norfloxacin in sarcina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gapys spune:

buna fetelor,
am repetat si urocultura, mi-a iesit steril, dar simptomele au persistat, simt in vezica ca o piatra care se misca si inteapa.Urocultura am repetat-o mai mereu si foarte greu imi iese coli bacili cu sensibilitate la norfloxacin, asta este o problema veche de aproape 8 ani.
va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.avel spune:

Salut,

Dragele mele...sunt insarcinata in 10 sapt si am o infectie urinara cu E coli si a aparut in rezultatul de la lama si Trichomonas. Am facut un tratament cu Amoxicilina si am devenit rezistenta la ea si infectia a ramas. Nu stiu ce sa mai fac. Doctorita mi-a recomandat Urinex dar pe prospect scrie ca e contraindicat in sarcina. Daca ma puteti ajuta cu un raspuns......... va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

anca.avel pt infectia urinara incearca Urinal. dar intreaba medicul mai intai chiar daca e un produs naturist. e f eficace. uite aici
http://www.naturaplant.ro/produse/1627/Urinal

sarcina usoara si bb sanatos!


27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by gapys

Multumesc fetelor, am mai citit ca poti lua si Urinex sau Uricol, a incercat cineva cu aceste tratamente?


Sunt insarcinata in 6 saptamani si, sapt. trecuta, cand mi-am facut analizele, mi-a iesit infectie urinara, (ce n-am avut o viata intreaga!), iar la antibiograma a reiesit ca e sensibila la o gramada de antibiotice, incepand cu ampicilina si terminand cu norfloxacinul - ca simptome, in afara de dureri de mijloc si de burta, altceva n-am avut. Dr. ginecolog a fost de parere sa nu incepem cu antibiotic din prima, desi ampicilina e permisa in sarcina, ci cu Uricol. Am luat 4 zile tratamentul, dureri nu mai am, si urmeaza luni sa-mi refac urocultura. Io cred ca m-am vindecat... Daca insa va aparea din nou infectia aia, trecem pe ampicilina (tare nu mi-as dori!!!)

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput