Elenalove are mare nevoie de noi!

Elenalove are mare nevoie de noi! | Autor: vikinga

Link direct la acest mesaj

Haideti impreuna sa-i stergem macar una din multe lacrimile care tot ii brazdeaza obrajii de atita timp. Am fost alaturi de Elena cind baietelul ei, Alvaro a trecut cea mai mare cumpana a vietisoarei lui, cind numai la citeva zile de viata a trecut opertia la inimioara, apoi mai tirziu la stomac si inca una de hernie. Prea multe pentru un copil sa aiba atitea taieturi pe trupusorul ala mic si prea multe pentru o mama...... Numai ea si sotzul ei stiu prin cite au trecut...! Insa acum Alvaro e bine, toata viatza lui va trebui sa mearga la controale periodice la inima si multi ani de acum incolo, Elena si sotzul ei vor trebui sa plateasca partea din cheltuielile operatiilor neacopeite de asigurare. Chelutieli ce au fost zeci de mii de dolari.Acum, cind problemele de sanatate a copilului s-au mai dus tot nu poate sa-si mai stearga lacrimilie si sa-si vada in liniste de baietel, pt ca asa cum se zice o problema nu vine niciodata singura si se pare ca pe capul familiei ei se tin ca un blestem.Mama ei a fost victima innundatiilor, a pierdut TOT, o modesta casa la tara, dar care pt ea insemna totul. Vine iarna si nu va avea unde sa stea. Casa i-a fost distrusa. Si singurul ajutor e Elena. Insa chiar si cu 2 servicii, Elena si sotzul nu fac fatza la atitea probleme. E mult prea mult pt doi oameni singuri.Haideti sa-i dam o mina de ajutor, sa aratam si noi romanii de afara ca nu este uitata singura printre straini.Stiu ca ea nu indrazneste se ceara, stiu ca ii este greu, insa mai stiu ca are mare mare nevoie de ajutor. Stiu ca nu putem sa acoperim noi toate cheltuielile nici chiar daca ne-am dori cu toata inima, insa macar sa-i mai stergem una din lacrimile de pe obraz si sa-i aratm ca nu e singura pe lumea asta intre datorii si atitea greutati. Haideti sa-i aducem un zimbet si sa-i aratm ca nu o lasam singura.Ce ziceti? Aratam unui om ca la nevoie prietenii nu te lasa?Tare imi este draga insa singura nu pot, am nevoie sa ma ajutati sa-mi ajut un prieten.Eu una nu sunt extrem de avuta insa am pus acum capul pe perna si ma gindeam ca uite pot inchide ochii sa dorm linistita pt ca nu am probleme, insa sunt prieteni de ai mei care au. Si inca mari. Si incercam sa ma pun in situatia ei...prin cite a trecut cu Alvaro si acum mama ei. Si am sarit din pat si mi-am zis "da-o incolo de jena! un om , un prieten are nevoie de ajutor, trebuie sa facem cumva!". Mai sunt citeva fete care au sarit sa o ajute, insa ma gindeam ca poate daca suntem mai multi putem face o bucurie mai mare. Asa cum am facut de atitea ori!E o ocazie pentru noi de a ajuta direct o victima a inundatiilor, stiu ca sunt atitia care au nevoie de ajutor, Romania a trecut si trece un mare cosmar care pare ca nu se mai termina, dar mai stiu ca de data asta e vorba de cineva drag noua si mai stiu ca e o bucurie pt sufletele noastre sa ajutam pe cineva pe care il cunoastem. Sa punem o caramida, sa dam o mina de ciment, de vopsea si sa punem un pat si citeva asternuturi ca o femeie singura sa poata trece cu bine iarna. va rog cu toata inima fiti alaturi!Puetm trimite pe adresa ei de pay pal sau prin plic iar fetele din europa care le vine mai usor modalitatea "pliculetul" sunt la dispozitia voastra.In Romania exista un cont pe numele sorei Elenei:IBAN :RO54RNCB1300000712550001 BANCA COMERCIALA ROMANA SUCURSALA ARGES-PITESTI BULEVARDU REPUBLICI NR 83 LOC.PITESTI JUD.ARGES Oprea Cristina Va imbratisez cu dragVikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

vikinga, minunata idee, insa noi cele din tara unde am putea trimite niste banuti?
poate un cont deschis la o banca ar ajuta, are cine sa-l deschida?
sau o adresa postala?

Fetele de pe DC


Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Laura, eu ajut cu tot dragul, chiar daca nu cu mult, dar cum obtin adresa de pay pal?


_
"The reports on my death are greatly exaggerated." (Mark Twain)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by adusca

vikinga, minunata idee, insa noi cele din tara unde am putea trimite niste banuti?
poate un cont deschis la o banca ar ajuta, are cine sa-l deschida?
sau o adresa postala?

Fetele de pe DC


Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....



Adusca, are Amuleta si adresa postala a Elenei, si paypal, scrie-i pe privat si ti le da pe ambele, daca vrei.

Vikinga, super idee. Amuleta facuse apel saptamana trecuta doar la americance, dar Elena are prieteni buni pe tot forumul care poate chiar nu stiu povestea, asa ca e excelent ca ai facut topic separat!

din cate am inteles de la Elena de pe topicul cu inundatiile, ea pleaca in RO prin noiembrie, deci avem cam o luna la dispozitie sa o ajutam. timpul e scurt, dar poate reusim ceva, cu mobilizare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Propun ca o parte din banii stransi prin www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53351" target="_blank">operatiunea umbreluta sa ajunga si la mama Elenei.
Desprecopii ce spuneti??



Adela , mamica de


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57912" target="_blank">Haideti sa ajutam un suflet de copil - Andrei Oniciuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Fetelor va mutumesc mult de tot! Eu am sa pun adresa elenei de pay pal aici ca nu e nici o problema, adresele pay pal au fost intotdeauna la vedere, deci: alvaro27@bellsouth.netIar pt donatii din tara, Amuleta daca ai mai multe amanunte te rugam sa ne scrii aici ce si cum!Adusca, Cataghe, Conchita, Adela fete cu inima mare veniti sa va pup cu drag!! Ce dimineata de simbata am inceput cu mesajele voastre!Elena trebuie sa-ti faci curaj sa apari pe aici, uite am fost intrebata pe PM, de o fata care nu poate dona bani insa poate ajuta cu alte lucruri. E nevoie? De ce ar fi nevoie? Asa ca te rugam fa-ti curaj, hai ca suntem printre prieteni!Uite si Super mami de la subiectul cu bebelusii nostri e aproape de tine, asa ca vezi? Nu esti singuraVikinga& micul viking Aldo(15noi2003)"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

vikinga, cred ca pt o asemenea campanie ar fi foarte util un cont deschis in lei pt fetele din tara care ar vrea sa contribuie.
are cine sa-l deschida pe numele parintilor Elenei?
daca nu, pot eu sa-l deschid doar pe numele lor?

e doar o idee, pt ca banutii s-ar putea trimite si pe adresa postala, insae un pic mai greu.

Fetele de pe DC


Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Viku, io pot trimite bani pe adresa ta, sau trebuie numai pe a Elenei?
Elena, sint alaturi de tine shi cu inima
Relativ la propunerea Adelei, subscriu total.

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Vikinga, multe
Offff eu acum sunt intr-un impas financiar dar as vrea tare mult sa stiu de ce are nevoie mama ta acum, as putea sa-i trimit ceva, haine de iarna, paturi, mancare, orice, numai sa ne zici...tare mult mi-ar placea sa va pot ajuta! Fac colecta pe la prieteni, familie...voi incerca sa te ajut asa cum pot
M-au dat lacrimile cand am citit ce s-a intamplat cu mama ta si prin cate mai ai sa treci...offf ce ti si cu viata asta



Claudia&Raul (01.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by Adela

Propun ca o parte din banii stransi prin www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53351" target="_blank">operatiunea umbreluta sa ajunga si la mama Elenei.
Desprecopii ce spuneti??



Adela , mamica de


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57912" target="_blank">Haideti sa ajutam un suflet de copil - Andrei Oniciuc




Cu tot respectul, acum ca avem pe cineva drag care sufera de pe urma inundatiilor, eu as zice ca nu numai o parte din banii stransi sa mearga la mama Elenei ci toti, asta binenteles cu consimtamntul celor care au facut donati.


Claudia&Raul (01.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

vikinga unde stau parintii Elenei,in ce zona,cu bani prea multi nu o pot ajuta,dar ca si Claudelu ii pot da lenjerii,paturi,in fine...ce este nevoie in casa.

Speranta moare ultima!
Valentina
poze

Mergi la inceput