Mamici de noiembrie - decembrie 2005(48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

mirela anca, itzi tzin pumnii shi numai bine!
tzi-am trimis un mesaj. sper sa ne "reauzim" cat de curand. fii tare, toate suntem alaturi de tine shi sunt convinsa ca va fi ok.
pupici,
xandra

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Mirela esti o curajoasa!!! iti doresc sa treci cu bine de toate problemele si sa ne dai vesti cat mai bune despre tine. Ma gandesc la tine, te cu drag!

Lavi multumesc de urari!

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">Punctuletz 28+

Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna burtici. Nu stiu daca sa mai discutat despre asta dar eu nu stiu asa ca va intreb...am fost la nasi ieri si nasa mi-a pus bere intr-un pahar ca cica sa beau ca fac lapte(eu sunt anti alcool de fel!), abia am luat 3 guri de bere dar numai eu stiu cum i-mi era. Voi ce credeti e adevarat ca daca bei bere faci lapte?Catutza 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Mirela cuvintele sunt de prisos,sa dea Dumnezeu sa fie bine cu amandoi,sa ne anunti ca ai un bebelin sanatos!

Varsta bebelica
Poze cu burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Canuta, nu cred ca berea face lapte, are complexul de B-uri si drojdia e sanatoasa, dar este bautura alcoolica si nu face bine in aceasta perioada, plus ca e prea curind sa ai lapte, tocmai bun de bb.E o falsa problema aceasta cutuma generala, si mai bine ar fi sa iti asculti instinctul, el este cel mai bun!
Eva mea reactiona atunci cind beam o gura de bere, refuza sa suga si asta a fost pt mine o lectie valoroasa!

ca mi-am amintit, Noki, puiule, tu iti cresti copilasul, asa cum ai avut curaj sa ramii insarcianata asa ai sa gasesti si resursele fiice, emotionale dar si rationale de a face fata probremelor.Si inca o chestie, multe dintre sfaturile parintilor, rudelor, chiar daca sunt binevoitoare, nu mai sunt de actualitate, asa ca cere ajutorul, dar fi selectiva in evaluarea si punerea in practica a unor metode de acreste copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Ripley, Tania la multi ani pt aniversare!

Mirela, iti tin pumnii sa fie totul bine, tu cred ca o sa fii prima care o sa iti tii comoara in brate!
Si tot vorbim de AMR ( am mai intrebat eu o data) ce inseamna abrevierea asta? Ma gandesc ca e vorba de zilele ramase...Dar cum se calculeaza, ca eu vad de ex ca Mirela este in sapt 35+ si zice ca AMR este de 20??? Ca eu una il iau de pe bb ticker, acolo zice cate zile au ramas pana la sapt 40.

Catutza, si eu zic ca pe cat posibil, de evitat orice alcool, fie el si slab, aici se recomanda cu ardoare sa se evite la maximum. Eu am auzit ca e bine sa bei dupa ce nasti, bere fara alcool, este buna pt laptic. Insa poate fetele care au deja bbi ne zic mai multe!

Cat despre al 2 lea bb, eu il vreau insa nu imediat, cam la 2-3 ani diferenta, insa al meu sotior imi tot zice ca sa ma gandesc la primul deocamdata, om vedea ce va fi apoi!

Va pup,




Alina si Bebitza Amalia 33+

http://community.webshots.com/user/alina_delebarre
Puiutul meu e pe drum:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20717;2/st/20051113/dt/6/k/83eb/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

Mirela, hai, ca va fi totul bine! sa vezi ce fericita o sa fii.... curind de tot! sa ne anunti cum poti. iti tinem pumnii.

AMR 15-36 :)

mona, lia (24.04.2004) si simburica mica (34+)

www.seansimon.com/september2005.htm" target="_blank">SEPTEMBRIE
www.seansimon.com/alexlibbywedding.htm" target="_blank">NUNTA NEW YORK
www.seansimon.com/august2005.htm" target="_blank">AUGUST

www.seansimon.com/ultrasound.htm" target="_blank">BABY MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

ripley si tania, la cit mai multe aniversari frumoase! la multi ani de casatorie!

mona, lia (24.04.2004) si simburica mica (34+)

www.seansimon.com/september2005.htm" target="_blank">SEPTEMBRIE
www.seansimon.com/alexlibbywedding.htm" target="_blank">NUNTA NEW YORK
www.seansimon.com/august2005.htm" target="_blank">AUGUST

www.seansimon.com/ultrasound.htm" target="_blank">BABY MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">asa s-a nascut lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Lavi02 dulcica foc Silviutza ta cu remarca referitoare la Pepsi!
Tania am ras tinindu-ma cu mainile de burta cind am citit recomandarile tale ref. la soacra; multumesc mult!
Ripley si Tania la mai multi ani fericiti,cu sanatate si multe bucurii!
Mirela Anca sanatate multa, sa treaca totul cat mai repede pentru tine si sa vii sa ne dai vesti despre bebelinul voinicutz si mancacios!
Referitor la bebe no.2 noi ni-l dorim cam la un an dupa nasterea bebelui no.1 .
Motive: imi doresc sa alaptez cat mai mult posibil, ne dorim sa fie de varste apropiate, vream sa fie doi fiindca nu avem multe rude pe aici , si la noi mai exista si factorul varsta, deci trebuie sa ne cam grabim, altfel, probabil ca lasam o distanta de vreo doi-trei ani intre ei.
Anamari sper ca esti bine si mutarea nu te-a obosit prea mult!


Ina si bebelusha 30+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Bun venit schimbul 2!
Ina, Monet banuiesc ca sunteti la servici - o zi usoara va doresc!


Alina si Bebitza Amalia 33+

http://community.webshots.com/user/alina_delebarre
Puiutul meu e pe drum:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20717;2/st/20051113/dt/6/k/83eb/preg.png

Mergi la inceput