Copilasi si bebelusi de sept-oct 2004 (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nexus spune:

Lilia drept sa-ti spun dupa ce a trecut de 1 an si l-am si tuns si mie mi se pare Arthur mult mai matur. Si face mult mai multe lucruri si invata rapid o groaza de chestii.
Eu iti doresc inca o data multa sanatate pentru Amelia si cat mai multa putere pentru voi sa treceti peste momentele grele.
Ilinca multa sanatate bb mic si dulce! Patrice eu in nasucul infundat ii pun ser fiziologic 2-3picaturi pe fiecare nara. Groaznice noptile in care bb e bolnavior!!!

Mihaela & Arthuras Ingeras (02.09.2004)
poze Arthur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

ILINCA TEODORA, iti doresc din tot sufletul sa ai o viata frumoasa, plina de realizari si sa fii sanatoasa!

Referitor la vaccin, i l-a facut chiar daca are rosu in gat. A zis ca atata timp cat nu are febra nu e nici o problema. De ieri am inceput sa-i dau Nurofen cate 3,5 ml de 3 ori pe zi si sa-i pun niste picaturi in nas si pare ok ea. Mai rau sunt eu dar iau fervex si Strepsils si vad ca e mai bine...adica nu ma mai doare gatul si nici nasul nu-mi mai curge....deci suntem pe calea cea buna.

Anielas, Alexia doarme invelita, vad ca nu protesteaza deloc. sac de dormit am folosit anul trecut si a fost exceptional dar acum cand stie sa se ridice, sa se invarta...nu prea cred ca o sa stea in el.

Nature, multa sanatate bebelusei si sa-i treaca raceala repede.
Frosa va doresc si voua multa sanatate si sa auzim vesti mai bune!

Lorena, ce de vesti bune! Super si fwelicitari pt realizari!

Crismir, ai baiat mare. Si Alexia doarme acum ziua doar o data...de pe la 13 pana pe la 15. Apoi ar mai vrea ea sa doarma dar nu o mai las ca apoi are chef de joaca pana noaptea tarziu.
Asa ca acum se culca pe la 22-22.30 si se trezeste pe la 7 sa bea laptele (mai mult in somn) si trezitul final este la 10.30. Pe vremea asta urata e bine ca doarme asa dar cand era cald afara tare rau ne era cu programul asta ca nu prea puteam sa iesim in parc dimineata decat daca o trezeam eu...

Nexux, ai baiat mare si...dintos...Pupici!



Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

ILINCA TEODORA, LA MULTI ANI, numai clipe magice alaturi de parinti, sanatate si bucurii in viata iti dorim. Mada, felicitari pt puiuta ta de 1 anisor.
Fetelor, racitelor, intram si noi, Alma si eu, in clubul vostru. Mai intai a racit tati, apoi mami (moi adica) si, in cele din urma Alma. Ieri seara a avut domnisoara si ceva febra, dar i-a trecut pe dimineata si acum parca, parca ne simtim amandoua mai bine.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut!

La multi ani Ilinca, sa cresti mare, sanatoasa, frumoasa si fericita.

Io-s cam suparata ca fuseram azi la control si revizie de un an si la vizigot i=a iesit infectie cu proteus la urocultura. Tratament, regim... o placere. La venerabila varsta are 78 cm si 8 960 g.

Cine intreba de sac de dormit? daca nu e invatat de mic slabe sanse sa-l suporte acum. Eu am incercat sa-l culc pe terorist in asa ceva pe la 4 luni jumate, dar deja stia sa se intoarca pe burta si tare se supara ca nu reuseste.

Sunteti fericite cele cu copii dormitori. Al meu se culca la 10 seara, se scoala la 6-7 pentru lapte dupa care daca am noroc mai fura o ora. In timpul zilei doarme o singura data, dupa masa de 14, o ora max doua. Si asta e.

M-am luat cu vorba, va las.

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

va multumim din suflet pt urari, geo, andreea, aissa, lilia, anielas, pufymic, ellen, nexus, elyanne, sofiabebe, mina, herra, roandre, danyce, mada, ana_a, didialex!!! Si pt. alex, cel pe care l-am asteptat de o viata: La multi ani, sa ne traiesti, sufletelul mamei, te iubim din toata inima!

de asemenea, uram si noi sarbatoritilor de ieri - Elisa Nicola si Iulia Maria, precum si celei de azi, Ilinca Teodora, multi, multi anisori fericiti!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

"La multi ani" Ilinca Teodora! Sa cresti mare si sanatoasa!!!


Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos
Strengarul de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

La multi ani Ilinca Teodora!
Sa cresti mare, sa fi sanatoasa, frumoasa, desteapta si sa le aduci multe bucurii lui mami si tati!

Noi ne laudam cu maraieli nocturne din cauza de dinti crescatori (bebelina) si muuult de lucru (eu).

Of, nu se mai termina ploaia asta, e ingrozitor!



Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

poze noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Revin cu noutati: am avut aseara o petrecere pe cinste: 6 bebei cu 6 mamici si un tatic (al sarbatoritului). S-au jucat, s-au si caftit, dar cu toate astea am rezistat cu totii, eroic, vreo 2 ore. Bineinteles ca alex le-a facut coafura la vreo 2 bebei. A primit o gramada de cadouri, a fost bataie pe jucarii. I-am aliniat la un moment dat pe canapea cu coifurile pe cap si i-am filmat. Cu pozele o sa mai dureze un pic ca trebuie sa le fac dupa film...

azi i-am facut si vaccinul - deocamdata a reactionat bine, n-a facut febra si a fost un pic mai agitat insa nu sunt sigura ca starea asta se datoreaza vaccinului si nu faptului ca-i mahmur dupa party; mai avem interdictie la albus de ou simplu, carne de porc si la condimente. La un an are 81 cm si 9.6 kg. Sa va zic si voua ce mi-a scris dr. cu rosu in agenda lui alex: in caz de febra mare, peste 39 gr, se da fenobarbital 0.015 (in functie de greutatea copilului) pt. prevenirea convulsiilor febrile.



Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

La Multi Ani! Ilinca Teodora!

sa fii sanatoasa, cuminte, gingasa ca o floare si mereu bucuroasa!
si pentru mamica fericita Mada

Nexus chiar daca nu am avut ocazia pana acum, iti zic bine ai venit :) si sa stii ca si eu ti-am admirat odorul, e minunat, sa nu fie de deochi.

Roandre am vazut-o si pe zana ta, Doamne ca mare a mai crescut, tare draga imi e

Mereu ma bucur cand il vad pe Stefan al Anei_a si pe dom'soara Alma (tare mult imi place poza aia cu bunicul Pierre cand dezleaga ei un rebus :P)

Am mai vazut muuulti copii minunati, sa va traiasca si sa va bucure inima.

Ionella3003 cand mai pui poze cu Alex? Abia astept sa-l vad!

si Bazucu` , Vizigotu` si Robert toti sunt o minune!

Bravo!

Da... next... fata mea... se trezeste noaptea pe saturate, adica de vreo 4-5 ori, fara exagerare, zice si ea Alo - Tata cand vb la telefon, mananca de toate (aproape), ma strange in brate tare cand e trista sau speriata (mi-e asa draga ), dar cele mai multe momente e cand e bucuroasa, sa nu fie de deochi.

Speram sa vina si bunica mea aici, sa vada zana, am trimis actele, asteptam rezultatele, Doamne Ajuta!

Sanatate muuulta muuulta la puiutzii bonaviori, bafta la concursuri si felicitari pentru toate performantele, maselute, somn, dintisori, MERS si altele...

Cred ca asta e tot...

Distractie placuta Herra si sper sa reusesc sa intru si maine

In rest... abia astept sa treaca saptamana asta, ca de azi in 1 sapt e ziua EI!!!

Cristia eu cred ca Andrei isi aminteste de primul CD, doar l-a ascultat atatea luni

Aaa... am uitat sa zic, ca fata mea cand vrea ceva... e autoritara: "MAMA - ATA..."

La noi vremea e frumoasa, inca, sper sa mai tina...

Lilia - PUTERE! si bebelusei

Andora ce mai faci? ai plecat oare sau nu? :P

CRISMIR tu ai ramas de tot in Romania? Gata cu America? (Apropo de asta, iarasi vine un uragan groaznic, care va distruge ce a mai ramas pe acolo )
Dumnezeu sa ne lumineze si sa ne pazeasca de rele.

si sanatate ... o zi foarte buna!

Andreea, Doru si Nathalie(29.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea zanei www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut

Andreea tin pumnii sa vina bunicutza repede si fara probleme. Mi-ai adus aminte ca nu v-am povestit care e cuvantul cel mai utilizat de vizigot. Nu e mama sau tata cum s-ar crede ci DEI sau DAI. Adica da-mi. Cand e foarte nervos nazalizeaza ca francezii: NDAAAAAAI. Si sa te puna tupeul sa nu faci ca el....

Vreau sa va zic ca azi m-a terminat. A adormit in taxi cand veneam de la medic si si-a continuat somnul inca vreo ora in patut. Asta inainte de pranz. Ei, de la 13 cand a mancat nu a mai dormit deloc. Casa e vraiste. Ma=sa la fel. A avut mari probleme cu usa de la bucatarie, cand o inchidea nu reusea s=o mai deschida ca statea el in calea ei, cand o deschidea o dadea de perete cu degetele lui cu tot. S-a mutat la masina de spalat, a umplut cuva cu jucarii si a inceput sa urle ca nu mai incap si restul. Obsesia cu inchisul usilor s-a generalizat, de doua zile isi da in cap sau pe picioare toate usile din casa. Sunt terminata de oboseala. Ziua de azi chiar a fost epuizanta. Vreau vreme uscata sa mai si iesim ca innebunim amandoi in casa.....



Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput