Ce fel de ceaiuri?

Ce fel de ceaiuri? | Autor: karula

Link direct la acest mesaj

Dragelor, eu beau in general foarte multe ceaiuri si cam de orice... amestecate sau nu . Dar acu' sunt cam derutata. Ce ceaiuri ar fi bine sa evit cu o saptamana inainte de fiv si, bineinteles, dupa. Din proprie initiativa am sistat ceaiul verde si negru, si cretisoara, pe care il luam intr-o combinatie (cu urzica, galbenele, macese etc...). Simt nevoia sa beau foarte multe lichide, asa m-am invatat sa beau ceaiuri, ca decat apa din Bucuresti...
Daca aveti timp (Livia) sau idee (oricine), v-as fi tere recunoscatoare...
Cu drag,
karula

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pepsica spune:

Buna!

din cite am mai citit e bine sa eviti ceaiurile de cimbru sau cimbrisor... de ce nu incerci sa bei apa cu putin suc de lamiie stoarsa? e delicios! si in plus iti face bine si la o eventuala raceala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Aoleu!!! Am scris cretisoara, PARDON: CRUSIN, mai, de cretisoara voiam sa va intreb cat de indicat este pt. fixarea sarcinii...
Scuze (e de la amestec )
Da, Pepsica, lamaia e fructul meu preferat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepsica spune:

Cica cretisoara e SUPER pt. fixarea sarcinii - zice Maria Treben dar nu numai- iar fitoterapeutul meu ( cum suna!!!) mi-a dat 3 cani pe zi. Cit despre crusin eu stiu ca e bun la constipatie, asa ca poate are si ceva influente prin zona, poate ar fi mai bine sa eviti... iti spun miine, ma uit acasa prin cartile mele de pl. medicinale, sau poate te lamureste cineva pina atunci.

Cu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Ar fi bine sa eviti toate ceaiurile mai putin cel de cretisoara care este anti-avort si pt.fixarea ouletului.Se beau 3 cani pe zi-infuzie.
Poti pune si lamaie in el.
pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Toate, Livia??? Renuntand la cafea, simt nevoia sa o inlocuiesc cu un lichid cald... Nici de macese (stiu ca au multa vit. C)?
Multumesc, oricum incet-incet renunt la o gramada de lucruri, dar n-are nici cea mai mica importanta, daca peste cateva sapt. te intreb ce ii face bine lui bb...
Cu drag,
k.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Sunt restrictii la Fiv Karula?
Trebuie renuntat la cafea?
Ciocolata?
Doza zilnica de Stres?
Job?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Renunti la cafea ,inca odata ,si la alte ceaiuri si bei ceaiul de cretisoara cald!Nu prea e delicios dar pt. un bebe trebuie sa faci sacrificii,nu?
Te pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Livia,am citit pe indicatii la ceaiul de cretisoara si nu scrie nimic de fixarea sarcinii!Esti sigura?

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Livia,am citit pe indicatii la ceaiul de cretisoara si nu scrie nimic de fixarea sarcinii!Esti sigura?

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Foarte sigura!!!


Mergi la inceput