Dr. Tutunaru ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

cristina, adresa si toate detaliile le ceri la tf cand te programezi.

Cristina 35+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna seara! nu stiu daca mai este cineva pe aici, dar azi toata ziua am citit toate discutiile despre dr T; am fost si eu la el azi...la cabinet...e a treia oara;
ma simt atat de prost pentru ca nu i-am dat nimic pana acum si azi la cabinet nu era decat el si fetita lui; unde sa platesc? l-am intrebat pe el si a zis ca face o promotie pentru mine (!?), doar nu era sa scot banii si sa-l intreb cat ma costa? ma asteptam sa gasesc o asistenta acolo sa pot plati, chiar eram usurata ca ma pot recompensa azi si pentru celelalte vizite pentru monitorizare;asta e data viitoare sper sa reusesc sa ma revansez.
nu face ceva diferit de medicul la care eram, dar parca am mai multa incredere in el;nu consider ca am pierdut ziua citind toate mesajele...mi se pare incredibil, de cand am fost la el numai la sta ma gandesc, of, poate face o minune si o sa am si eu un bb.va pup si astept incurajari si un raspuns.cum se trimite un pm?

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

ma baga si pe mine cineva in seama? cum vad daca e cineva online?astept vesti.va pup fetelor; gata, stiu cum sa trimit un pm.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

danotino, mesajele tale se modereaza pt ca esti membru nou. nu stiu la catre mesaje nu ti se mai modereaza aparitiile, dar ai rabdare deocamdata, caci apar cam cu o zi intarziere.

cel mai bine problema pe care o ridici o discuti cu dansul.

PM... ti-ai activat optiunea in profilul tau??


Cristina 35+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna!
va multumesc pentru sprijin! mi-au aparut mesajele si pe forum si cele de pe yahoo (cristina si clio).
o sa fac asa cum ai spus cris! o sa-l intreb pe el despre monitorizare!
am cam intrat in panica, am 34 de ani.; si cata (sotul) e cam stresat, dar nu recunoaste.... sper sa vina soarele si pe strada noastra..

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

HI! Dupa o saptamana petrecuta citind aici despre dr.T m-am hotarat sa-i fac o vizita. Ce vreau eu: un bebe care intarzie sa vina, desi aparent totul este in regula cu parintii lui. E drept, au mai ramas de incercat inseminarile, laparoscopia si eventual FIV. Ca nu era cazul inca ..
Dupa toate analizele posibile care au iesit bine, concluzia medicului nostru a fost - "... continuati, nu va mai stresati atat si sigur va aparea si BB!".
Problema e ca a trecut ceva timp asa - vreo 2 ani - si ... nimic! Si sunt super deprimata de vreo 2 saptamani ... ca sunt asa, un caz fara rezolvare. Macar de-as sti: am cutare si cutare si o sa fac copii daca aia si ailalta! Sau n-o sa fac copii veci pururi! Dar nu, noi trebuie sa nu ne mai stresam si sa incercam, bla, bla, bla .. Tot ce am citit aici despre T ma face sa cred ca poate ... el ... o fi avand o strategie mai concreta in privinta mea! Asa ca m-am hotarat si m-am programat la el!
Un singur lucru nu inteleg: de ce nu vrea sa se afle adresa cabinetului? Nu vrea sa se supra aglomereze ... sau ... e deja super aglomerat?
Va intreb asta pentru ca ma duc acolo cu multa speranta in suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:

Draga Danotino, referitor la bani sa stii ca pentru monitorizare eu ii dau 1000000, atat mi-a cerut si ii dau lui direct sau asistentei atunci cand cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:

quote:
Originally posted by Madutz

HI! Dupa o saptamana petrecuta citind aici despre dr.T m-am hotarat sa-i fac o vizita. Ce vreau eu: un bebe care intarzie sa vina, desi aparent totul este in regula cu parintii lui. E drept, au mai ramas de incercat inseminarile, laparoscopia si eventual FIV. Ca nu era cazul inca ..
Dupa toate analizele posibile care au iesit bine, concluzia medicului nostru a fost - "... continuati, nu va mai stresati atat si sigur va aparea si BB!".
Problema e ca a trecut ceva timp asa - vreo 2 ani - si ... nimic! Si sunt super deprimata de vreo 2 saptamani ... ca sunt asa, un caz fara rezolvare. Macar de-as sti: am cutare si cutare si o sa fac copii daca aia si ailalta! Sau n-o sa fac copii veci pururi! Dar nu, noi trebuie sa nu ne mai stresam si sa incercam, bla, bla, bla .. Tot ce am citit aici despre T ma face sa cred ca poate ... el ... o fi avand o strategie mai concreta in privinta mea! Asa ca m-am hotarat si m-am programat la el!
Un singur lucru nu inteleg: de ce nu vrea sa se afle adresa cabinetului? Nu vrea sa se supra aglomereze ... sau ... e deja super aglomerat?
Va intreb asta pentru ca ma duc acolo cu multa speranta in suflet!





Iti doresc multa bafta, in cazul meu el s-a dovedit a fi cel mai competent medic din cati am frecventat pana am ajuns la el, a fost singurul care mi-a pus diagnosticul coreect si eu am mare incredere in el si sper ca dupa vizita ta le cabinet sa fii tare multumita. Eu una stiu sa ajung la cabinet, dar adresa nu o stiu sa ti-o spun. Nu am obserat ca ar fi o problema cu adresa lui, dar daca te pot ajuta iti voi explica cum s ajunge.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Multumesc Roxana pentru incurajari! Multa bafta si tie! Adresa am aflat-o intradevar cand m-am programat, dar am vazut cateva mesaje pe aici cum ca dr T nu vrea sa-i apara adresa explicit pe undeva! Si nu inteleg de ce ? Oricum, asta nu mai conteaza - desi al meu sot mi-a zis cand a auzit de faza cu adresa: "sper ca nu mergem pe la vreun vraci, ceva ... "! De data asta sunt hotarata sa merg pana la capat ! Si am un feeling bun ! Nici nu stii ce bine mi-au facut cuvintele tale! Multam' inca o data ! Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:

Madutz, poate asa este cu adresa nu stiu ce sa-ti zic, eu cand am fost prima oara la el, i-am spus ca am aflat de pe internet despre el si cabinet si atunci el mi-a zis ca nu-i place k se discuta de el pe internet, pt k sunt si alti doc. care pot citi pe net si apoi apare invidia profesionala si ar putea avea probleme. Mai ales k o alta pacienta ii spusese despre o discutie referitoare la banii pe care nu-i cere daca te duci la el si k te trateaza frumos indiferent de prestatia financiara, iar aceasta discutie ar fii putut creea multe discutii in cercul lor medical.

Roxana

Mergi la inceput