada Italiei la bucuresti
Cancelaria Consulara:

Centrala: +(4021) 223.2424
+(4021) 223.3312
+(4021) 223.3313

VIZE: Str. Arh. Ion Mincu 12,

Sect 1, Bucarest
Informatii: +(4021) 223.2424
+(4021) 223.3312

+(4021) 223.3313
Fax secretariat: +(4021) 223.4550
+(4021) 223.4560
Fax stare civila: +(4021) 222.1913
Fax A.I.R.E.: +(4021) 222.0956
Servicii consulare: Str. Barbu Delavrancea 17, Bucarest
Fax: +(4021) 222.1913
E-mail: info@ambitalia.ro


Ajutati-o pe Bella,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1" target="_blank">Mariuca,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=58740" target="_blank">si Robert,www.desprecopii.com/FORUM/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">si ei au nevoie de noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Multam mult ,ce repede se misca treburile daca dai de veste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Daca doriti, va rog sa spuneti pe forum ca:

.documentele deja traduse si scanurile sun la adresa
http://saverobert.netfirms.com/documents.htm

- avem nevoie de cineva sa extinda pagina
http://saverobert.netfirms.com/ro.htm
si de oameni care sa traduca extensia in engleza si franceza, poate si italiana

daca cineva doreste sa preia siteul
adresa este

saverobert.netfirms.com

(orice client ftp e utilizabil, eu folosesc filezilla) care s epoate lua de la www.filezilla.org si instala pe computerele voastre

user saverobert
parola rkzsfy
va recopiez ce va trimisesem acum o luna..eu de luni/marti nu mai am acces la internet pana la o data nedeterminata

****** ACCOUNT OVERVIEW ******

Hosting Plan: Netfirms Basic Hosting
Domain Name: saverobert.netfirms.com

Your Membername and Password below can be used to upload your Website as well as access your Account Manager Control Panel:


Membername: saverobert
Password: rkzsfy
Control Panel: http://www.netfirms.com/members
FTP Address: saverobert.netfirms.com
Base Folder: www

****** WHAT TO DO NEXT ******

Domain Names: You can access your Website right away through the following Website address:

http://saverobert.netfirms.com


Control Panel: The Netfirms Control Panel allows you to create free Hit Counters, monitor your Website Stats, manage advanced features and much more:

http://www.netfirms.com/members


****** WE ARE HERE TO HELP ******
Our Customer Service team is here 24 hours a day, 7 days a week to help you. If you have any questions about what to do next visit our online Support Center to find answers and contact us:

http://www.netfirms.com/support/

Best Regards,

Netfirms E-Services Team
http://www.netfirms.com
curaj,
adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Robert este foarte deprimat, nu mai suporta, Ii explicam ca treburile sa misca, nu cu viteza lumini, dar se misca>Nu mai stim cum sa il luam cum sa il incurajam nu este copil
Nu poate manca aproape nimic noroc cred de perfuzi care il mai ajuta fiinda cu mancarea merge foarte prost de miercuri.
ce am mai putea face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Vlad , nu stiu , trebuie sa-l incurajezi spunei ca facem tot posibilul dar trebuie si el el sa ne ajute,si ne ajuta doar daca nu-si pierde speranta si se mentine.DEPINDE SI DE EL FOARTE MULT,O SA TREBUIASCA SA FIE TRANSPORTAT,TREBUIE SA AIBA PUTERE, TREBUIE!!!!!!

Ajutati-o pe Bella,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1" target="_blank">Mariuca,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=58740" target="_blank">si Robert,www.desprecopii.com/FORUM/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">si ei au nevoie de noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut,

Vlad, cred ca ii e tare greu lui Robert, insa este extrem de important sa fie cat se poate de optimist, in ciuda starii de sanatate. Starea de spirit pozitiva l-ar putea ajuta mult.
Haideti, fetelor, sa ne mobilizam putin!!!Cine se ocupa de site? Cine se pricepe sa-l faca sa arate ca lumea? De traduceri in franceza si engleza pot sa ma ocup eu, numai sa spuneti ce este de tradus. Mai trebuie cineva sa se ocupe de partea in italiana.Vlad, la ce extensii de site te refereai?Ce apare de fapt pe site? (scrisoarea mamei tale si documente medicale, un istoric sau asa ceva?)
Pana pe 20 noiembrie sunt aici , apoi am o sapt de vacanta, asa ca spuneti ce e de facut?Hai sa ne miscam mai repede sa ajutam la salvarea unei vieti!!!
Vlad, daca nu mai ai acces la net cum mai iei legatura cu noi? Cum mai stim noi ce se intampla?
Nu au fost inca reactii pozitive dupa emisiunea televizata?Ai reusit sa mai iei legatura cu alte televiziuni? ...cu alti realizatori de emisiuni de gen?
Ce se mai aude cu Italia?
Sorry ca pun atatea intrebari, dar trebuie facut ceva si cat mai repede.
Va doresc un weekend cat se poate de placut!


Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanceanu spune:

Da stiu dar, este satul imi spune, are aproape 5 luni numai de spital cu mici exceptii.
Trebuie si el sa ne ajute, stiu asat.
Am luat legatura cu o asociatie CARITAS,maiexact cu paritele pe moldova al acesteia cred,a promis ca ne ajuta,are relatii ptrin italia,urmeaza sa vedem.
La televizuniam sunat si nu se raspunde nu au gasit fonduri pt asa ceva,oricum mai incercam.Daca aveti ceva nr de trelefon care sa neduca la o persoana care are puterea de decizie sa nespiuna ceva sigur astep raspuns.
Cu saitul maine ma ocup cu un coleg, incerc el se mai pricepe eu sunt batadar trtebuie sa iasa, vreau sa iasa.
Daca termin saitul ce fac cu el ?????????????????
am scri la zeci de asociatii si doctori din tara si de peste hotare dar nimic pana acum cu exceptia unui doctor, care propune sa incercam MEDICIUNA CELULARAAveti idee se merita. a explicat el frumos si ma atras dar sunt nestiutor am zis da, a zis de bani , urmeaza sa vedem cati bani
Cu saitul incerc eu, mai datri-mi niste sfaturi fraze de adaugat, din inima vin unele dar ca imagine trebuie si cava frumos, am si unde sa traduc in engleza spaniola.
O sa am net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Vlad, cu site-ul nu te pot ajuta sub nici o forma, sunt afon convins.
Nici io nu am primit vesti prea bune azi, singurul mail care a venit imediat a fost de la un spital de transplanturi subventionat de stat, care imi spune ca donatori sunt foarte putin iar cetatenii tarii lor au prioritate ,iar pe lista de asteptare sunt foarte multi, ne indruma in schimb sa ne orientam spre Germania acolo fiind mai usor in priviinta legii organelor de transplant.Acum astept sa vad ce-mi raspund si ceilalti dar pana primesc ceva incearca sa vorbesti (sau cineva care cunoaste italiana) aici:
"CENTRO AIUTO VITA (C.V.T.)
+390354598491--
consultorio familiare
+393335308391--Daini Ana
-presidente
+393358010220--Bernini Isa --vic.presidente
E un fel de fundatie care ofera unele facilitati, poate fi de ajutor, povesteste cazul lui Robert.
Revin cu vesti cum apar,mi-au cam taiat astia o aripa dar nu si elanul.




Ajutati-o pe Bella,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1" target="_blank">Mariuca,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=58740" target="_blank">si Robert,www.desprecopii.com/FORUM/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">si ei au nevoie de noi!!!

Mergi la inceput