pentru gravidele cu cerclaj...

pentru gravidele cu cerclaj... | Autor: numeioana

Link direct la acest mesaj

Sunt extrem de curioasa cum ati nascut, avand in vedere ca ati avut cerclaj. Nasterea a fost naturala? In acest caz cum s-a produs? La cate saptamani? Sau ati facut cezariana?

Cumnata mea a facut cerclaj in saptamana 8 si se apropie de 30 de sapt. E foarte agitata ca nu stie cum va naste...Pt ea intreb...Multumesc!

Ioana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Eu am avut cerclajul facut pe la 4 luni jumate...mi-a scos firul in saptamina 39 ( trebuia sa mi-l scoata la 38 dar dr trebuia sa plece citeva zile din Bucuresti si i-a fost teama sa nu nasc chiar atunci), apoi am asteptat cuminte sa se declanseze nasterea....s-a intimplat la fix 40 de saptamini. De nascut, am nascut prin cezariana datorita pozitiei in care se afla copilul, dar operatia a fost hotarita dupa ce se declansase nasterea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mironna spune:

Am avut cerclaj de la 3 luni, firul a fost scos la 38 saptamani si am nascut natural la 41 saptamani. Nasterea a fost declansata, am nasut foarte usor, chiar nu ma asteptam sa fie asa.

Mirona si BB Andrada (20.03.2003)http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmen_g_ro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Eu am avut cerclajul facut la 4 luni si jumatate de sarcina si firul a fost scos la 37 de saptamani.La 38 de saptamani am nascut prin cezariana....dar asta datorita faptului ca pierdusem cam de multisor lichidul amniotic si nu prea aveam contractii.

Toate cele bune!

Mergi la inceput